PD: Shqipëria, lavatriçja më e madhe e pastrimit të parave në botë

June 28, 2018 12:17

PD: Shqipëria, lavatriçja më e madhe e pastrimit të parave në botë

 

Pas ndërprerjes prej 15 minutash, i pari që e mori fjalën me rinisjen e seancës ishte Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka deklaruar sot në Parlament se qeveria ka ngelur në klasë.

Spaho theksoi qëndrimin e opozitës tek pastrimi i parave të pista, që sipas tij drejtohet nga kryeministri Rama.

“Negociatat nuk u hapën, qeveria feston, kjo është absurde. Shqipëria është kthyer në lavatriçen më të madhe të pastrimit të parave në botë. Me se do ndërtohen kullat, ku gjenden paratë? Ndërtimet me vetë financim? Ku qenka kjo gjë, në asnjë ekonomi tregu në botë nuk ndodh, por këto janë para të drogës dhe të krimit. Po rritet ndërtimi, po nga vijnë paratë? Ra kursi i këmbimit, sa euro kanë hyrë në vend? Krimi i organizuar ka lidhje me qeverinë. Ata që thonë se është eliminuar kultivimi i kanabisit, thjesht gënjejnë”, – shtoi Spaho.

Sipas deputetit demokrat, Prokuroria dështoi edhe me kryerjen e ekspertizës së audio-përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Audio pergjimi rezultoi fals, pot PD nuk e pranon ekspertizën.

Pse nuk ka ardhur ekspertiza nga Italia?”, pyeti Spaho.

a.s/dita

June 28, 2018 12:17
Komento

7 Komente

 1. PETRO June 28, 12:55

  pis milet esadiste.njeres te peshtire.

  Reply to this comment
 2. Po ky vet ku bej pjes mer ja shkedhefte gjithe shqiperia ci permban pragu si bande pd ! June 28, 15:24

  IK MER SHKERDHATA BIJ BUSHTRASH

  SE JU DUHENI ZHDUKUR NGA SHQIPERIA

  Reply to this comment
 3. tomorraku June 28, 16:24

  Ky Edmond Spahua nga Devolli flet rralle , por ne dallim nga ata qe flasin keshtu , asgje te zgjuar nuk thote !MIre Saliu dhe Lulzimi qe flasin shpesh dhe shpejte dhe patjeter marrezira flasin , po ky i ziu Devolli qe edhe Edi Rama e quan “profesor” pak flet por edhe ato marrezi si te Saliut dhe Lulit i ka , sic duket nuk do qe te dale nga “vija e udheqesve te partise” Mire eka Rama ” te marret jane mbledhur ne PD”: Nuk eshte mire keshtu se nji dite mund t’ia nderrojne dhe emrin dhe ta quajne “nga PD ne PB ose Parti e Budallenjve”Nuk besoj se kjo mund te ndodhe , por “gojet e liga” edhe sot keshtu e therrasin!

  Reply to this comment
 4. tomorraku June 28, 16:26

  Ky Edmond Spahua nga Devolli flet rralle , por ne dallim nga ata qe flasin keshtu , asgje te zgjuar nuk thote !MIre Saliu dhe Lulzimi qe flasin shpesh dhe shpejte dhe patjeter marrezira flasin , po ky i ziu Devolli qe edhe Edi Rama e quan “profesor” pak flet por edhe ato marrezi si te Saliut dhe Lulit i ka , sic duket nuk do qe te dale nga “vija e udheqesve te partise” Mire e ka Rama ” te marret jane mbledhur ne PD”: Nuk eshte mire keshtu se nji dite mund t’ia nderrojne edhe emrin dhe ta quajne “nga PD ne PB ose Parti e Budallenjve”Nuk besoj se kjo mund te ndodhe , por “gojet e liga” edhe sot keshtu e therrasin!

  Reply to this comment
 5. Ateisti June 28, 18:21

  Mos u vije cudi , ka edhe ” profesore ” me vlera negative !

  Reply to this comment
 6. Idjotesia nuk po njeh kufij June 28, 18:24

  Bajraktari yt , nuk njohu ekspertizen e FBI-se amerikane , ti derdellis si zhurmues !

  Reply to this comment
 7. MH June 29, 01:08

  Historin e pastrimit te parave keto te SHQUP-it e dijne ne maje te gishtrinjeve se si organizohet e perfundohet.Kane eksperiencen me ish bazen strategjike te Lazaratit.Kane nji kapo qe nuk i gjindet shoqi ne ftyre te tokes per keq e mizerabile me origjin nga vicidoli qe na turperoi gjithe veriun e mandej gjithe Shqiperine.Ky bandill tregon nga foltorja teknologjin djathtiste te pastrimit per teknologji majtiste.Ndersa e majat duhet te ushtroi teknologji majtiste ne pastrimin e parave.keshtu ia fut si kau peles,kot fare.Me qellim te flasim e te flasim qe te mos rrime pa fole se dicka do te mbesin.
  Dihet qe palet nuk i kemi ashik te pastra.Ndaj fjalen e ka marre Vettingu.I cili punoka shume avash sa me na krijue iden se nuk po funksionon.
  Ne spektatoret veshtrojme me konsekuence ne pritje si do dali fundi i kesaj reforme me ne krye Vettingun.Deri tashti nuk kemi vrejte asnji lloj bylyzykut qofte dhe spango apo pe leshi qe ai monizmi ka humorin e vet qe uli nga fshati Shllak i shkodres jo ma pak se 20 malesor te lidhun me pe leshi.Me kusht qe kush ta kepusin pushkatohet.Peni i leshit mberriti shendosh e mire pa u keput ne asnji vend.
  Tashti pushteti bashke me shtetin demokratik asht kthye ne nji karnivalizem teper humoristike me kohen.
  Pershendetje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim