“Shqiptarëve u duhet një qeveri që nuk shpenzon kohën në Instagram”, Basha: Atë do ta ndërtojmë ne!

November 18, 2020 17:51

“Shqiptarëve u duhet një qeveri që nuk shpenzon kohën në Instagram”, Basha: Atë do ta ndërtojmë ne!

Duke u ndalur tek situata aktuale e luftës ndaj koronavirusit, Basha thotë se shqiptarëve u duhet një qeveri që është në vijën e parë të kësaj lufte dhe jo një qeveri që shpenzon kohën në Instagram.

Nëpërmjet një postimi, Basha thotë se qeveria që opozita do të ndërtojë, do të japë shpresën për shqiptarët.

Postimi i plotë:

Qytetarëve shqiptarë i duhet një qeveri që punon për ta. Që punon për ty!

Një qeveri që nuk merret me dallavere politike, por që siguron ndihmë ekonomike për çdo familje.

Një qeverisje që nuk e shpenzon kohën në Instagram, por që është në vijën e parë të luftës me Covid-19.

Një qeveri që ndez dritën e shpresës për shqiptarët.

Qeveria që ne do të ndërtojmë!

 

j.l./ dita

November 18, 2020 17:51
Komento

9 Komente

 1. Pensionist November 18, 18:52

  Harroje, bashiç!
  Vetem ti nuk meriton respekt ne popull dhe populli do ta jale vleresimim me 25 qershor. Te merresh me ty, eshte humbje kohe mashtrim dhe krim. Ti je per ne Reç apo Peqin.

  Reply to this comment
 2. Terroristi Islamik qe e palloj Gadafi ne Cader November 18, 18:55

  Plumin Gojes prostitute Serbie

  Reply to this comment
  • Lala i Lushnjes November 19, 08:14

   Ti mor pis palaço do të ndërtosh qeverinë që do serbi sikurse edhe babai jot shpirtëror.
   Shënim:- Me këtë shpellar milet që kemi nuk është çudi që të ndodh përsëri. Pyetja është kush do të jet ” dëshmori i shkërdhatokracisë ,, i radhes?

   Reply to this comment
 3. mirel November 18, 19:01

  7 x 7 = 42
  Meso tabelen e shumezimit njehere e pastaj flasim.

  Reply to this comment
 4. Remo November 18, 20:11

  Vdeksh me pare ti dhe gjithe llumi si ti qeveritare e mekatare. Ne kohe fatekeqesish ti ben fushate. Ptu rrace dobici i poshter.

  Reply to this comment
 5. Alban Dega November 19, 06:44

  CILI JENI JU ZOTI ZOTI BASHA ?

  – A mund te kalojne ne heshtje mashtrimet pa fund te nje genjeshtari qe “ rren edhe kur e pyet per oren “ ?

  Kush ia dha Lulezim Bashes Pasaporten Amerikane me te cilen bleu shtepine ne Hollande!?
  Pasaporta amerikane nje shtetasi te huaj u jeoet vetem personave pa leje qendrimi te perhershem kryejne sherbime te jashtezakonshme me vlera strategjike per SHBA-ne dhe sugurine kombetare te SHBA-se.
  A e ka ndihmuar prokurori i Gjykates Speciale te Kosoves ( lexo Beogradit ) ne kete akt apo Lulezim Basha “ ylli ne ngjitje i politikes shqiptare” sipas ish ambasadorit amerikan Arvizu, fill pas masakres se 21 janarit 2011, ka perdorur pasaporte amerikane te falsifikuar, cka eshte nje krim i rende federal ne SHBA, cka do conte ne arrestimin e menjehershem ne rastin e pare qe te shkelte ne SHBA, cka nuk ka ndodhur.
  A nuk duhet qe ambasada amerikane ne Tirane apo qeverine shqiptare te kerkoje e jap información per kete enigme, qe cuditerisht eshte permendur me dhjetra here nga mediat shqiptare por qe asnje gazetare hulumtues… askush nuk ka germuar me tej!
  Nese ai vertete ka kryer sherbime te tilla per hire te transparences dhe opinionit publik shqiptar por efhe aamerikan, pa qene nevoja e deklasifikimit te informacioneve teper konfidenciale te na thuhet qe edhe shqiptaret, populli e kombi me proamerikan edhe se vete amerikanet ta nderojme dhe ti ngrejme nhe permendore ne qender te Tiranes.
  Nese ai ka faksifikuar pasaporten amerikane dhe nese ai ka dizinformuar krye… kryeprokurorin amerikan te UNMIK-ut ne Kosove duke baltosur e inkriminuar me shpifje lideret e Ushtrise se lavdidhme Clirimtare te Kosoves, UCK, dhe vete ate, per “ Shtepine e Verdhe” ne katakombet e Matit ku per nje dhimbje dhembi duhet shkuar ne Burrel, Lac apo Tirane … e larg qofte te mendohet per transplantim organesh, atehere ai te arrestohet ne flagrance dhe te jape llogari deri ne nje para Drejtesise se SHBA-se, Shqiperise, Kosoves dhe Gjykates se Hages.
  Edhe ne njerin edhe ne tjetrin rast Lulezim Basha eshte nje mashtrues patologjik, nje genjeshtar qe “rren edhe kur e pyet per oren”, sic ia ka bere diagnozen e shkelqyer Jozefina Topalli, qe e ka njohur si askush tjeter nga afer Lulush Karabushin, qe mate me kile energjine elektrike, 7 X 6 = 49 e plot e plot te tjera.
  Lepuri i madh fshihet gjithnje në ferra te vogla.
  ????!!!!!
  Cili jeni ju Zoti Basha!?
  Amerikanet kane nje shprehje filozofike:
  – Kush genjen nje here genjen gjithehere !
  Lulezim Basha eshte rekordmeni absolut i genjeshtrave pa fund ne politiken shqiptare, e cila nuk shquhet shume per te vertetat.
  Lulezim Basha nuk nxjerr fjale nga goja pa rre !

  Reply to this comment
 6. luli November 19, 08:15

  Qeveriq e lulzim bashes, o zot a thua do te shkoje shqiperia ne ate derexhe?!! Mendoj se jo kurre.

  Reply to this comment
 7. Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli November 19, 12:02

  Zoti Basha , po si do te ndertoni ure ne fshtin tone , kur ne nuk kemi lume ?
  Basha : Do te ndertojme lumin me perpara dhe pastaj do ngreme ure !
  Komunikimet , qofte me istagram , fb , twitter , apo cfardoqofte tjeter te teknologjise moderne , nuk perbejne ndonje mekat . Me kujtohet qe , Sali Berisha kur nuk dinte te perdorte keto forma komunikimi , mundohej te vinte ne loje Edi Ramen , por me t`i mesuar keto “djallezi” , nuk e ka leshuar nga dora Ajpedin , as ne parlament dhe as ne zyre e ne shtepi . kurse Lulkushja flet si e ema e Zeqos ne maje te thanes .Keto menyra lehtesojne komunikimin me qytetaret , qe i kane keto mundesi , kurse per te tjeret perdoren metoda te larmishme e me praktike .

  Reply to this comment
 8. DALLTON November 19, 12:26

  Basha urdherat ne Kohen qe punonte per UMNIKUN I merrte nga agjenti Serb Sali-Ram -Berisha ,e drejta shkon por nuk vonon del ne drite ,sa per kaseten e Bollonices ajo rrezik eshte ne duart e Sali-Berishes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim