“Shqipëria, një vend magjepsës për t’u vizituar”

July 25, 2014 09:59

“Shqipëria, një vend magjepsës për t’u vizituar”

Gazeta më e madhe italiane, “La Repubblica”, ka bërë një reportazh për turizmin në Shqipëri.

Edhe pse evidenton disa problem, gazeta shkruan se Shqipëria është një vend magjepës për t’u vizituar.

Sipas saj, Shqipëria nuk ka një natyrë të mrekullueshme, por edhe njerëz shumë mikëpritës dhe të dashur.

Gjëja më e bukur në Shqpiëri janë vetë shqiptarët, të cilët shquhen për mikpritjen e përzemërt.

Nëse dëshironi të njihni “Tokën e Shqiponjave”, shkoni ta vizitoni dhe do mrekulloheni për origjinalitetin e tyre.

Nuk ka stacion hekurudhor, me raste as stacione autobuzash, por gjithmonë ndalojnë t’ju marrin për të shkuar ku të doni.

Plazhet e Vlorës, të Sarandës etj,  janë një mrekulli më vete, pa përmendur qytetet si Gjirokastra apo Berati, që vazhdojnë të ruajnë traditat e tyre”, shkruan gazeta e njohur italiane./b.l

 

t17

t15

t14

t13

t11

t10

t9

t8

t7

t6

t5

t4

t3

t2

t1

July 25, 2014 09:59
Komento

2 Komente

 1. tony July 25, 10:38

  Po pra,,,, .magjepses,,,,!!!!!
  Per euro perendimoret , faktikisht duhet te quhet “magjepses” ,,,, !!!
  Se atyre nuk do ti duhet te fluturojne me aq gjate , deri ne lindjen e larget, per te pare kesisoj ” magjepseje”….!!!
  Kushtu qe me te vertete ja vlen per tu vizituar kjo “lindje e larget ” direkt mbas Adriatikut…!!
  Ku shiten akoma kepuce te perdorura neper tezga te mbuluara me kuti kartonash ..!!! Dhe kjo direkt mbas Adriatikut,,, !!
  Me rrespekt..!

  Reply to this comment
 2. joni July 25, 16:33

  brockulla dikush ka pagusr per nje shkrim te tille,,,aq me teper kur cileson shqiptaret si kombi me mikprites apo i miresjellte. Mere me leng

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*