Shqiptarët ndihmojnë eliminimin e serbëve

Dritan Ikonomi December 15, 2012 14:59

Shqiptarët ndihmojnë eliminimin e serbëve

Tifozë të shumtë përkrahën Bamberg kundër Partizanit të Beogradit në basketboll

Shqiptarë të shumtë i erdhën në ndihmë skuadrës gjermane të basketbollit Bamberg, në ndeshjen vendimtare të Euroligës, përballë Partizanit te Beogradit. Thirrjet “Kosova, Kosova” dhe “Shqipëri Etnike” ndezën pallatin e sportit të Bambergut, në Gjermani, ku të enjten u zhvillua ndeshja vendimtare që përfundoi në favor të vendasve, 92-90. Të motivuar nga emri i kundërshtarit, Partizani i Beogradit, qindra shqiptarë dhe kosovarë me banim në Gjermani u paraqitën në pallatin e sportit, për të mbështetur skuadrën vendase, që siguroi biletën e kualifikimit midis 16 skuadrave më të mira të basketbollit në kontinent. Lajmi u raportua gjerësisht në mediat serbe, ku nuk pritej një atmosferë e tillë armiqësore në qytetin e vogël të ndodhur në krahinën e Frankonisë, në Gjermani.

Dritan Ikonomi December 15, 2012 14:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim