Shtyhet për në shtator Asambleja e PS, Balla kritika ministrave

July 16, 2018 12:57

Shtyhet për në shtator Asambleja e PS, Balla kritika ministrave

Asambleja Parlamentare e Partisë Socialiste nuk do të mblidhet në korrik , siç dhe ishte paralajmëruar, por në shtator.

Burime të Partisë Socialiste bëjnë me dije se analiza dhe bilanci i qeverisjes do të bëhet pas pushimeve.

Mësohet se kreu i grupit, Taulant Balla ka kritikuar ministrat e qeverisë Rama për mungesat në seancat plenare.

Ndërkohë më herët, ka qenë vetë kryeministri që ka paralajmëruar ndryshime në qeveri në muajin shtator, gjithmonë në bazë të analizës dhe bilancit të turit të llogaridhënies.

s.a/dita

July 16, 2018 12:57
Komento

7 Komente

 1. Fidel Kastro July 16, 13:05

  “Fjale veç fjale imzot’ kjo shprehje e thene ne tragjedine “HAMLETI” te Shekspirit , sa aktuale dhe sot .

  Reply to this comment
 2. Arben July 16, 14:56

  Strofkulla e hajdutave

  Reply to this comment
 3. info analitike July 16, 16:38

  Shoket e partise jane lodhur duke punuar e kane nevoje per dy muaj pushime qe te martin veten. Nuk i keni pare sa kile kane humbur nga puna e madhe! Shikoni kriepsikon, dhjeliajn, tao taon e me radhe.

  Reply to this comment
 4. Arben July 16, 17:07

  Strofkulla e hajduteve

  Reply to this comment
 5. Lili July 16, 18:27

  Pas pushimeve, se ma e rendishme se Shqiperia jane pushimet!
  Pse kemi inkompetant e diletante qe qeverisin,cka dert,vetem pushimet e tyre mos te prishen…
  Po paska edhe ma horra se cka menduam: horrat qe durojne horrat ,vetem pse duan pushimet t’i kalojne te qete…

  Reply to this comment
 6. Te tille jini , sa here qe hapni gojen July 16, 18:29

  Ata qe jane me plehrat e SHQUP-it , qe u dridhet toka nen kembe , nuk kane qetesi per asnje cast . Mbeten para monitorit , ne frontin e punes , qe u ka ngarkuar shefi dhe hidhen te paret ne sulm , kunder shumices se shqiptareve ! Jane efektet e vetingut , rrjedhja graduale e pushtetit ter kapur qe prej nje cerek shekulli , pakesimi i mundesive per vjedhje e korrupsion , goditjet e pa prera nga brenda e jashte vendit per trafikun (vecanerisht te droges) , antipatia e thelle brenda e jashte vendit per shpellarin serb te Vicidolit dhe banden kriminale qe e rrethon , ndryshimet graduale pozitive qe perceptojne qytetaret per cdo dite , e shume te tjera , nuk i lene te bejne as gjumin te qete . Ne rreshtin e pare te taborrit esadist , si gjithmone qendrojne lumpeni i ketij populli , sikurse jane “Intelektuali” , “Infoanalitike”, “Arben” , “Fidel Kastro”,”Xhuxhumaku”,”Claus” e nje dore me pordhace te tjere , qe vijne rreth si pordha neper breket , perseritin vetveten ,. gulcojne e renkojne , shajne e mallkojne , me shprese se mos i degjon kush , e qe ne te vertete jane vetem nje grusht , qe duke u diskredituar nen lumin e peshtymave te komentuesve , nderrojne nickun , per tu dukur “shume” dhe vajtojne si kukuvajkat qe edhe ketyre u eshte rezervuar fati i baballareve e gjysherve te tyre dordolece te nazi-fashizmit !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim