Protesta, shifrat e fundit të policisë: 15 urdhër-arreste, 5 në hetim

February 17, 2019 10:30

Protesta, shifrat e fundit të policisë: 15 urdhër-arreste, 5 në hetim

E përditësuar

Policia ka bere te njohur shifrat zyrtare të personave të arrestuar pas protestës së djeshme të opozitës.

Zyrtarisht deklarohet se pas analizimit të pamjeve filmike, raport shërbimeve dhe provave të tjera të mbledhura, gjatë protestës së djeshme ku pati akte të dukshme dhune, Policia ka arrestuar 15 shtetas për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Gjithashtu u proceduan penalisht në gjendje të lirë 5 shtetas, si dhe janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e 7 të tjerëve.

Shërbimet e Policisë Tiranë arrestuan në flagrancë 15 shtetas:

F.H., 44 vjeç, banues në Tiranë; E.N., 28 vjeç, banues në Tiranë; N.H., 51 vjeç, banues në Kavajë; A.Gj., 54 vjeç, banues në Divjakë; R.D., 23 vjeç, banues në Tiranë; S.D., 41 vjeçe, banuese në Tiranë; D.L., 33 vjeç, banues në Shkodër; H.J., 76 vjeç, banues në Tiranë; I.H., 49 vjeç, banues në Durrës; F.T., 44 vjeç, banues në Tiranë; S.R., 43 vjeç, banues në Cërrik; M.F., 55 vjeç, banues në Elbasan; L.J., 38 vjeç, banues në Tiranë; P. Sh., 51 vjeç, banues në Shkodër; V. D., 30 vjeç, banues në Fier.

Policia deklaron se këta shtetas gjatë zhvillimit të tubimit në datë 16.02.2019, pas orës 11:00, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kanë çarë kordonin e policisë duke kundërshtuar e goditur punonjësit e policisë, të cilët ishin të planizuar me shërbim për garantimin paqësor të tubimit.

Gjithashtu kanë goditur dhe thyer me mjete të forta, dyert, xhamat dhe vepra arti në hyrjen kryesore të Kryeministrisë së Republikës së Shqipërisë.

Po kështu janë proceduar në gjendje të lirë 5 shtetas: G.D., 25 vjeç, banues në Tiranë; A.T., 20 vjeç, banues në Tiranë; R.B., 53 vjeç, banues në Prenjas; D.Ll., 47 vjeç, banues në Tiranë; P.Th., 52 vjeç, banues në Shkodër.

Gjithashtu janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e 7 shtetasve të tjerë. Materialet iu dërguan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

l.h/ dita

February 17, 2019 10:30
Komento

9 Komente

 1. qani February 16, 22:14

  nenen ju q… ketyre zagareve te saliut dhe baxhelles

  Reply to this comment
  • Mos lejoni rrugacet te fitojne - Shteti i se drejtes ne veprim February 16, 23:49

   Lereni Polcine dhe Prokurorine te punoje. Kush ka thyer ligjet te rraset brenda. Perndryshe shteti ka rene! Nuk ka bir kurve qe te kercenoje dhe te beje presion mbi policine. Keta nese duan sqarime te presin gjygjin e ketyre rrugaceve qe shkaterruan pronen publike. Ne asnje menyre mos leshoni as nje fije. Drejtori i policise nuk duhet te takohet me keta rrugace. Vetem permes Parlamentit. Perndryshe keta nuk kane te drejte te nderhyjne ne punet e drejtesise. Ndryshe, z. Rama merr valixhet dhe shko merru me vizatime se ste ka mbetur gje tjeter nese le rrugacet te kontrollojne drejtesine.

   Reply to this comment
  • eni February 17, 02:01

   Qeveria e socialisteve dhe edvin rames nje qeveri terroriste qe sulmon qytetaret e saj prej te cilat paguhet.
   eshte edi rama ai qen qe po ju merr ketyre te varferve qe protestuan sot milionat e eurove nepermjet taksave dhe po ja jep oligarkeve dhe firmave famntazme 20 milione euro per nje kilometer rruge. Nje kryeminister hajdut kriminel si edi rama e ka vendin ne burg.

   Shqipeira nuk e meriton qe te qeveriset nga nje koke kale si edi rama nje psikopat qe e ka kthyer kryeministrine ne nje bordello. Nje kokekale si edi rama qe ka ka shenderuar Kryeministrine ne nje disko dhe studio pikture dhe as qe e ka mendjen per hallet dhe problemet e qytetareve shqipetare.
   Largimi i edi rames ketij krimineli eshte emergjence kombetare dhe detyre e cdo shqipetari qe e do shqiperine
   Ky kriminel e shiti shqiperin i dha grekut toke per varreza dhe jo vetem por ben pazare me Vucicin e Serbise qe te shese territor te Kosoves.

   Ky monster qe ka mbire qe kur e solli fatos nano me thonj te papre nga parisi ne 1998 duhet larguar me patjeter.

   Perpara populli shqipetar rrezojni kete qelbesire edi ramen dhe qeverisjen e etij te hajduteve.
   Mirenjohje dhe kurajo qytetarve qe prostestuan me 16 shkurt kunder kesaj qeverie qe nuk perfaqeson vullnetin e popullit shqipetar.

   Reply to this comment
 2. Mashkullori February 16, 22:17

  Ore te cmendurit e protestes,drejtues te PD-se dhe Leshit te Dhise:
  Cfare kerkoni ne polici?
  Policija zbatoj “urdherin” e Monke cizmes,baxhelles te presidentit,e cila e dha kete “urdher” gjate protestes.
  Ajo ju drejtua policise :perse nuk i arreston demtuesit e hyrjes te kryeministrise,apo qe cane kordonin e policise,sepse sipse saj,ata nuk jane protestuesit e saj,(te tyre)?
  Gjeni gjuhen e shkruani ne leter se,cfare duhte te thoni ne proteste e pas saj se keshtu vetes ja ngulni…me hir apo pahir…
  Te arrestuarit le te japin llogari ne prokurori e ne gjykate,forcat politike ne nje shtet ligor,le t’ju gjejne avokete te pergatitur e ti mbrojne ne gjyq,por jo ne polici e te ushtrojne presion mbi te dhe prokurorine…

  Reply to this comment
 3. Shkerdheni i Saliut February 16, 22:18

  E cfare pastaj se jane me nder Deputete dhe mund te bejne cdo gje…… asnje person nuk eshte mbi ligjin dhe aq me keq keta kelysha kurvash si Enkelejdi apo teveqeli Klevis djali i shvejkut Fahri Balli kaslyshi.
  Te kerkohet heqje imuniteti dhe te arrestohen edhe plehra te tjere te SHQUP-it apo te Lesh e Lise qe mbulojne ligesite e poshtersite e ebra me mandatin e deputetit.

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana February 16, 23:44

  Vetem ne Shqiperi vandalet e shpellave mund te thyejne, shkaterrojne e tentojne ne pushtojne institucionin e numrit nje te shtetit. Kane hak se s’ka kush u hyn ne dru. Kriminelet kane kaq vjete qe vjedhin, shkaterrojne e rrenojne Shqiperine dhe livadhisin pa u hyre gjemb ne kembe dhe Jo vetem kaq, por te thone ik ti se Dua te ulem une. Ku Jane burgjet per keta antishqiptare te betuar qe e pohojne perdite tradhtine dhe antishqiptarizmin e tyre. Cfare ligjesh duhen per te arrestuar kryekrimineIin. A e pate Biberajn se si u doli zot vandaleve dhe pa qene nevoja per ta akuzuar, pohon ate qe dihet: skenaret e Serbise e rusit qe haptazi kerkojne ta zhdukin kombin shqiptar. Edi Rama duhet te mbledhe mendjen, ne rast se e ka ende dhe te beje ate qe se ka bere deri tani. Burg ! Rruge tjeter nuk ka e vendi nuk shpeton nga katastrofa tjeter e madhe pa ndeshkuar banditet Sali e kompani. Ne rast se nuk e ben dot, duhet t’i lere vendin ndonje gjenerali qe ka vullnetin dhe trimerine per te ngritur Shqiperine e rrezuar, ne kembe!!!

  Reply to this comment
 5. alphade February 17, 00:37

  Edhe sikur breket t’i mbeten per t’i shitur,edhe duhet t’ja
  konfiskoni derisa te demshperblejne cdo gje qe shkate-
  rruan horrat e Saliut. Dhe pas kesaj disa muaj apo vite burg. Zhdukni nga rrenjet huliganet e Saliut dhe vete krye
  mafiozin e Vicidolit.,.Per te gjitha krimet duhet te vihet denimi me varje dhe i,pari qe duhet varur te Sheshi Skenderbej duhet te jete Saliserb Berishovici,tradhetari
  me i madh i kombit shqiptar….!!!

  Reply to this comment
 6. alphade February 17, 00:46

  Duhet arrestuar Sali Berisha dhe “derivatet” e tij,tradhe-
  taret e kombit shqiptar ! SPAK-u – SPAK-u SPAK-u …..
  ne infinit u ka shtire tmerrin horrave dhe banditeve te Sa-
  liserb Berishovici, jo “argat” por agjent i regjur i Beogradit.
  Eksteadimi i ketij kryemafiozi ne SHBA eshte detyre impe
  rative e qeverise dhe shtetit shqiptar. Vicidolasi perben nje rrezik te madh per fatet e kombit shqiptar.

  Reply to this comment
 7. ZOTI QE VESHTRON February 17, 20:41

  Paskeni qene te mallkuar o dykembesha qe merni fryme nen bythen e nje te cmenduri qe djalli e pagezoi me emrin SALI. Eshte shume e rrende ta thuash… por eshte shume e verete, qe sigla PD mbart dhe ushqen vetem djallin dhe per pasoje nuk i shqitet mallkimi atij vendi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim