Si do kujtohet Berisha

January 12, 2016 10:29

Si do kujtohet Berisha

Dërguar me sms

në numrin e redaksisë

 

DITA! Berisha do kujtohet si kanibali që u ushqye me komunizmin e vdekur. Berisha do kujtohet nga hordhitë që më keq se serbi, u vodhën pronat të tjerëve. Nuk ka Obamë, Merkel apo Edi Rama, apo ky gaztori Donald Lu që ta shpëtojë vendin nga mostra e Viçidolit. Me Berishën dhe Bashën, atë ëndërr që nuk e arritën ta realizonin për qindra vjet regjimet serbe e greke të Pashiqëve, Karagjorgjeviçëve e Venizellosve me luftëra e me kancelaritë evropiane, e arritën pas vitit 1992 nga qeverisja e shqiptarëve me tradhtarin Sali Berisha në krye të Pushtetit, bile me përmasa shumë më tragjike. Dëmet që i ka shkaktuar popullit Sali Berisha, janë të pallogaritshme dhe të gjitha janë bërë me dashje, një budalla nga fshati Viçidol do kishte qeverisur shumë më mirë. Dihet se dëmet që i shkakton një vendi armiku i brendshëm, asnjëherë nuk mund t’ia bëjë armiku i jashtëm.

January 12, 2016 10:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim