“Shqiptarë” si Isa Mustafa

April 27, 2015 10:34

“Shqiptarë” si Isa Mustafa

Dërguar me sms

në numrin e redaksisë

Nëse Kosova do kish pasur në përbërjen e saj vetëm “shqiptarë” si Isa Mustafa, nuk do ia vlente as të hidhnim sytë në atë drejtim. Tipat me sytë e gjarprit, si zotëria, janë produktet hibride të “bashkim-vëllazërimit”, të tradhtisë shqipfolëse. Isa Mustafa është përfaqësuesi tipik, i asaj që Kosovën dhe shqiptarët i mban sot peng. Serbia nuk është më në Kosovë. Ajo, ka atje sot, Isa Mustafën dhe çiftin e tij.

Shqiptarët duhet të akomodohen disi me realitetin në Kosovë. Jo çdo shqipfolës atje, është Adem Jashari, Hamza apo një nga ata të 50, që e mbronin me trupin e tyre shqiptarinë. Po të kishin qenë të gjithë ashtu, shqiptarët do hanin sot me lugë floriri. Meqë nuk është ashtu, na duhet të merremi edhe me spiriunca si Isa Mustafa.

 

April 27, 2015 10:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*