Mogherini: Shqipëria meriton hapjen e negociatave, vlerësimi i KE i merituar

June 7, 2019 13:48

Mogherini: Shqipëria meriton hapjen e negociatave, vlerësimi i KE i merituar

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, zhvilloi në Bruksel një takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian Federica Mogherini, ku u diskutua mbi avancimin e procesit të integrimit të vendit tonë pas rekomandimit të Komisionit Evropian për hapjen e bisedimeve për anëtarësim.

Përfaqësuesja e Lartë Mogherini përgëzoi ministrin Cakaj mbi  rekomandimin pozitiv të Komisionit, duke theksuar se ky është një vlerësim i merituar dhe rezultat i reformave gjithëpërfshirëse të ndërmarra nga vendi ynë, duke veçuar arritjet e prekshme në reformën e drejtësisë dhe luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Bashkëbiseduesit ndanë vlerësimin se Shqipëria është e gatshme dhe ka bërë të gjitha detyrat e kërkuara për të hapur negociatat me BE dhe është e nevojshme që Këshilli Evropian të reagojë pozitivisht, në të njëjtën linjë me rekomandimin e Komisionit.

e.t./dita

June 7, 2019 13:48
Komento

8 Komente

 1. Ciao ciao signora M... June 7, 14:00

  Na ishte nje here…Mogherini. Ben tani pasi ka mbaru mandatin dhe pasi nuk ka fitu me vota per te qene me fare ne PE, nje deklarim te shqiptuar si “M’ka pru nana me la gojen”.

  Reply to this comment
 2. MH June 7, 14:03

  Njeri nga keto te dy KE apo CDU/CSU rrejne.
  KE – Shqiperia i ka kryer te gjitha detyrat.
  CDU/CSU -Shqiperia nuk ka kryer asnji detyre.

  Reply to this comment
 3. Ti amo Bella ...Mogi June 7, 14:48

  Gracie dolce Mogherini…

  Reply to this comment
  • **** June 7, 14:58

   Keni pare zgjyre te tille qe flet italisht?

   Reply to this comment
   • ^^°°°^^ June 7, 15:22

    °°°°°
    Oooo doli psikopati perseri ?

    hahahahahah .

    cpati keshtu plera e kazanit ?

    ne qytetaret keshtu pershendetemi me njeri tjetrin ndryshe nga ju shpellaret

    qi pershendesni njeri tjetrin duke u vrare si kafshe .

    Pse cfar s’i pelqeu shpellarit mo ?

    Ja okay italishten e salih shpillarit un se di !

    uahahahahaahah che merda – shpeller po perse ban keshtu bre Scimia

    Reply to this comment
  • Mashtrimet e radhes June 7, 15:09

   I zoti e nxjerr vete gomarin nga balta thote populli,qeveria shqipetare eshte e zhytur e tera ne llucen e korrupsionit dhe vjedhjes,zonja Mohgerini mos be te pa diturin.

   Reply to this comment
 4. MH June 7, 15:41

  Mos ia prishni bukurise se oregjinalit te shprehjeve popullore:Jo,“M’ka pru nana me la gojen”.Po,M’ka cue nana me la gojen.
  Ka 30 vite qe qeverit vjedhin ne gare kush po ia kalon tjetres.Kjo e sotit asht ma pak ne te vjedhur dhe nuk gezon asnji krim mbi popullin si ato te 21 janarit 2011 apo ato te biznesit te klyshit te Vicidolit qe hodhi nji fshat ne ere si dhe ato te vitit 1997 qe u rrebelue populli i Vlores heroike per te drejtat e veta qe mareshalli vicidolas vjedhi sa mujti me bankat piramidale qe i mbronte qe jane pare te pastra.Ne kete kohe plasi dhe rrebelimi i qeverise me agjenta koqevare si ato te Xhafer Deves tue i germush popullit te vlores po nuk i eci sepse ai populli i Vlores ka eksperience ne lufte nga luftrat e herembas hershme qe i ka dal per zot vetes dhe vatanit me sukses e triumfator ndaj cdo agresori qofte i huaj apo vendas.
  Sot aktualiteti mbeshtete ne perfundimin e rreformes ne drejtesi.Ku fjala i mbetet institucioneve te pa varuna per te kryer detyren ne sherbim te popullit dhe vendit me dinjitet ndershmerio e pasterti.

  Reply to this comment
 5. DRENICA E KUQE June 7, 21:56

  Sa ishe ne pushtet zonja Mogherini, ti u kujdese qe t’i rehabilitosh e rehatosh sa me mire kriminelet dhe fashistet serbe, e tash po lane mut me shurre duke dhene deklarata false, tash kur nuk ke fije pushteti e autoriteti, ndersa kur kishte pushtet e autoritet Shqiperise ia punove llagamin pas shpine, qysh t’fishkelloke ne vesh nena “Kurve e Motit”, Evrope, qe tash po i thoni BE!… Po mos harroni se shqiptaret dhe Shqiperia ju njohin mire ngase te zezat tuaja I kane provuar dhe po I provojne ne kurrizin e tyre…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*