Shqipëria në Eurovizion, ja si e urojnë kolegët Bushpepën

May 8, 2018 22:06

Shqipëria në Eurovizion, ja si e urojnë kolegët Bushpepën

Eurovizioni cilësohet si një nga eventet më të rëndësishme kulturore dhe artistike në Europë, pasi nga të gjitha shtetet zgjidhen këngët dhe këngëtarët më të mirë.

Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet me një ndër zërat më të vlerësuar vitet e fundit, me Eugent Bushpepa, i cili mbrëmjen e ditës së martë ka prezantuar këngën e tij “Mall”, në gjysmëfinalen e këtij festivali europian.

Përkundrejt konkurrimit të tij me 18 këngëtarë të ardhur nga shtetet e tyre, nuk kanë munguar as urimet nga artistët kolegë shqiptarë, ndër të cilët shihet Olta Boka, Soni Malaj, Aurela Gaçe, Floriana Garo, Zaimina Vasjari, etj.

s.a/dita

May 8, 2018 22:06
Komento

1 Koment

  1. kenga qe me mungon May 8, 22:16

    Vertete besoni se do zgjidhet kenga me e mire ne eurovision?! Votat per partine.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*