Shqiptarët e Ukrainës urojnë Vitin e Ri!

January 1, 2015 20:46

Shqiptarët e Ukrainës urojnë Vitin e Ri!

Viti i Ri 2015 është festuar nga shqiptarët në mbarë botën.

Me flamur kombëtar dhe në gjuhën shqipe për një vit të ri të mbarë për shqiptarët kanë uruar edhe shqiptarët nga Ukraina.

“Gëzuar Vitin e Ri gjithë shqiptarëve nga Ukraina”, thotë një vajzë në videon e dërguar nga lexuesit në Express.

“Ne jemi shqiptarët nga Ukraina. Ne jetojmë në Ukrainë, por nuk e harrojmë gjuhën shqipe”, thuhet më tej.

Ndërkohë urime për vit të mbarë u dha edhe nga Presidenti i shoqatës shqiptare në Ukrainë.

January 1, 2015 20:46
Komento

1 Koment

  1. xhemo January 2, 09:20

    urime urime vllazen zoti e b aft te ktheuni ne shqipri

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*