Shqiptarja, nxënësja më e mirë në Greqi

March 26, 2016 11:16

Shqiptarja, nxënësja më e mirë në Greqi

Shqiptarët vazhdojnë që të shkëlqejnë në shkollat jashtë vendit. Stela Boriçi ka parakaluar me flamurin grek në dorë në Ditën e Pavarësisë.

Fotoja është publikuar në faqen e “Facebook”-ut të Olti Currit. Fotoja shoqërohet me fjalët: “Stela Boriçi parakaloi në qytetin e Athinës si nxënësja më e mirë. Tradita e do që flamurin ta mbajë nxënësja më e mirë në mësime. Krenare për Stelën dhe Shqipërinë”.1

March 26, 2016 11:16
Komento

6 Komente

 1. Nje qytetar March 26, 11:40

  Eee , more eeee , por flamurin grek i´a detyrojne ta mbaje ne nje gjasme ceremoni , dhe nga ana tjeter nuk e lejojne te flase shqip me shoqet e tjera shqiptare qe i ka ne shkolle !
  Emigrantet ne ate vend Muti qe quhet Greqi-re , jane njerezit me te perbuzur dhe me te diskriminuar !
  Ishte nje fatkeqesi Kombetare qe , gati nje milion Shqiptare , (nga te gjitha viset ), iken te ´punojne e jetojne´ne Greqi !

  Reply to this comment
 2. Albann March 26, 13:35

  Stelaeshte greke tashme…ju kot krenoheni me te…Ajo do ndjeke rrugen e Arvanitasve…do mohoje prejardhjen njedite…ne mosajo,femijetesaj.

  Reply to this comment
 3. msh March 26, 14:33

  Shko mor turk, vejne nje shqipetare te mbaje flamurin kombetar dhe qenkemi te diskriminuar.

  Reply to this comment
  • Kultura March 27, 09:26

   Msh, ti me sa duket duhet te jesh grek, dryshe nuk shpjegohet mohimi jo vetem i diskriminimit por edhe i rracizmit, i dhunes verbale e fizike dhe i shfrytezimit te emigranteve shqipare ne Greqi.

   Reply to this comment
 4. Berzolla me mish Greku March 27, 03:58

  Si hileqare me fame boterore,Greket e nxjerrin te paren Shqiptaren qe te demostroje me flamurin Grek,dhe jo shqiptare!!! Pra,morali eshte qe: Shqiptaret e ditur duan flamurin Grek!
  Hall Grekeve se jane me te zgjuar se bolet e shqiperise!

  Reply to this comment
 5. Era March 27, 06:54

  Nxënësja më e mirë në shkollën e saj, jo në Greqi. Hiqni dorë nga tituj të fryrë.
  Bravo, Stela. Vazhdo në rrugën e sukseseve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*