Po vazhdojmë të vritemi për një “pse më sheh shtrembër” (!)

March 3, 2018 12:11

Po vazhdojmë të vritemi për një “pse më sheh shtrembër” (!)

Zbardhet dëshmia e 17-vjeçarit Devi Lala, i cili mesditën e djeshme vrau me thikë 16-vjeçarin Angelo Gjokazaj.

Autori i krimit ka rrëfyer se gjithçka nisi nga një sherr banal pasi sipas tij, viktima e kishte parë shtrembër në lagje.

U ktheva në lagje, aty ku rri gjithnjë. Aty u hasa me Anxhelon. Po më shikonte. Pse më shikon i thash, ka ndonjë gjë për të parë?! Ai më ofendoi, më shau. I thash, pusho se do ta pësosh keq, ai vazhdonte të më shante. Edhe unë nisa ta shaja dhe u përleshëm. Në një moment nxora thikën dhe e qëllova disa herë. Nuk më kujtohet se sa herë i qëllova, pasi isha në gjaknxehtësi e sipër. Por, pashë që mbeti i shtrirë në tokë dhe u mbulua nga gjaku. Në këtë moment u tremba dhe u largova, pak metra më tej hodha thikën në një kanal. Nuk kishim ndonjë konflikt, thjesht antipati për njëri-tjetrin“, ka thënë Devi Lala.

Në foto: Viktima Angelo Gjokazaj

o.j/dita

 

March 3, 2018 12:11
Komento

9 Komente

 1. Ku qendron cudia ktu ?! March 3, 12:31

  Te rinjte shqiptare ,
  jane refleksioni te rriturve ne ate shoqeri .

  Pra nqs do shofim se cfar i eshte afruar ksaj rinie ,
  si (Vorbild) si me then si idhull / figure qytetari ne shoqeri kto 28-vjet,

  shif-mediet/tv/ emisionet ordinere ,Filmat kriminale ,
  gangsterrash ,mafiozesh , e gjithfare orinetimesh skandaloze ,duke i mbajtur large cdo formimi e kulture qytetare ,
  shif- retoriken e politikaneve tane ne kto 28-vjet ,
  qe i cfryne Dhunes ,Vrasjes , nji gjuhe banale e nuk njeh kufij ,
  degjenrimin e cdo morali njerezor ,
  te gjithe kto cojne ne radikalizimin e rinise ,
  e cila i thith te gjitha kto si pakuptuar automatish ,
  sepse Kulturen e kujdesin Qytetare per Rinine
  ne ate vend ,
  s’e perfaqson asnji .

  Pra edhe njiher ,

  Ku qendron cudia ktu ?!

  Reply to this comment
 2. H March 3, 12:41

  Ai stan jep këtë bylmet. Urgjentisht dënimi me vdekje ,para se të jetë vonë. Shqipëria nuk është Evropë. Ajo është karikatura e një shoqërie civile nga e cila ka marrë vetëm të këqiat.

  Reply to this comment
 3. Predator March 3, 12:46

  Pasoje e mungeses se edukimit familjar dhe renies se nivelit te shkolles.
  Duhen psikologe dhe edukatore per te shmangur keyo idiotesi we marrin jete kaq te reja

  Reply to this comment
  • Baksun March 3, 12:50

   O predator
   Aty psikologet jane per vete per psikologe.
   Ne shkollen e cunit tim eshte nje psikologe we shkon me minifund dhe kur flet me te jo nxjerr nga goja ca brockulla pa lidhje. Nje idiote e pashembullt qe nuk gjej dot fjale ta pershkruaj.
   Cuni m.thote qe djemte e klases s nente shkojne tek ajo vetem se duan ta ngacmojne. Perfytyro cfare niveli

   Reply to this comment
 4. Arben March 3, 12:51

  Sepse vazhdojme te jetojme si skllever.

  Te gjitha te keqijat jane simptoma te kesaj

  semundje

  rrofte populli shqipetar, tim dhe heroik

  Reply to this comment
 5. pfff...! March 3, 13:35

  Tema te rastesishme per Median(me ordienre te njerezimit !)

  Nji krim i tille ,nuk eshte i pari ne ate vend .

  Shqiptaret ,
  e kam fjalen per ata te rriturit qe jane ne nji far menyre udhrrefysi i jetes se rinise ,

  Prinderit,mesuesit,etj ,si kta ,
  nuk jane te intereesuar shume ose me mir te themi
  s’jane shume te preokupuar per Kulturen dhe maredhenjet ne shoqeri te femiljeve ,
  se si sillen ne shoqeri dhe si konfrontohen ,
  me situata te Tilla dhune ,

  sepse ,

  nji pjes i mungon ndoshta vet kultura qytetare ,
  qe te shkoj ne mendime te Tilla ,

  nji pjes tjeter nuk ka kohe te mendoje ,
  sepse i vetmi mendim qe preokupon koken e tij ,
  eshte sigurimi bukes se perditeshme ,

  nji pjes tjeter ,
  eshte e okupouar vetem me lajmet e politikes ,
  nji Insekt -viktime e rrjetes se mirimanges se madhe Media,

  pra , sic shikojme , rinia eshte e mbetur ne doren ,
  e politikave manipuluse ,te asaj Bote te Marre ;
  qe di vetem te vjedh ,haje ,bej sex e dhjese (kjo eshte sot jeta e shqiptarit )

  pra nji shoqeri e degjenruar deri ne kocke ,
  ku te gjithe perdite perballen me krimin ,degjenrimin ,
  ne cdo rruge ,ne cdo ekrane e dritare te komshise ,
  por qe asnji
  nuk denjon te shtype
  butonin e Alarmit ,
  per te shpetuar jeten e tij .

  Shifni per kurjozitet sa do arrij nr i komenteve ne kte teme ,
  te kuptoni te veteten pse jemi ktu ne kte grope hienash

  Reply to this comment
 6. info analitike March 3, 16:08

  Pse habiteni! Lexoni komentet e forumisteve, gjuhen e tyre te dhunshme e do te kuptoni dhe arsyet perse shoqeria shqiptare prodhon nje dhune kaq te ashper dhe absurde.

  Reply to this comment
  • nje vezhgues i drejte March 3, 23:05

   Si puna jote , more Info-analileshi , qe nuk le hale’ pa futur turinjte , sikur te ka nxjerre Sali Viçidolli nga hundet . Nuk te ben aspak pershtypje helmi qe vjell ne çdo koment tendin ? Po ka fytyre me te ndyte se sa jotja , nga te gjithe komentuesit e Dites dhe Temes ? Ti je kampioni i ndyresive .

   Reply to this comment
   • info analitike March 4, 00:17

    Ja nje shembull si qy trimi i tastieres me siper. Raste tipike te frustruarish qe me formim kulturor, moral e etik zero, shfrejne verbalisht dhunen e tyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim