“Shqiptarët i bëmë njerëz”, Komiteti i Helsinkit denoncon gazetën greke

May 29, 2018 19:42

“Shqiptarët i bëmë njerëz”, Komiteti i Helsinkit denoncon gazetën greke

Komiteti i Helsinkit në Greqi ka denoncuar gazetën “Proto Thema” për qëndrime raciste ndaj shqiptarëve.

Reagimi erdhi pas botimit të një shkrimi nga ana e gazetarit Themis Anastesiadhis. Ai i ka quajtur shqiptarët, “kafshë që erdhën në Greqi në gjendje kafshërore dhe ne i bëmë njerëz”.

Për më tepër, në shkrimin e tij gazetari Anastesiadhis thotë se grekët e kanë vetë fajin që i bënë shqiptarët njerëz.

Menjëherë pas këtij shkrimi, Komiteti i Helsinkit në Greqi vendosi të kryejë denoncimin pranë departamentit kundër dhunës raciste në shkelje të ligjit.

o.j/dita

May 29, 2018 19:42
Komento

11 Komente

 1. Shefqet Cela May 29, 19:56

  Kur erdhen greket ne vendet ILIRO – PELLAZGJIKE vodhen kulturen e vendesve perfshire edhe perendite e tyre i pervehtesuan.

  Reply to this comment
  • Arbi May 30, 06:19

   Greqia si ish-Jugosllavia. E dhjerë, mosmirënjohëse, e palarë, e nxirë, e zgjebosur, e lyrosur, e sëmurë, me leprozë, parazite, përtace, pijanece, e pabesë, gënjeshtare, e gënjyer, mashtruese, e pafytyrë, grua e lindjes, dashnore e perëndimit, turpi i Europës, llumi i Europës, tradhëtarja e Europës, e ndyrë, shembull i neveritjes dhe poshtërsisë, vjedhëse, me borxhe, e pavarur ndihmojeni të mbytet.

   Reply to this comment
 2. Platia vathi May 29, 20:17

  Ky themo anastasiadhi e ka hak nje mesim made in.albania, e dim se kush esht ky

  Reply to this comment
 3. Kush do te behet “Qirje grek “me 299 euro ne muaj te shkoj te jonulla te mbush format May 29, 20:19

  Ju “greket “artificial te ardhur nga anadolli e keni te veshtir te mesoheni me realitetin, se jeni te gjithe te “edukuar” ne kishe.

  Reply to this comment
 4. “greqia”e sotme eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar May 29, 20:26

  O gazetar analfabet: si mund ti quash shqiptaret kafshe kur gazeta jote e ka emrin SHQIP !! Thema eshte shqipe e kulluar o Qirje anadolli.

  Reply to this comment
 5. Lala May 29, 20:57

  Eshte pjese e mafias greke , u kap ne kufi me Francen me pese milion euro pak para krizes dhe u mbulua nga drejtesia greke , qe eshte shume me e korruptuar se e jona.Eshte shume me teper i rrezikshem se Noti(kengetari)sepse eshte mafia ne pushtetin e ”KAZANIT,,

  Reply to this comment
 6. Tepelena May 29, 20:58

  Nuk e ka edhe aq gabim gazetari grek, se po te ishim si greket nuk do guxonin qeverite tona te punonin per te sjelle kufirin e Grreqise ne Tepelene, me vendimet tradhetare per ndertim varrezash e manastiresh greke ne token tone, ku tu interesoje grekeve. Turp te kene!

  Reply to this comment
 7. Amerikani May 29, 21:05

  Sa qesharak qe jane 🙂 Te tille njerez jane koplet idiote.

  Reply to this comment
 8. tz May 30, 04:29

  Lesh o njerez lesh ,qe kur nuk dime te shkruajme historine dhe nuk dime te mbrojne ne kete kohe pronesine mbi Aleksandrin e madh cfar thot ai majmun me siguri qe eshte me gjak shqiptar eshte pak.Pronesine e emrit Maqedonas e kane marre sllavet sepse nje shqiptari te Maqedonise nuk i pelqen te thirret Maqedonas por Shkupjan Dibran Strugan dhe dreqi e di se cfare tjeter.Shikoni palacot historiane shqiptare sa tolerante dhe sa dashakeqes jane kur shkruajne historine. Historianet dhe albanologet nuk jane kurre ne nje platforme te njejte….jane pjesa me e madhe plehra dhe sidomos ata te kohes se merhumit

  Reply to this comment
 9. vaso May 30, 06:59

  shum gagim e ka ky lesh gazetari, ende nuk jeni qenje me vyrtyte njerezore…shume large…

  Reply to this comment
 10. Xxx May 30, 22:13

  I shlyen borxhet te gjermanet keta jevgjit?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim