“S’hyni në BE me gjak”, eurodeputetja qipriote në shtëpinë e Kaçifës

November 8, 2018 11:08

“S’hyni në BE me gjak”, eurodeputetja qipriote në shtëpinë e Kaçifës

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocharous ka shkuar sot në Bularat ku do të vizitojë familjen e minoritarit grek Konstandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë më 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat speciale RENEA.

“Për vdekjen e ushtarit në Epirin e Veriut, Greqia miratoi versionin e qeverisë së korruptuar shqiptare. Ne shohim përpara për informacion të mëtejshëm mbi veprimin e rezistencës heroike të Konstandinit #Katsifa #Greece”, shkruante eurodeputetja qipriote 3 ditë më parë.

Me një postim të dytë, Theocarus kërcënoi Shqipërinë duke paralajmëruar probleme me anëtarësimin në BE, për shkak të vrasjes së Kacifas nga forcat RENEA.

“Për kryeministrin @ediramaal të Shqipërisë: Unë e di që Konstantinos Karamanlis ka thënë në vitin 1975 se “nuk hyni në BE me gjak’”, nënvizonte ajo.

Në orën 13:00 do të mbahet mesha në kishën e fshatit, ndërsa në orën 14:00 bëhet varrimi i 35-vjeçarit.

Nga Greqia kanë ardhur në Bularat 6 autobusë me grekë.

Burime nga policia pohuan se në kufirin shqiptar janë kthyer mbrapsht 8 persona.

Mësohet 8 shtetasit që janë kthyer janë konsideruar si të papërshtatshëm për të marrë pjesë në varrimin e Kacifas mbanin bluza të Vorioepirit.

o.j/dita

November 8, 2018 11:08
Komento

34 Komente

 1. qytetar November 8, 11:27

  Pse nuk reagon mender politika jone e jashteme dhe bajgat e opozites per keto qendrime ekstremiste e fashiste.Sepse.Qe te gjithe jane te dhjere deri ne gryke dhe ska oqean qe i lan keta faqezinj pos drejtesise si tradhetare te kombit.

  Reply to this comment
  • Zahlen bitte... November 8, 14:36

   Kush thote qe politika s’reagon? Nuk i ke syte ne balle te lexosh se ne Bularat na paskan mberitur jo pak por plot 6 autobuze me qirjote?

   Ja fatura e thjeshte e gjithe kesaj meseleje:

   6 autobuza x 50 qirjo =300 qirjo
   300 qirjo x 50 € bileta =15.000 €

   Reply to this comment
   • Tani November 8, 16:55

    Nese BE-ja eshte ne mbeshtetje te terroristeve atehere mbajeni. Ta gezoni! Na hengshi mune, thote Agroni tek Alpazari. Ne jemi ne BE, nuk mund te na nxirrni nga Europa sepse jemi ne zemer te saj, nese doni ju apo jo. Prandaj pellcisni e beni bam. Tokat shqiptare do te kthehen nje dite tek i zoti. Nuk nxitojme, jane tonat deri ne Arte dhe Preveze.

    Reply to this comment
 2. Epiroti i pa helenizuar November 8, 12:03

  C’fare thote kjo cope mishi? Ne vitin 1975 donte Shqiperia komuniste te hynte ne BE?
  O Zot bjeri ne vete keta te fandaksur.
  E pamundur te jene keta pasardhesit e Platonit.

  Reply to this comment
 3. Moni November 8, 12:12

  Na plasi k. BE spo di ku ka koken, dhe po zvarritet me breke neper kembe. Nqs BE eshte Greqia atehere larg arij muti.

  Reply to this comment
 4. Adi November 8, 12:17

  Sa do te doja te ishte gjalle Enveri…..

  Reply to this comment
 5. Elidoni November 8, 12:32

  Lerini qente te lehin…

  Reply to this comment
 6. filati November 8, 12:36

  Mir te na behet derisa pranoi qeverija frikacake me varrezat tani te degjoje dhe pordhet e tyre duke na bere presion se e dine sa trima dhe budallenj jemi.

  Reply to this comment
 7. Niku November 8, 12:37

  Katcifa ishte terrorist moj zhabe! Si nuk ke turp qe flet keshtu. Shteti shqiptar te mbaje qendrim ndaj ketyre njerezve te semure mendore dhe te mos e beje Shqiperine vend plehrash.

  Reply to this comment
 8. Janullatos arxidoglyftis November 8, 12:38

  Perse nuk deklarohet Non Grata kjo bucja e Qipros ?

  Reply to this comment
 9. anticensurë25642654 November 8, 12:39

  ja dhe një simotër e kaçifës!!
  jo nga gjaku por nga truri!!
  kjo motra që ngajn si burrë,duhet të ketë qënë në një celulë terroriste me kaçifën!!
  nëse nuk kemi të bëjmë me terrorrizëm!?
  atëherë mund të themi me plot gojën se kanë qënë në të njëjtin spital psikisatrik!!
  takoheshin me njëri tjetrin në kohën e ajrimit!!
  ps:motra ka harruar se po qe për punë gjaku!?
  greqinë nuk do ta pranonin as në ISIS!

  Reply to this comment
 10. Arberi November 8, 12:41

  Sa per qeverite shqiptare te korruptuara, eurofunderrina greko-qipriote jo se nuk ka te plotesisht te drejte, por fatkeqesisht nuk jane qeverite tona ne vend te pare!

  Ne vend te pare ne rang planetar, si popull qe prodhon qeveri te korruptuara si sasi por edhe cilesi financiare mbetet populli grek !

  Nuk e dime cvend do zinte greqia per korrupsion ne Univers po te zbuloheshin qyteterime te tjera heperhe populli dhe shteti grek ndrijne ne planet per Korrupsion duke eklipsuar pa kushte cdo vjedhje, qofte edhe te memorizuar ne histori

  Kujtojme se per shkak te Korrupsionit grek sistemit financiar boteror iu lekunden jo pak themelet para disa vitesh

  Prandaj edhe bashkimi europian duhet tua limitoje edhe pjesemarrjen grekerve ne organizmat nderkombetare…. le te kenaqen me qindra miliarde euro qe greket i kane vjedhur perendimit per dekada me rradhe dhe te mbyllin fare sqepin!

  Urohet qe aresyeja e pamjes se menduar ne foto e eurofunderrines greke te jete aresyeja e vertet per te cilen duhet te merakoset greqia: Mrekullia e tete e botes Korrupsioni i Mahnitshem Grek!

  Reply to this comment
 11. MH November 8, 12:45

  Pushtetaret shqiptare po tya dinin shprehjen:
  “Nuk don Pasha kallabllek”.Vorrezat greke nuk do ekzistonin ne truell shqiptare.Aty jane gabimisht arbitrarisht.
  Sa te poshter e te ndyte keto greke.Nuk kan lane gja prej gjaje pa vra e prere me derdhje shkulma gjakut mbi te pa fajshmin komb Shqiptare.E sot na del nji gabelice greke e na shet pordhe me ultimatumin “S’hyni në BE me gjak”.E per cfare gjithkjo sipermarrje alla greke.Per njipsikopat kriminel qe qellon me arme fortcat e ruajtjes se rendit ne shtetin shqiptare.Aq ma teper kjo meriton te quhet gabelice teper e flliqur mbasi ministerja greke ne diten e ngjarjes deklaroi me fakte qe krimineli ishte kriminel psikopat qelloi mbi ruajtesit e rendit qe ishin korrekt me perkushtim kryerjen e detyres me mbajtjen ne qetesi rendin.
  Moj gabelice greke cvarroseni e merreni eshtrat e qafireve grek dhe i varrosni ne greqi.Ketu i thon Shqiperi.E mos te kemi ma ngaterresa ndervdi qe gjithmone vijne nga ana e shtetit grek.I nderoni i pjerdhni i bani si te doni me to ne greqi.Nuk iu perzihet njeri.

  Reply to this comment
  • mirel November 8, 17:21

   Si more qenkan varrezat gabimisht,
   Jeni gjysmakerit me te peshtire te botes.
   Po ato varreza nuk i ndertoi ajo e as greket, e as minorikaret
   I ndertuat ju Rilindasit e Ramutit.
   Ka me plera se ju? Nuk ka.

   Reply to this comment
 12. Bajo populli November 8, 13:18

  Epo te hysh ne BE sipas saj te çmendures me gjak polici per çka na duhet.Flisni kot ju se vet i degjoni e vet trimeroheni.
  Te nesermen i kane haruar fjalet tuaja si populli Grek dhe ai Shqiptar.
  Kjo do furtune kur nuk ka as erë

  Reply to this comment
 13. Popullore November 8, 13:28

  … po ku je o Enver djali, se neve na mori malli!

  Reply to this comment
 14. Arben November 8, 13:38

  Leshoni komentet

  Reply to this comment
 15. Kris 1 November 8, 13:50

  Zoti Ruci Puci ne rruge zyrtare duhet te informoje parlamentin europican per perkrahjen ndaj terrorizmit dhe kercenimet qe ben ne emer te europes kjjo kurva nderkombetare.

  Reply to this comment
 16. Amerikani November 8, 14:04

  Ik moj kokumjaçke.

  Po ngelem ne doren tende per te hyre ne BE !

  BE nuk eshte nje pasaporte per te perfituar te mirat e unionit , ku punojne gjermanet e hane greket.

  BE eshte bashkim vlerash njerezore , kulturore ekonomike e shoqerore. Ne BE integrohesh , nuk ” hyet ” siç hyet ne nje porte pas se ciles shfaqet nje kopsht i bukur , ku haet , pihet dhe kercehet zebetiko dhe qe te hysh te duhet te kalosh me pare ca qene diabolike mesjetare me brire dhe dhembe te skermitur si surrati tend moj znj. Deputete !

  Ti vetem vlerat e BE nuk perfaqeson. Ato idete mesjetare te ” vorio Epirit !” , ndoshta…

  Nuk e di pse me dukeni si jashtetoksore , imdivide si puna tende !

  Me dukeni aq te mjere e anakronike , aq demode dhe te pacivlizuar , sa as me Zulute e Afrikes nuk do ju krahasoja dot.

  Fytyra si kjo jotja ! Papas , Dulja, Bollano, Barka… , bo bo sa te peshtire e anakronike jeni. Ptuuu

  Reply to this comment
 17. Perkthyesi November 8, 15:12

  Ne keto momente, duhet te kthejme pak koken pas, dhe te hamendesojme e a do te ndodhte kjo qe ndodhi na kohen e E.Hoxhes? Ata greke “trima”, qe gjemuan ne sheshin e fshatit nga thirrje ekstremiste dhe nacionaliste, nuk do guxonin ti permendnin me emer shqiptaret, e jo me te vinin, te livadhisnin e te kendonin per Vorio Epirin! Ndersa qeveritaret tane vazhdojne te bejne gjumin e zakonshem, madje dhe ate letargjik, megjithese mund te kete ndonje reagim refraktar, qe nuk do i hyje kujt ne pune! Turp e faqe e zeze!

  Reply to this comment
  • katarakti November 8, 17:24

   Enveri sa pati te keqija, aq pati edhe te mira. Ne rradhe te pare nuk linte njeri te fuste hundet ne punet e brendshme te vendit. A mund ta marresh me mend te dilte ky trimi nga Bularati dhe te qellonte kunder policise se shtetit atehere?! E ngrinte zgupthi me gjithe familje dhe e dergonte ne ate Aushvicin e Tepelenes! Ta shihte aty Vorio Epirin. A mund te imagjoninit ne kohen e tij qe greket te na tundnin kembet, siç po ben kjo buçja fashiste nga Qiproja?! Diktatori e ktheu Shqiperine me te vertete ne nje keshtjelle graniti. Siç duket ai i njihte mire historine dhe fqinjet, prandaj e armatosi vendin per 30 vjet. Po ç’e do?! Shkerdheni i shkrete do te kishte ngelur pa para ne ate kohe. Sot ai si nje demokrat i vertete e shiti te gjithe armatimin e Enver Hoxhes, ashtu siç e kishte mesuar babai i tij: qe e çoi per skrap gjithe Shqiperine! Ama sot ai se bashku me Armininen i kalon pushimet ku ia ka qefi. E ç’na duheshin ne armatimet komuniste?!

   Reply to this comment
 18. Epiri shqiptar November 8, 15:32

  E mori Qipron kjo fashistja qe po vjen te ngaterroje dynjane kendej nga Shqiperia?!

  Reply to this comment
 19. antiharresa November 8, 15:57

  Kjo gorja plake paska ngel per nje kohe te gjate pa ate mikun ,pranej bo si histerike .Askush nuk e ndalon dot me bashkimin e trojeve etnike te shqipetareve .

  Reply to this comment
 20. palikari November 8, 16:18

  Kete qirrjen e ka derguar Doris Pac!Perpara se te qaje hallin e SHQIPERISE te zgjidhe hallet e veta qe Qipron e ka te ndare ne dysh!Mos te lehe shume se ia mori dhe pjesen tjeter sulltan Erdogani e do mbetet me gisht ,ne goje!Sa per pranimin e Shqiperise ne BE nuk ka asnje peshe fjala e kesaj plakushe sepse kur te futet Shqiperia ne BE kjo nuk eshte me eurodeputete!Thone qe Genc (kuqi) Pollo e ka lene Dorisin dhe tani ka filluar me kete Theokarusen(dhente zoti mos tia kthesh ne shqip mbiemrin se kushedi si del) nga Qi(p)tro!

  Reply to this comment
 21. Notio Epiroti November 8, 16:30

  Shoqja Theu kari të vejë të kërkojë të drejtat në Qipro se ja zhbjellon mirë marmitën Erduhani.

  U ngritën kriminelët të flasin për gjak këta që kryen gjenocid në gjithë epirin e jugut e Çamëri dhe që dogjën e plaçkitën 3 herë fshatrat e bregdetit shqiptar në 14tën, slanë shqiptar të pa armatosur pa therur me ushtri të rregullt e strategji shtetërore.
  Shtet terrorist fanatiko fetar në gjirin e evropës hipokrite. Shqiptarë rregulloni vëndin ku keni lërë si thotë Naimi se nuk të rregullon evropa vet duhet ta nxjerrëse gomarin nga balta, ja shih këta injoranto kriminelë të mbushur më urrejtje, kanë 50 vjet në Evropë dhe plehra mbetën.

  Reply to this comment
 22. Dodona mbi Tomorr November 8, 16:43

  Kjo perfaqesusja e Qipros ne Parlamentin Europian e paska zevendesuar ate Doris Pack!Po sa ngjajne keto fytyrat e neveriteshme qe se si arrijne deri ne Parlamentin Europian vetem ato e dine , ndersa mbeten akoma te pa ndeshkuara kur nxisin irredentizmin ose me mire terrorizmin ,sepse ky bastardi i Bularatit qe trazoi dhe rindezi merite shekullore, ishte nji terrorist dhe provokator i ndyre qe paguhej nga organizata terroriste Greke, por qe fatkeqesisht SHISH i yne me Vishot e Gazidedet, por tashti edhe me Iliret e Salinjte , jo vetem nuk i zbuluan e luftuan por i ndihmuan dhe u krijuan kushte me Dulet e Bollanot e lloj-lloi llumi tjeter Grek qe mbajne te ndezur ndjenjat nacionaliste e shovene te monarkofashisteve e vorioepirote!

  Reply to this comment
 23. mirel November 8, 17:19

  Dmth eurodeputetja ka axhende te paster copetimin e Shqiperise.
  Kjo eshte ne fakt politika zyrtare e Tiranes.
  Ka permbushur cdo kerkese greke.
  Tani kane dale hapur fare qe fatura e Shqiperise per ne BE eshte Vorio-Epiri.
  akoma shqipot shajne kete bajgen, po shteti i ka ulur breket dhe shqiptaret nuk pranojne qe Shqiperine e shkerbyth nje Dule, dhe jo me nje eurodeputete..
  Shaheni sa te doni, po ate te dules mbajeni ama’,,,gjithe rilindja dhe antieveristet.
  U bete bashke me Berishen per te rrezuar shtetin nepermjet degradimit te historise
  Ky eshte rezultati

  Reply to this comment
 24. Pa vlere November 8, 17:37

  Ah shkerdhata greke, rrace e degjeneruar marokene.
  Kur derdhnin gjak Marko Bocari dhe te tjere luftetare per ju bythevrimat, atehere ishim te mire ne.
  Por pa merak, bota do vije prape rrotull dhe do na lepini bythen, ashtu si ju dini te beni me mire se gjithcka.
  Ptuu, rrace e keqe!

  Reply to this comment
 25. Dash November 8, 20:14

  Ca te thuash ,skane fak keta….

  Reply to this comment
 26. pak durim November 8, 20:50

  Nuk e di ne se i kujtohet kesaj qipriotes vrasja e atij qipriotit maje shtizes me flamur nga turqit para shume vjetesh ne Qiprio dhe si gjithnje greket bejne rremuje te madhe duke perfituar nga qenia ne Be . Ulurinin greket, por nga turku u ven pordhet vrule. Njerez qe s’te kruajne, perfituan e u futen atehere ku BE kishte nevoje, pa te ishte per sot: e pushtuar nga Turqia do te ishte komplet.

  Reply to this comment
 27. Kërmat greke , nuk mund të bëhen kurrë njerës normalë ! November 8, 20:55

  Banditë naziskinë , si ky kërma ekstremiste që humbi jetën me kallaç në dorë kundër forcave tona të rendit , janë faqe e zezë e Greqisë “mike” , që mban në fuqi ligjin absurd të luftës me Shqipërinë dhe që provokon çdo ditë konflikte . Janë pikërisht këeta palo deputetë që u duhet ndaluar hyrja në RPSH , si persona me rrezikojnë sigurinë kombëtare të shtetit shqiptar !

  Reply to this comment
 28. Guci November 8, 23:08

  Po kjo bucja plake cpati kjo .Rri urte ti moj e karosur se ndryshojne mendje turqit e te vine naten te korisin

  Reply to this comment
 29. MH November 9, 00:23

  mirel
  Dicka te ka ndodhur ne tepelekun e kres.
  ose te ka humbur busulla ose te jane thartue trut e te kane perfundue per prodhimtari rakijet.
  Varrezat i kena peshqesh vetme vetem nga injoranti feudal Berisha.Nga berisha kemi dhe anetaresimin ne “klubin e kuranit” te vendeve Islame ne lindjen e mesme.
  Gabimet e ndonji injorantit ndreqen.I ndreq populli.Po kur gabon vete populli ndreqja asht teper e veshtire.Konkretisht kupto.Sa veshtire po arrijme perfundimin e rreformave ne drejtesi te cilat jane akaparue ne duate e Berishes.Pikrisht qe populli e votoi dhe ky ia “shperblej” me hyzmetin shkijeve Serbe dhe karafillaqesve Grek me pranimin e varrezave dhe shitje e detit.
  Populli duhet te ishte ne nivel teper dinjitoz per te dikte kujta t’ia japin voten.Jo nji halabakut mesjetar Berisha.Po nji qytetarit qe ka vlera njohje dhe civilizimit bashkohore me civilizimin e shteve te perparuara te botes.

  Reply to this comment
 30. Fadil November 9, 03:06

  MOJ TI ZNJ, E NDRYRË POLITIKANE BORGJEZE HAJVANE!
  MOS HARRONI!
  NE SHQIPTARËT, KEMI MUNDUR AFËR 80 VITE TË JETOJMË PA BE-në.
  GJITHASHTU, DO TË MUNDEMI EDHE 800 VITE TË TJERA TË JETOJMË MREKULLISHT PA JUVE!…

  MOS HARRONI!
  SHQIPËRIA, E KA BUKËN, DIELLIN, UJIN, KROMIN, NAFTËN, E TË TJERA PASURI TOKËSORE DHE NËNTOKËSORE, DETARE, MALORE DHE QIELLORE…-SA PËR TË JETUAR ME KRENARI PËR VETE, EDHE SIKUR TË BËHEMI BASHKË NËNJË SHTET SHQIPTAR, NË GADISHULLIN ILIRIK, -EDHE SIKUR T´Í KEMI 20 MIL BANORË,- I DALIN PËR 7 PALË QEJFE!…
  ASNJË PIKË GJAKU SHQIPTAR, ASNJË GRUSHT DHE, ASNJË PIKË UJI TË TROJEVE TONA ETNIKE DHE TË DETEVE TONA, NUK E JAPIM PËR KREJT BOTËN, PA LËRENI MË; PËR EUROPËN SHTRIGË, MIKEN E SERBISË DHE TË RUSISË; -E CILA DISA HERË GJATË SHEKUJVE I RICOPËTOI DHE PO PROVON T´I RICOPËTOJË TROJET ETNIKE TË SHQIPËRISË!
  PIRDHUNI!…
  LARG DUART NGA SHQIPËRIA!
  ‘KËSHTU, DO TË FLISJA ME JUVE , -SIKUR TË ISHA KRYEMINISTËR I SHTETIT SHQIPTAR.
  9 Nëntor, 2018

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*