Shtyhet nisja e fiskalizimit? Denaj: Mund ta negociojmë!

August 29, 2019 13:06

Shtyhet nisja e fiskalizimit? Denaj: Mund ta negociojmë!

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar pas shqetësimeve të ngritura nga biznesi, se 1 Janari 2020 është një afat shumë i afërt për hyrjen në fuqi të sistemit të ri të fiskalizimi dhe se subjektet janë të papërgatitura.

Gjatë drejtimit të mbledhjes së Këshillit të Investimeve, Ministrja Anila Denaj, theksoi se nëse ka argumenta bindës, ky afat mund të negociohet.

Projektligji i fiskalizimit, synon të luftojë informalitetin dhe që deri në vitin 2022 të gjitha faturat të jenë elektronike.

Për bizneset e vogla me xhiro deri në 2 milionë lekë, është parashikuar që kostot të mbulohen nga buxheti i shtetit.

o.j/dita

August 29, 2019 13:06
Komento

2 Komente

  1. Arben August 29, 14:03

    CA DO NEGOCIOSH TI MOJ LAVIRE

    Reply to this comment
  2. info analitike August 29, 16:14

    O shoke nje pietje kam une.ai ka paguar shteti bizneseve rimbursimet e TVSH-se? Afatet kane kaluar pra eshte shkelur ligji. Kush do t’ia vere gjoben shtetit dhe sa?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim