“Ju dilni në rrugë dhe prisni të vijnë amerikanët ta zgjidhin”

April 12, 2019 22:17

“Ju dilni në rrugë dhe prisni të vijnë amerikanët ta zgjidhin”

Mark Crawford i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Tiranë është shfaqur kritik ndaj veprimit të opozitës për djegien e mandateve dhe daljen e saj në rrugë.

Në studion e Ora News, Crawford deklaroi se aktorët politikë nuk duhet të presin që t’u japin zgjidhje amerikanët apo europianët, ndërsa zbuloi se ndërkombëtarët nuk vijnë vetë në kohë krizash politike, po ata i ftojnë aktorët politikë vendas.

Shqipëria gjithmonë ka shkuar përpara me vështirësi. Unë mbaj mend kur kam qenë këtu në ’93, ’97, 2001… Grindjet në politikë ndodhin, do të ndodhin pas 10 vitesh, por është diçka që duhet bërë brenda parlamentit. Kur unë kam qenë këtu qoftë në kohën e socialistëve, qoftë në kohën e demokratëve, të gjithë dalin në rrugë, shkojnë të zgjidhin problemet në rrugë duke pritur për amerikanët, apo për evropianët që të vijnë dhe të zgjidhin problemet e tyre.”, tha Crawford.

 

v.l/ Dita

April 12, 2019 22:17
Komento

12 Komente

 1. shume e vertete pederast April 12, 22:25

  kta erdhen sa per ta gatuar Corben
  me mut qe na lane ne tryezen e shtetit me 90

  ben e moren cdeshen nga ai vend edhe tani sigurishte qe nuk jane per vakanc ne shqiperi ,

  por per t’e dal nga haleja ku kta na rrasen shtetin ,
  ne duhet te dalim vet lol .

  ne do provojme ,ku se ka keq ,sepse ne nji far menyre

  na tstojn neve si komb sa berhame kemi ,

  por te pakten nqs sduan t’na ndihmojne ,

  mos t’na sabotojne pas krahve e Grdaojne Burra Shteti terroristet e kriminelet qe

  kultivuan kto 30-vjet ne Shqiperi

  Reply to this comment
 2. shume e vertete pederast April 12, 22:27

  kta erdhen sa per ta gatuar Corben
  me mut qe na lane ne tryezen e shtetit me 90

  ben e moren cdeshen nga ai vend edhe tani sigurishte qe nuk jane per vakanc ne shqiperi ,

  por per t’e dal nga haleja ku kta na rrasen shtetin ,
  ne duhet te dalim vet lol .

  ne do provojme ,ky se ka keq ,sepse ne nji far menyre

  na testojn neve si komb sa berthame kemi ,

  por te pakten nqs sduan t’na ndihmojne ,

  mos t’na sabotojne pas krahve e Gradojne

  Burra Shteti terroristet e kriminelet qe

  kultivuan kto 30-vjet ne Shqiperi

  Reply to this comment
 3. Neser kush shkatrron me shume shperblehet me 2 sufllaqe April 12, 23:09

  O shoku amerikan ,ne turkoshaket jemi te zgjuar,kaluam nga turku te jugot ,te ruset,te kinezet,e tani hu me hu duke lypur e lutur te na rregullojne prapambetjen tone te na rregullojne ato qe shkatrrojme
  Edhe pse jo edhe te na paguajne per te qendruar neper kafene….
  Nuk jemi budallenj si ju qe rrini gjithe kohen duke punuar……po edhe i shfrytezoni te gjitha vendet duke i percare….

  Reply to this comment
 4. MH April 12, 23:23

  Keto protesta tregojne se sa nuhasin politikanet ekzistencen e shtetit shtet.
  Keto nuk jane politikan por rrugaq qe zgjidhjen e duan me forcen e muskujve dhe jo me trunin e mendjes.Keto te vetmen gje qe kane kuptue te mos virrin si ne fillime te viteve 1990 “policia asht me ne”.

  Reply to this comment
 5. Vatra April 12, 23:33

  Këta që dalin sot në rrugë mirë e dijnë se qarqet diplomatike nga jashtë nuk vijnë me zgjidhje konstruktive por këtë herë nuk i kanë vlerësu rrethanat drejtë dhe mbetën në rrugë si qenë rrugësh shkaqet janë të ndryshme

  Reply to this comment
 6. LORA April 12, 23:39

  I paska mbet cinizmi,si kolateral ketij
  Markut,,,,,pasi iu dogjen edhe ketij shpresat nga vet-djegja shqup-se dhe lesh-e-liste.
  Asnje vlere dashamirese per shqiptaret nuk shoh tek kjo figure,,,qyshse e njoh kete surrat.

  Reply to this comment
 7. Lili April 13, 02:53

  Mh ,
  Keto rrugaç i keni bakshish nga miqte, se shqiptaret me mend jo vetem u menjanuan po edhe uluftuan nga keta.

  Reply to this comment
 8. Aleksander Thana April 13, 06:04

  Nuk dalin rrugeve per te ardhur amerikanet e perendimoret per te rregulluar punet e Shqiperise. Dalin rrugeve sepse jane kriminele, hajdute, shkaterruesit te vendit dhe synini I tyre eshte te mbajne gjendjen jonormale, te ndezur, pa stabilitet, per te nxitur terrorin, vandalizmin, grabitjet dhe jetegjatesine e tyre pa u ndeshkuar (qe ne fakt kot e kane se s’ka kush t’i ndeshkoje)!

  Reply to this comment
 9. prizem April 13, 07:22

  Kete radhe ata rrugacet PeDe-ra te SHQUP-it jane te pashprese…askush s’po e rruan per ta dhe tek semaforet e rruges kane per te ngelur…ashtu sic e kane merituar prej kohesh.

  Reply to this comment
 10. Genti April 13, 08:33

  E ka fajin nderhyrja Ruse ne Shqiperi. Rusia duhet te mare shembullin e Amerikes, qe nuk ngacmon asgje dhe nuk nderhyn askund.

  Reply to this comment
 11. Martini April 13, 15:30

  O amerikan je i ndershëm i beson këta batakcinjtë shqipo që bëjnë sikur dëshirojnë drejtësi dhe gjoja presin amerikën.Jo or jo,ata janë hajdutë që hiqen si të ndershëm ndërkohe vjedhin e vazhdojnë të mbushin xhepat.Amani ore hajdeni e q… nënën këtyre mostrave.Shpërblejauni shqiptarëve respektin që kanë për amerikën.

  Reply to this comment
 12. MH April 13, 19:02

  Lili !

  Ashtu asht.
  Por keto nuk duan ta pranojne se jo se nuk e dijne.I’a u tha para 2-3 ditve nji perfaqesues nga Amerika.U takue me kryeministrin,Presidentin hajdut Like florinin dhe me kryeidiotin politikan lulrrushin.Nuk po e di nese u takue me ate rrugaqen qe gjuan me cizme.Kuvendi asht legjitim dhe qeveria legjitime.
  Tashti,cfare m.tin duan keto rrugaq SHQUP-isash.
  Pozita,pushteti legjitim duhet qe ne vendet ku do te protestojne rrugaqet te vendosin pankarta ku te shkruhet cfare than nderkombetaret :
  Qeveria legjitim.Parlamenti legjitim.
  Merrni pjese ne zgjedhje.

  Me vendosjen e ketyre pankartave behet nji pune e dobishme ne favor te demokracise se vendit dhe perendimorve.
  Pershendetje!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim