Si dukej zyra e shkatërruar e kryeministrit turk pas trazirave

July 17, 2016 20:19

Si dukej zyra e shkatërruar e kryeministrit turk pas trazirave

Pamjet që shihni në foto janë nga zyra e Kryeministrit turk, e shkatërruar nga sulmet ajrore kundër tankeve të udhëheqësve të grushtit të shtetit në Anakara gjatë ditës së premte në mbrëmje.

Zyra duket pothuajse e shkatërruar, me orenditë të hedhura në tokë dhe asgjë në vendin e duhur.

Ndërtesa e Parlamentit u sulmua të paktën 3 herë nga ushtria gjatë tentativës për grusht shteti që synoi rrëzimin nga pushteti të Presidentit Erdogan.

246264

July 17, 2016 20:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim