Shtatorja e Ismail Qemalit apo Ismai Qemalit?!

Redaksia Online November 26, 2012 20:36

Shtatorja e Ismail Qemalit apo Ismai Qemalit?!

Emrit në shtatoren e Ismail Qemalit i humbet një shkronjë. Menjëherë pas përurimit të saj nga kryeministri i vendit, gërma “L” u zhduk. Përveçse i vënë në një zonë jo shumë të rrahur dhe në fakt më pak krenar se shtatore të tjera të ngritura këto ditë në Tiranë, pak pas përurimit të vet, emri i njeriut që ngriti flamurin 100 vjet më parë nuk ishte më Ismail, por Ismai… Shkronjën “L” dikush duhet ta ketë marrë me vete.

Redaksia Online November 26, 2012 20:36
Komento

2 Komente

  1. Vlore November 26, 21:31

    L ka shkuar tek saLi

    Reply to this comment
  2. Saimir November 26, 23:00

    Hapesira mes dy fjaleve kur krahasohet le r te kuptuar se nuk eshte keqshkrim por teknikisht pune e dobet. Ngjitesi ka qene i dobet dhe kaq. Kjo nuk perben lajm.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim