Shqiptarja, mbështetëse e Trump sulmon dy gra myslimane

September 10, 2016 14:40

Shqiptarja, mbështetëse e Trump sulmon dy gra myslimane

Një shqiptare, banuese në Amerikë dhe mbështetëse e kandidatit republikan për president, Doland Trump ka sulmuar  dy gra, të cilat po shëtisnin me fëmijët e tyre, në një lagje në Brooklyn, ku jetonte edhe ajo.

32-vjeçarja Emirjeta Xhelili fillimisht ka ofenduar dy gratë myslimane, që ndodheshin pranë shtëpisë se saj – njoftojnë mediat lokale duke cituar policinë.

“Largohuni nga këtu, ikni nga Amerika”, ka bërtitur 32-vjeçarja islamofobe.

Ajo ka goditur me grusht dy gratë në fytyrë. Dëshmitarët thanë se gruaja ka degraduar më tej duke goditur edhe karrocën, ku qëndronte një foshnje 15-muajshe.

September 10, 2016 14:40
Komento

4 Komente

 1. info analitike September 10, 18:39

  Kete here perjashtimin nga SHBA e meriton kjo kafsha e terbuar. Sa shpejt u shnderruan disa shqiptare nga brekegrisur rrugeve te perendimit ne moraliste e raciste kunder emigranteve!

  Reply to this comment
 2. tirona September 10, 23:47

  ka budallenj kudo..ne amerike eshte edukuar tek e fundit.

  Reply to this comment
 3. aqo September 11, 05:38

  Kjo duket nga syte qe eshte e droguar………..

  Reply to this comment
 4. Arben September 11, 07:49

  PO E ARRESTUAN APO E PERGEZUAN PER KETE QE BERI????!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*