“Shqipëria apo partia”, Majko përgënjeshtron mediat

March 9, 2016 20:39

“Shqipëria apo partia”, Majko përgënjeshtron mediat

Deputeti Pandeli Majko ka përgënjeshtruar lajmin e publikuar në disa media se ai ka deklaruar se “Nuk jam dakord që Shqipëria ka më rëndësi se sa partia”.

Përmes një postimi në Facebook, ish-kryeministri Majko sqaron dhe këtë deklaratë.

 “Shpresoj të jetë një lajthitje gazetareske. Sipas mediave në mbledhjen e Asamblesë paskam thënë “Nuk jam dakord që Shqipëria ka më rëndësi se sa partia”. 

“Nuk ka udhëkryq midis Shqipërisë dhe Partisë Socialiste!”. Ky është komenti im në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS. Si rregull, nuk pranoj leksione patriotizmi nga askush. Sepse ai është akt dhe jo fjalë.
Gazetaria bëhet me thonjëza kur burimi i informacionit nuk është thashethem. Shpresoj në përgënjeshtrim të shpejtë”, shkruan Majko.

March 9, 2016 20:39
Komento

6 Komente

 1. beni March 9, 21:01

  Ky hunde madhi esht bere islamik nga me te peshtiret njelloj si ata qe ja vrane naten negovanin e ky pyzeveng ha e pi me vrasataret myslimane!

  Reply to this comment
 2. Paulsad March 10, 02:07

  Vetem ne Shqiperi ka idioter qe shame dhuntit e natyres.

  Reply to this comment
 3. Luan Rukaj March 10, 07:28

  PANDELIS MAJKOVIÇ TRADHËTAR KRIMINEL NIPI I TRADHËTARIT KOÇI XOXES PRESIDENT I AGJENTURËS SLLAVO- MAQEDONSE NË SHQIPËRI ME MISION ANTISHQIPTAR NË SHËRBIM TË TË GJITHËAVE AGJENTURAVE TË HUAJA PËRVEÇ SHQIPTARËVE DHE SHQIPËRISË.I KANË DALË RRËNJËT NË SIPËRFAQE PËR VEPRIMTARI ANTIKOMBËTARE.

  1. Si mund të jetë politikan Pandeli Majko që përfundoi nga universiteti në parlament pa i thënë asnjë pune mirmëngjes?
  2. Nuk kishte të tjerë politikanë shqiptar me experience 20 – 30 vjeçare për tu bërë deputet apo ishin planet antishqiptare të dy lidervë të pd & ps të rekumanduar nga gjitonët për të futur në parlament elementin antishqiptar për të realizuar planet e tyre djallëzore?
  3. Si mund të jetë Atdhetarë Pandeli Majko që më shumë u bë pengesë për Kosovën se sa ndihmesë ? Çfarë e shtyn Pandeli Majkon që sipas dëshmisë të Fatos Klosit:UÇK-ja nuk kishte nevojë për ushtarë që të mbanin armë në dorë, kishte shumë të tillë, gjithë rininë patriote kosovare, asaj i mungonin armët dhe municionet e tyre dhe ti këto i pengove me urdhrat e tu absurdë.
  4. Pandeli Majkoviç kur u bë Kryeministër i çuan në zyrë dipllomën e Juridikut të Universitetit Kristal.Sa ishte pagesa për përvetsimin e dipllomës së juridikut?Cilat ishin premtimet në këmbim të dipllomës?
  5. Si mund të jetë besueshëm Pandeli Majko që nuk u bë një herë i gjallë por ka heshtur në të gjitha drejtimet kur janë dëmtuar rrëndë interesat e Shqipërisë nga kryeshovinisti grek Anastas Janullatos për të kundërshtuar miratimin e ligjeve antishqiptare dhe progreke e serbe?

  6. Si mund të jetë i besueshëm Pandeli Majko që për shitjet e armatimeve e municioneve që bënte shteti shqiptar, në kohën kur Pandeli Majko ishte Ministër i Mbrojtjes, bëheshin me sekserë serbë?
  7. Si nuk u bë njëherë i gjallë Pandeli Majko të justifikojë votat e popullit por vetëm zgjodhi heshtjen edhe kur tradhtitë e kanë dalë hapur dhe interesat e Shqipërisë janë dëmtuar rrëndë dhe është bërë palë me favorizimin e interesave greke? Pandeli Majko si deputet i qarkut të Korçës heshti miratoi dhe duartrokiti deklaratat antishqiptare të Konsullit grek :Korça është Greqi ,miratoi varezat e ushtarëve pushtuesve grekë në Korçë,Shkollën greke Omiros , Emërimin e Rrugës Anastas Janullatos ,ngritjen e kishës ortodokse sipas arkitekturës greke,rrëzimin e Shtëpisë muze ku u ngrit flamuri pavarësisë ……..
  8. Kush e rekomandoi Pandeli Majko që deklaron në TV Klan dhe mbështet shovinizmin serb duke e quajtur UÇK-në terroriste?
  9. Kush mund ta besojë se janë të panjohura për Pandeli Majkon krimet e shovinistave grekë ndaj emigrantëve shqiptarë 486 fëmijë të jetimores Shën Varvrara në Athinë,154 emigrantë shqiptarë të vrarë nga policia greke dhe 32 dibranë të zhdukur në Ishullin e Korfuzit Skipero që u dhanë me figure e me zë nga TV greke dhe më vonë u zhdukën pa lënë gjurmë nga shovinistat grekë ndërsa antishqiptari Pandeli Majkon kërkon falje në TV grek?
  10. Çfarë krimi bërën emigrantët shqiptarë që janë zhdukur nga shovinistat grekë?Ç’farë i ka penguar kryeministrat e Shqipërisë për 25 vjet që nuk morën as guximin ti kërkojnë llogari qeverisë greke për shtetasit shqiptarë të zhdukur nga shovinizmi grek?Për cilat interesa punojnë kryeministrat e Shqipërisë të djathtë e të majtë për 25 vjet për interesat e Shqipërisë apo për interesat e Greqisë?

  11. Çfarë rezulltati mund të presësh nga antishqiptari Pandeli Majko që tradhëtarin Ahmet Zogu e çon në kupë të qiellit që deklaron në median vizive dhe atë të shkruar :Zogizmi im?
  12. Si ka mundësi që për Pandeli Majkon tradhëtari Ahmet Zogu është më i mirë ndërsa për popullin Shqiptar Ahmet Zogu mbetet tradhëtar? TRADHËTARI KRIMINELI I POPULLIT SHQIPTAR AHMET ZOGU E MBRON TRADHËTARI KRIMINELI I POPULLIT SHQIPTAR PANDELI MAJKO .
  13. A e ndjen veten kriminel Pandeli Majko në kohën kur ai ishte minister i mbrojtjes ku më 9 janar 2004, 28 të mbytur në det, afër Vlorës, ku ai refuzoi t’ju jepte ndihmën e kërkim shpëtimit?
  14. Si mund të jetë i besueshëm Pandeli Majko që jo vetëm nuk mori asnjë masë për tu dhënë ndihmën e parë por u bë pengesë kryesore sipas ish ushtarakut të lartë, Zv. komandanti i Flotës Shqiptare , Bektash Petoshaqi, që ka depozituar në gjykatë dëshminë në favor të viktimave të 9 janarit 2004?
  15. Çfarë e shtyn antishqiptari Pandeli Majkoqë kur ishte kryeministër i rekomanduar nga greku varos gjuhën shqipe dhe përhap greqizmin në Shqipëri duke i dhënë leje për hapjen në Tiranë, si “shkollë private greke”, Arsakio ?Cila është e ardhmja e këtyre fëmijve shqiptarë që mësojnë në teritorin shqiptarë gjuhën greke ?
  16. Çfarë rezultati mund të presësh nga nxënësit/et e “Arsakio” që më 2009 vizituan Ministrinë e Arsimit të Greqisë dhe presidentin grek, dhe i kënduan hymnin grek?Është dhe ja vlen për të përmendur që në këtë shkollë nxënësit janë nga 429 familje që përbëjnë elitën e politikës antishqiptare , kryesisht familje me lidhje me PD & PS.
  17. Pandeli Majko tradhtar kriminel agjenti i grekut i rekomanduar nga greku më 25 nëntor 2002, nëpërmjet Qeveria e kryetradhëtarit Fatos Nanos dërgoi në Athinë Ministrin e Mbrojtjes, Pandeli Majkon, i cili nënshkroi me Ministrin e Mbrojtjes Greke, marrëveshje ushtarake.Sipas kësaj marrëveshje nga një garnizon që kishte Qeveria Greke më 1997, në vitin 2002 do të bëheshin tre: “Kompania” greke prej 873 trupash me oficerë madhorë e një gjeneral të instaluar në Kashar, një në Bisht Pallë, dhe një në Gjirokastër.Ku kanë sy e surat Pandeli Majkos të përfaqësojë Shqiptarët që i kanë tradhtuar interesat e shqiptarëve?
  18. Cila interesa e kërkonin që të gjithë armët e Shqipërisë me urdhër të antishqiptarit Pandelis Majkoviç tradhtar kriminel agjenti i grekut i rekomanduar nga greku nxjerë jashtë përdorimit arsenalin tokësor dhe e dërgon për skrap në Greqi?
  19. PANDELIS MAJKOVIÇ BOSI I DROGËS NË PS.Bodyguardi personal i Kryeministrit dhe Ministrit te Mbrojtjes Pandeli Majko i quajtur “Elidoni i Majkos”, kontrolloi trafikun e drogës nga Bullgaria në Shqipëri. Ai bëri transportin me ndihmën e Arjan Rugji, Drejtor i Policisë Kufitare në Ministrin e Brëndshme dhe gjithashtu bashkpunoi me Fatmir Meta, një ish Shef Policie i Tropojës arrestuar pas vrasjes së Azem Hajdarit. Kontrolli i këtyre trasporteve kontrollohej nga Arjan Rugji dhe në disa raste në hyrjet e kufirit në pikën e quajtur “Tre Urat” edhe nga “Bilali” Shef i Policisë dhe ish bodyguard i Fatos Nanos.Ku ka sy e surat të flasë për drogën Pandelis Majkos që është kreu i drogës në PS?
  20. Çfarë rezultati mund të presësh Pandeli Majko tradhtar kriminel agjenti i grekut i rekomanduar nga greku me marveshje të shumta antishqiptare DUKE DËMTUAR RËNDË INTERESAT E SHQIPËRISËDHE DUKE FAVORIZUAR INTERESAT E GREKËVE në shkëmbit të pasurisë që i garanton greku dhe librezës Bankare në Qipro?
  21. Çfarë e lidh Pandeli Majkon me biznesmenin Mihal Delijorgjin në biznesin e armatimeve shqiptare të Gërdecit?
  22. Çfarë rezultati mund të presësh Pandelis Majkos kur ishte ministër i mbrojtjes dërgoi gruan në Athinë për të lindur me avion ushtarak grek dhe vajzën e porsa lindur e pagëzon motra e kryepeshkopit grek Anastas Janullatos?
  23. Këto vërtetojnë veprimtarinë antikombëtare të antishqiptarit Pandeli Majko .Nëse do të happen kartat MARVESHJET E FSHEHTA ANTISHQIPTARE që janë më të erëta se erësira….A duhet të besojmë fjalët e bukura në TV të Pandelis Majkos apo veprimtarinë antikombëtare të Pandeli Majkos?Këto janë maja e ajzbergut po të hapen kartat MARVESHJET E FSHEHTA ANTISHQIPTARE dalin në dritë …….

  Reply to this comment
  • beni March 10, 09:38

   Pandeli majko erdhi ne politike nga strategjia e islamokomunistve ku papa kriston e te vllane i theren ne mes te nates nga persona te pa identifikuar deri me sot dhe u akuzuan kisha greke dhe kryepeshkopi fotis?
   Perandoris osmane po i vinte fundi dhe mbeshtetsit e saj ca muhexhajdine myslimane shqiptare kryen kete masaker per ti fut ne sher miqesin greko shqiptare per te sunduar dhe duke u faturuar grekve dhe kishes por qe vllazeria mes ortodoksis nuk kish kthim per pavarsi nga otomanizmi e diktati i saj per pushtet!
   Majko si nip prej negovanit e jo i koci xoxes perseri nga ky fshat patriotesh i burgussur prej fashizmit sekretar organizativ ne pk numer 2m ,bas enver hoxhes perfitoj nga maskarenjte e mbajtjes se pushtetit komunisto islamist dhe i hodhen nje koske per ti then popullit se islamizmi dhe demagogjia e saj perca e sundo ekziston dhe sot me lajka e pushtet si puna e hajdarit me berishen qe e beri te shoqen gjykatse e i mbushi bythen plot me para e korrupsion per te lar bythen e ti j eti ver vetes drejtesi njelloj si drapri enver!
   Majko e shfrytezoj ket dhe beri ashtu sic e rekomandoj islamo komunizmi bile per ket pun martoj ne kosove te vllane per tu bere nje mysliman ekstremist njelloj si jasharaj muhexhajdin ne dobi te interesave te shteteve te tjera per te destabilizuar ballkanin dhe miqesin ton te hershme serbo e greke!

   Reply to this comment
 4. maks March 10, 09:07

  majkos i erdhi peshku vet ne grep tani hidhe ne gjyq kete gazetar shpifes dhe merri nje dor te mire lekesh o ne te kunderten po e pate then kete fjal jep dorheqjen nga politika

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*