Shteti Islamik po ‘josh’ shqiptarët, mbi 20 të vrarë gjatë betejave në Siri

October 6, 2017 18:58

Shteti Islamik po ‘josh’ shqiptarët, mbi 20 të vrarë gjatë betejave në Siri

Gjatë dekadës së fundit, të paktën 120 shtetas shqiptarë i janë bashkuar grupin terrorist të Shtetit Islamik, ku më shumë se 20 prej tyre janë vrarë në beteja, kryesisht në Siri.

Informacioni u lëshua gjatë forumi “Civil kundër Ekstremizmit”, mbajtur në qytetin verior të Shkodrës, shkruan novinite.com.

Shqipëria ka miratuar një strategji kombëtare për të luftuar ekstremizmin dhe vitin e kaluar ka miratuar një ligj që ndalon qytetarët që të marrin pjesë në ushtritë e huaja. Shkeljet mund të çojnë në burgim për një periudhë prej 15 vjetësh, raporton Focus.

October 6, 2017 18:58
Komento

2 Komente

 1. Mark .U.K October 6, 19:43

  Te gjith shkofshin si qent edhe te tjert.Gjithashtu edhe mbeshtetsit e tyre ne Shqiperi,qe fatkeqsisht jan shume.

  Reply to this comment
 2. saliserbi October 7, 09:23

  Ju trembeni nga isisi qe e kemi diku larg,por me shume duhet te shqetesohemi nga kryetari isisit berishovic e co qe bene thirrje per lufte per armatosje,per shkaterrim,per destabilizim dhe ja ka arritur tju heq trurin isisave te vet.
  Llogarisni se sa te vrare e sa humbje ne keto 27 vjet nga ky perbindesh komunist qe percau dhe i futi shqiptaret ne vellavrasje.
  shikojini bandat e ketyre mafiozeve politikan qe eliminojne njeri tjetrin(me keq nga isisi) per interesat e veta dhe te politikaneve qe i komandojne…….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim