Shqipëria mund të luajë një ndeshje me Turqinë

March 11, 2015 15:18

Shqipëria mund të luajë një ndeshje me Turqinë

Ndeshjen e luksit për kuqezinjtë e trajnerit De Biasi e paralajmëron ambasadori turk në vendin tonë, Hidejet Bajraktar pas një vizite kortezie që zhvilloi në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Bajraktar zhvilloi fillimisht një takim të shkurtër me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka.

Në intervistën dhënë për Sport News, ambasadori u ndal fillimisht te qëllimi i këtij takimi duke konfirmuar se gjatë muajve të ardhshëm, Shqipëria mund të presë në një ndeshje miqësore Turqinë në vendon tonë.

Ndërkohë, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka u përqendrua te ndeshja eliminatore e radhës në fund të këtij muaji kundër Armenisë, duke e pranuar se ky 90 minutësh ka një rëndësi të madhe për ecurinë e mëtejshme.

“Kjo është ndeshja më e rëndësishme e edicionit për mbarëvajtjen e ekipit tonë. Futbollistët tanë janë në formën maksimale dhe uroj që të jetë kështu deri në datën 29 për të dalë me rezultat pozitiv. Kemi vetëm një alternativë, fitoren”.   Në fund, Duka u ndal edhe te problematika që ka krijuar çështja e derbit të kryeqytetit, duke konfirmuar se Tirana dhe Partizani do të zbresin në fushë të premten.

“Për ne dhe për klubet derbi duhej të luhej të enjten, por për arsye sigurie policia ka kërkuar që ndeshja të shtyhej 24 orë dhe ne e kemi pranuar kërkesën e Policisë së Shtetit”.

 

 

March 11, 2015 15:18
Komento

2 Komente

 1. Mark uk March 11, 20:22

  turq me turq

  Reply to this comment
 2. Arben March 11, 21:14

  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG

  DHE SEKUESTRIM PASURIE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim