Shuhet mjeshtri i mundjes shqiptare

February 24, 2018 13:10

Shuhet mjeshtri i mundjes shqiptare

 

Mundja shqiptare ka humbur një nga mjeshtrat e saj, Arben Fejzo, për shkak të një sëmundje të rëndë.

Ish-mundësi i Tiranës dhe Partizanit është shuar në moshën 62-vjeçare. Fejzo që garoi në mundjen klasike në peshën 52-57 kg, nga viti 1970 deri në vitin 1982 dhe spikati në radhët e Tiranës, më pas të Partizanit për t’u rikthyer në fund të karrierës së tij sportive sërish me ekipin e Tiranës.

Pas përfundimit të karrierës sportive, Fejzo është aktivizuar edhe si gjyqtar i ndeshjeve të mundjes.

Arben Fejzo është shpallur “Mjeshtër Sporti”, ndërsa mban gjithashtu edhe titullin “Nderi i mundjes Shqiptare”.

a.s/dita

February 24, 2018 13:10
Komento

1 Koment

 1. Dhimiter Xhoga (Guri Naimit D.) February 24, 17:09

  Nderim dhe ndjese kesaj figure te shquar te sportit shqiptar,me te vecanten e tij Mundien klasike,klasik bere dhe nderuar me tituj.
  Faleminderit kolegeve per nderimin qe i bejne sa shoh ne kete fot,qe me mallengjen;jane binjaket vazhdues te perkushtimit tij.
  Ngushellime famileis sa dashamiresve te Tij.

  Nga Toronto, jo i vetem ne kete ngushellim.

  Mesuesi veteran Dhimiter Xhoga.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*