“Shqiponja” e Xhakës dhe Shaqirit, reagon Vuçiç

June 23, 2018 15:58

“Shqiponja” e Xhakës dhe Shaqirit, reagon Vuçiç

Aleksandar Vuçiç ka reaguar për simbolin e shqiponjës që dy shqiptarët që luajnë për Zvicrën, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, bënë pasi golave të shënuar mbrëmjen e kaluar ndaj Serbisë.

Provokimi i futbollistëve shqiptarë, nuk duhet ta demotivojë Serbinë”, ka deklaruar Vuçiç duke shtuar se serbët nuk kanë ofenduar askënd, ashtu siç, sipas tij, bënë shqiptarët.

Kombi ynë është i bashkuar, i bashkuar edhe në trishtim dhe vështirësi, por ne nuk e fyem askënd, sepse e duam vendin tonë dhe nuk e urrejmë askënd. Ne do të mbështesim lojtarët tanë, ne besojmë në fitore në ndeshjen e ardhshme. Dhe, nëse nuk fitojmë, do të vazhdojmë ta duam ekipin tonë”, ka thënë presidenti Vuçiç.

o.j/dita

June 23, 2018 15:58
Komento

5 Komente

 1. Kris June 23, 19:02

  Dihet qe serbet jane raciste dhe jo vetem me ne ose me sakte me Kosoven! Por ne na duhet edukim, me shume kulture dhe dihet shtet qe s’e kemi patur kurre! Pak shtet qe do te beje Rama minohet nga Salehu dhe Floriri! Ne shqiptaret na duhet te ngrihemi si institucinet serbe!

  Reply to this comment
 2. TLN June 23, 19:36

  Cdo gje eshte provokacija per kete qelbesire. Ky bastard gjate luftes se Bosnjes thoshte qe per cdo serb te vrare ne do vrasim 100 myslimane te Bosnjes. Dhe ashtu bene. Gjenocidin e Serbrenices. Dje ne shkallet e stadiumit tifozet serbe nderuan pergjegjesin kryesor te asaj masakre gjeneralin Mlladic. Ptuuu komb i felliqur.

  https://www.index.hr/sport/clanak/srpski-navijaci-na-spu-slave-ratnog-zlocinca-mladica/2006460.aspx

  Reply to this comment
 3. Fat man June 23, 22:06

  Te besh me duar shqiponjen per qelbaniket serbe, eshte ofendim.
  N.q.s. e quan ofendim tranvestitja Vicic t’a mbaje, nuk kemi pse t’i qajme hallin dhe t’i marrin leje te tjeret se cfare duhet te bejne per te festuar nje gol, toce.

  Reply to this comment
 4. Xxx June 23, 22:15

  Me shame te drejtevTLN. Keta nuk ofendojne por vrasin.

  Reply to this comment
 5. Nje shqiptar June 24, 09:04

  Shqiptari eshte fetar dhe i falet FLAMURIT te tij. Beson tek Shqiponja. Ne gezime e ne hidherime ai ben shenjen e shqipes. FIFA me paturpesine me te madhe ka filluar hetimin ndaj dy futbollisteve shqiptar perse ata besojne ne FLAMUR. FIFA shkel keshtu statutin e te drejtave te njeriut , te drejten e besimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*