Shqipëria humbi gjyqin me Becchettin, Rama: Ai marifetçiu, bashkë me Metën dhe Berishën do marrin atë që s’thuhet dhe atë që nuk hahet

April 7, 2021 16:37

Shqipëria humbi gjyqin me Becchettin, Rama: Ai marifetçiu, bashkë me Metën dhe Berishën do marrin atë që s’thuhet dhe atë që nuk hahet

Nga Tepelena ku vijoi takimet për fushatën elektorale, kryeministri Edi Rama sulmoi edhe njëherë tjetër sipërmarrësin italian Francesco Becchettin, të cilit Shqipëria duhet t’i paguajë 110 mln euro pas humbjes së gjyqit në arbritrazh.

Rama u shpreh se dy njerëzit më të gëzuar për humbjen e gjyqit janë Sali Berisha dhe Ilir Meta ndërsa theksoi se këta të dy bashkë me Bechettin do marrin nga buxheti i shtetit atë që nuk thuhet.

“Dy njerëzit më të gëzuar për gjyqin që ne e humbim pasi kemi fituar tre të tjerë ishin Ilir Meta dhe Sali Berisha. Një gëzim i neveritshëm dhe një përpjekje po kaq e neveritshme për të motivuar ndjekësit e tyre duke arritur të shpërndajnë trakte nëpër Tiranë se tani shqiptarët do paguajnë një gjobë 110 mln.

Ai marifetçiu bashkë me Saliun dhe Ilirin do marrin atë që nuk thuhet, do marrin atë që nuk hahet. Lufta kundër tij vazhdon. Ai është një marifetçi i paskrupullt”, tha Rama.

j.l./ dita

April 7, 2021 16:37
Komento

38 Komente

 1. Zigur Qarri,gënjeshtari patologjik Edvin D’Rama,filloi fushaten me moton, “Shqipëria buzëqesh nën efektin e kokainës” April 7, 17:00

  Silazh per trushplaret nga mashtruesi ordiner Edvin D’Rama.O idjot ti ke humbur,ti ke humbur,ti do te pergjigjesh,faji eshte 100% i yti,i Erion Veliajt dhe Engjëll Agaçit.Maratona juridike qe filloi ne 2015 mbaroi,Shqipëria humbi përfundimisht gjyqin me sipermarresin italian Francesco Becchetti dhe nuk ka më asnje mjet ligjor per ta kundershtuar ne ndonje instance tjeter,sepse eshte nje vendim definitiv.

  Edvin D’Rama miku i Aleksander Vuçiçit,është dënuar 2 herë në Francë për vjedhje ikonash.Nr i dosjes “AL.1961138/A”

  Reply to this comment
 2. Julie April 7, 17:00

  Si marifatci, ti gjithashtu, Meta/muti marifetci, Berisha, Basha, Monika. Shqipetaret s’duhet tevotojn per asnje parti. Shut down the Country, better off with any of them. Men with no Country

  Reply to this comment
 3. kam kohe April 7, 17:01

  O i pa skrupullt.
  Duhet te ulish koken dhe te kerkosh te falur te gjithe shqipetareve kudo qe ndodhen dhe jo te ngrefesh si gjeli ne plehra.
  Eshte Sorosjani L.Basha ne opozite ,qe ti je akoma gjalle si k/minister,por te ishte Berisha e mirje vesh se ku do te ndodheshe o hajdut

  Reply to this comment
 4. Kaci April 7, 17:14

  Berisha vendosi Bashen ne krye te PD se u urdheru nga Sorosi, njesoj si Rama mori Ramen me thonj te palare nga Franca dhe e beri minister, kur ne PS kish me qindra socialiste te ndershem dhe jo hajdut Aventurier.

  Reply to this comment
 5. Ne burg ramuti hajduti i 110 milion eurove April 7, 17:16

  Hajduti therret kapeni hajdutin.O hajdut nuk ka ikur deri tani asnjeri pa paguar se eshte marre vendimi ne Amerike e ske ku e luan bythen,por ti e ke vendin ne burg per vjedhjen e 110 milion eurove.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 April 7, 18:32

   ke harruar dh e15 milionët që i dha lulkës për pallatin,që i rrëzoi në ujin e ftohtë!!

   Reply to this comment
   • Ne burg ramuti hajduti i 110 milion eurove April 7, 18:55

    15 milion nuk ja dha Rama por ja moren pronaret e apartamenteve me gjyq ne strasburg qe te jeshe i sakte,se pallati ishte me leje te rregullt nga Bashkia,kurse 110 milion eurot jan vjedhje o maestro.Po vjehrrin e Rames e njeh ti qe i dha leje Rama te bente pallat ne mes te pallateve ekzistus?Kur te hapen defteret do ti iki tepeleku kokes shqiptarve.

    Reply to this comment
    • Remo April 8, 01:41

     ….ne burg Ramuti me 110 milion €….
     …mua p.sh.nuk me iken “tepeleku” fare se e di si eshte historia e pallatit ne Vlore qe nga “leja e bashkie” se gjikes dikur, me prokurore e me pronare te apartamenteve, nje prej tyre edhe avokatja e popullit(lalez-surrelit) E Balllanca, e me vone strasburgu derisa leket shkuan ne xhepin e Lulushes….ata e shantazhojne njeri-tjeterin por kur vin puna “i harrojne” dhe vetekompensohen me leket e mavrise popull..
     Tani “tepeleku” do te iki ty, zigur qorrit, rajmondit(se do shikoje Liken “ndoshta tabele qitje”), kapter Temes e ndonje tjeteri qe nuk do tu serviren me byreke e sufllaqe gratis kur te shikoni me lot ne sy martesen-show te Edvinit me Lulushen….pregatituni per kafe tek Mona!!

     Reply to this comment
 6. Tiku April 7, 17:22

  Kryeministri yne nuk merr asnjehere pergjegjesi edhe kur eshte komplet fajtor.Ky duhet te largohet nje ore e me pare ndryshe Shqiperia do falimentoi.Mjer kush nuk e kupton.

  Reply to this comment
 7. marrezia e Rames - gjoba e Bekettit ne Strasburg April 7, 17:26

  Perfundimisht me keto qe thote ky Rama demostron se eshte krejt i marre .
  Por me teper akoma tregon se nuk kemi as shtet e as popull se kudo gjetke te behej sebep kryeministri per nje dem te tille ekonomik shkaktuar krejt per kapricio te tij do ta kishin qeruar me shkelma!
  Ku eshte SPAK? Ja ku e ka demin 110 Milion Euro te shkaktuar nga nje njeri i vetem. E kur ky eshte kryeminister, c’pret nga nje zyrtar i vogel i tatimeve, bankes, doganave.

  Reply to this comment
  • Agim April 7, 18:26

   Ate fjalor qe perdor rama 2marsi dhe miku ish i milloshevicit po nuk i mijaftoin ka dhe ne dyqane si pas deshires parat nuk u mungojn.

   Reply to this comment
 8. SON April 7, 17:52

  Dakort ai eshte marifetci por Agaci a I ka kerkuar gje? Pse nuk e pergenjeshtroni….

  Reply to this comment
 9. xhemal April 7, 18:05

  jetoni ne liri e akoma se keni ndjere rrini fshehur pas tasieres me emra te rreme e pretendoni se jeni per nje shqiperi demokratike ,,jeni te mjere e frikacak ,mesoni te jetoni te lire jo te shani

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 April 7, 18:31

   xhemal,o copë mishi
   “jetoni ne liri e akoma se keni ndjere rrini fshehur pas tasieres me emra te rreme”,ti je me emrin tënd??
   pra majfron të shkruash xhemal,mazllëm,arben,kujtim je i dalë në dritë!pra në shesh të burrave??
   o copë mishi,edhe unë mund të shkruaj me xhemal,por prapë jam me pseudonim!edhe sikur atij xhemalit ti vë një mbiemër,trëndelina apo debili,prapë askush nuk e vërteton se jam unë i vërteti!!
   xhemo,ne dhe mund të jemi “te mjere e frikacak”,është e mundur,por të garantoj se ti je,në mënyrë absolute pa asnjë dyshim!!
   një copë trungu!!aq i pagdhëndur aq i trashë sa është e pa mundur të të përfytyrojë dikush!!

   Reply to this comment
   • Andi April 7, 21:58

    E paske pershkryar veten ne detaje.Jo se kishim ndonje dyshim,por kur e shkruan me doren tende eshte komplet I besueshem.Sa njeh veten,nuk njeh asked ne kete bote

    Reply to this comment
 10. anticensurë25642654 April 7, 18:19

  o batakçiu ynë që bexheti do ti marrë paret!?
  ha ti sa të duash se nuk e ndryshon dot!!
  por që ti je aq i qelbur në gojë,sa dhe ver llapa dukej pastërtija vetë para teje!!se dogjoje të thoshte ndonjë fjalë si ato të tuat”të thëna me edukatë”!!
  o halabak që do ti paguajmë ne!?ne taksapaguesit idiotë shqiptarë! këtë nuk e vë në diskutim,por që nuk është ndonjë problemi i madh!!edhe sikur të mos i a paguanim bexhetit do ti vjedhësh ti!!
  në çdo gjë po ja kalon berishës,edhe në të folur!!ai ishte harbut,ti je thjeshtë një halabak zgjyrak!!
  ps:zgjyrë,mos e shaj shumë berishën se nuk të bën koalicion pas përfundimit të votimeve!!e keni lënë me fjalë të varrosni liken,vërsulju atij,lëre sivëllain tënd plak,sociopatin e viçidollit!!sdihet si ja thotë mëndja!!të prish punë për një copë nga ai që nuk thuhet por që ti e mban në gojë tërë kohës!!

  Reply to this comment
  • Mondi April 7, 22:00

   Qe ai nuk merr nje kokerr leku ,kete e di dhe bufi, pavaresisht sa mut do hash ti ktu perdite ashtu sic e ke zakon.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 April 8, 12:35

    mondo përse më dukesh njëlloj si ai andi më sipër??
    mos të duket gjë vetja si shkruars parrullash!!
    dhe ato pa kuptim fare!
    sa për bufin ke të drejtë!!ti me të vërtetë kujton se nuk do të marrë asnjë kokërr leku!!
    mond andi,a të kujtohet si jua bëri rrup sup enveri kinezëve,kur u prishëm,me kreditë që nuk jua këtheu??
    ndoshta je i ri dh enuk e ke jetuar si unë dhe të tjerë atë periudhë!!dhe ne si ti krenarë për trimërinë e forcën e enverit!dhe ne i treguam gishtin kinezëve,bile ju thamë “hip këtu të shohësh stambollin”!në këtë gjëndje je dhe ti!!
    por enveri nuk na tha një gjë,ose gjysmën e asaj që ishte realiteti!!
    e këtë realitet e morrm vesh kur u ndërrua rregjimi!!paguam një për një tërë borxhet me kinën!!
    e di përse??
    sepse si dhe ti e di që egzistojnë zyrat e përmbarimit për çdo njeri në shqipëri e në botë,ashtu ka dhe “zyra përmbarimi” për shtetet!!e këto zyra përmbarimi të bllokojnë çdo gjë!!duke filluar nga marrjet e kredive!!
    sepse quhesh i pa besueshëm në pagesën e tyre!!sepse dëmshpërblimi që duhet ti paguash bexhetit!?
    i bashkohet borxheve që ke!dhe 110 mln nuk janë pak!!
    sidoqiftë ti vazhdo e besoji dobiçit halabak dhe ha mut sa të fryhesh!!

    Reply to this comment
 11. A. Cani idiot i lindur April 7, 18:44

  Vazhdo punen o gjigand se Sali krimineli monster dhe Like bandit kusari mbas 25 Prillit i pret burgu, prandaj jane bere per psiqatri ose per kopsht zoollogjik bashke me bucet e mediave shpellare qe financohen nga familjet mafjoze Berisha dhe Meta.

  Reply to this comment
 12. dashamires April 7, 18:45

  Korigjoni shenjestren – Shqiperia nuk ka humbur gjygj me Becchettin
  Gjygj me personin Becchetti ka humbur personi Edi Rama.

  Reply to this comment
 13. alban April 7, 19:25

  Likja dhe sala dhe mund ta hane por bexhetit do ja hash ti me duket.

  Reply to this comment
 14. Mollosi April 7, 20:02

  Eshte turp kur nje kryeminister flet si nje rrugac!

  Reply to this comment
  • Jimi April 7, 20:53

   Turp eshte kur ben shurren poshte Ures se Lanes. Kama eshte mafioz, drogaxhi dhe nje njeri me intelektin e gomarit.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 April 8, 12:40

    xhimo,deri tek intelekti i gomarit ke të drejtë,por jo për të!!
    ai i përshatet intelektit të atyre që e mbështesin,prandaj flet si ata,si gomar!!shumëve ju kënaqet sedra,ju bëhet zëmra mal që prijsi i tyre ja dhjeu tjetrit,pavarsisht se nuk është e vërtetë,pavarsisht se drurin,paratë,do ta hanë,do ti paguajnë,ata!dhe ne!!

    Reply to this comment
 15. mirel April 8, 06:17

  Zagaret shqupisa le te lehin nga byrektorja e katit te dyte, Beketi do ti rruaj pocin sheshor Rames dhe gjithe shqiptareve.

  Reply to this comment
 16. Lili April 8, 07:19

  Dikur kishim komunizmin edhe enverin nga berisha per te mobilizuar turmat!
  Sot Rama ka berishen e Meten ,
  Po koha ka ndryshuar ovEdi, nuk e ha me kush kete truk per te mobilizuar , shqipet jo so chi ialiste hiç e hiç, po as socialistet jo se e dine fort mire se ti je pergjegjese per deshprimin e shume socialisteve qe nuk do votojne sigurisht jo opoziten, po nuk do te votojne as ty se nuk durohet me degjenerimi i shtetit qe ke shkatuar, e kontrolloret jane nje nder pasojat e degjenerimit te vete idese se shtetit qe ke prodhuar gjate kete 8 vite!
  Edhe pa Berishen, pa Meten, nuk furohet me shkaterimi i shtetit qe ke prodhuar ku shqiptari eshte ma pak i mbrojtur se nje bengladeshian!

  Reply to this comment
 17. mirel April 8, 16:47

  Prape kurva e Dules. Halli shqiptaret paskan pse gezon Iliri dhe Saliu. Nuk kane hall qe do paguajne 100 milione euro per nje teke te Edit. teka e Edit eshte legjitime perderisa ja ngec fajin gazit te Ilirit.
  Hani mut shqiptare, dhe mesoni te thoni pas cdo racioni muti, Efkaristo Para, dhe para poli.
  Sic e thote Ramut Dulja

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim