Shqipëria shpall “non grata” eurodeputeten Eleni Theocharous

November 10, 2018 14:26

Shqipëria shpall “non grata” eurodeputeten Eleni Theocharous

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme me anë të një deklarate të dhënë për mediat kërkoi sot shpalljen “non grata” të eurodeputetes qipriote, Eleni Theocarus.

“Në mbrojte të rendit kushtetues. Ministria për Europën dhe punët e Jashtme kërkoi shpalljen si person non grata të deputetes qipriote, Eleni Theocarus.

Provokimet dhe thirrjet ekstremiste nuk mund të lejohen në vijimësi. Qeveria e Shqipërisë është e vendosur të mos tolerojë thirrjet për cenimet territoriale. Greqia mike dhe populli i saj janë shumë të vlefshme për ne.” – thotë deklarata.

l.h/ dita

November 10, 2018 14:26
Komento

16 Komente

 1. profesioni ksaj duhet me u ushtru ne Bordello jo Politike November 10, 14:36

  Le ti Thej Kart

  ne noj Bordello Pleqsh pse jo edhe ne anen e Turqies Qipriote

  Reply to this comment
  • Tani November 10, 19:54

   Bravo qeveria! Jemi me ju! Kesaj plehres fashiste i duhej shpallur gjendja non-grata me kohe. Ka kohe qe sillet si hijene neper territoret e Shqiperise. Plaka duke ngordhur, kerkon mish te kalbur ne tokat shqiptare. Ha nje mut tani me turqit ne Qipro dhe merr dylbite qe ta shikosh token e bukur shqiptare nga Korfuzi.

   Reply to this comment
 2. mirel November 10, 14:49

  ca fytyre e qelbet

  Reply to this comment
 3. MH November 10, 15:57

  Jo non grata.
  Por per bythesh e jasht si thes plehut nga teritori i Shqiperise.

  Reply to this comment
 4. SHQIP... November 10, 17:30

  si KELYSH TURQISH, qe jeni, duhet te thoni: “SIKTER” nga arrnautistani . DHE EUROPA T’JUA KTHEIJE: EXIT ju turko arabet shqipfoles, nga …SHQIPERIA .

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro November 10, 18:15

   SHQIP…. qe perdhos shqipetaret, meriton te quhesh serb, Millosheviç apo grek Zervist , qe shpirtin ja ke shit djallit!!! U shofte kjo fare e keqe nje sahat e me pare.

   Reply to this comment
  • Babalja November 10, 18:19

   Si kelyshe gjak prishur shqiptaresh qe jeni, sllavesh , arabesh e lloj lloj sotollopi turqie qe jeni ” Sikter” nga vendi i shqiponjave. Pttuuu raca muti.
   Ju jeni turpi i Europes.. Shovinoste raciste mesjetare.
   Po ngeli integrimi yne ne doren tuaj, kurre mos e paçim. Shpitesira te degjeneruar.

   Reply to this comment
  • Taqi grekun November 10, 18:24

   O Taqi ik ha pjaten e supes te grekut dhe mos ha mut.

   Reply to this comment
  • Gjirokastriti November 10, 18:55

   Ju pelqen ta hani mutin ” dhiplo ” ( si thuhet ne greqisht, dopio) ju greket.
   Dhe nga turku dhe nga shqiptaret.
   Debila qe nuk dini ke keni armik.
   Shqiptaret krijuan Greqine o injorant.
   Ne vend ti kishit me prane me sinqeritet i shikoni si armiq.
   Dhe helenet e lashte qe nuk lejonin asnje popull jo helenen te ngaterohej ne lufterat e tyre te brendeshme , vetem Iliret i lejonin se i quanin vellezer.
   Po ça flas dhe une!? Çlidhje keni ju me helenet. Ju jeni krimba te perandorise bizantine dhe te kishes greke qe ju ka indokriniar si ISIS.
   Jeni kokra e debileve.
   Do tju provoje koha kete gabim qe beni.

   Reply to this comment
 5. Gjallica November 10, 18:04

  Cfare emri ! Theu-karos

  Reply to this comment
 6. Amerikani November 10, 18:12

  Mire bene ! Ky vend nuk ka vend per fashiste.

  Reply to this comment
 7. gjallesa qe flasin November 10, 18:18

  Qeveria shqiptare ne lartesine e duhur, por edhe Dulen e Tavon duhet ta shikoje ndonje prokuror apo ndonje polic se dhe ata jane si zonja Theukarin.

  Reply to this comment
 8. Gezim November 10, 23:57

  Nje plehre me pak

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic November 11, 01:33

  Berisha mbolli Eren ne sote korrim furtunen. Vet Berisha realizoi 9 pikat e Micitacesit nje nder te cilet eshte molla e sherrit jen varrezat Greke,
  Sa het te ket fest e Grekreve ne token tone ata do te sajojn skandale te tilla sice ishta injoranti Kacifas.
  Me e keqja eshte se kure e degjon sote te jape mend per ket ngjarje te duket se ky njeri ka zbritur nga hena dhe se i ka kurdisur keto mina me sahat vete kunder kombit te vete.!
  Qeveria shqiptare vlen per tu falenderuar per qendrimin e matur dhe te drejte per shmangjen e ketyre provokacioneve te rrezikshem qe i pergatiten Grekrite ne shtartin qe ua shtroi i MALKUARI Berisha.!

  Reply to this comment
 10. fteri November 11, 07:27

  eurodeputetja ta vari në qafë atë medaljen non grada që mori në shqipëri ,të ja tregoi si shenjë luftënxitëse në parlamentin europian.

  Kjo vrroma duhet përjashtuar nga parlamenti europian.

  Reply to this comment
 11. sopiqoti November 11, 08:58

  “”.PALO GRUA.”- grua vjetersise

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim