Si e futi helmin në Hagë gjenerali i dënuar për krime lufte? Përgjigjet avokati

November 29, 2017 18:31

Si e futi helmin në Hagë gjenerali i dënuar për krime lufte? Përgjigjet avokati

Autoritetet holandeze tashmë kanë filluar hetimet për të gjetur se si është futur helmi me të cilin Slobodan Parljak, gjenerali kroat i Bosnjës, kreu vetëvrasje derisa po i komunikohej dënimi për krime lufte në Bosnjë.

Ndërkohë, avokati i njohur në Gjykatën e Hagës, Goran Mikuliçiç, deklaroi se një shishe e vogël me helm mund të futet lehtë në sallën e gjykatës, Ai tha se edhe pse ekzistojnë kontrollet gjatë hyrjes në gjykatë, por nuk janë aq të detajuara sa që të zbulohet edhe shishe e vogël, shkruan index.hr.

“Nuk ka ndonjë kontroll të të gjithë trupit, sidomos kur nuk ka ndonjë indikacion për diçka të tillë. Praljak, për shembull, pa probleme mund ta kishte fshehur shishen në këpucë, ”, ka thënë Mikuliçiç.

Praljak u dënua me 20 vjet burg për kryerjen e krimeve të luftës ndaj civilëve në Mostar të Bosnjës dhe Hercegovinës.

Praljak është njëri nga gjashtë ish-liderët politikë e ushtarakë boshnjakë dhe kroatë, të akuzuar nga Tribunali i Hagës.

November 29, 2017 18:31
Komento

4 Komente

 1. Fat man November 29, 19:23

  Rojet e sigurise kane bere sikur nuk e kane pare shishen me helm, duke i hapur rrugen vetevrasjes se ketij Krimineli.
  Kete fat i uroj edhe Sali Kar-axhic, qe t’a shikojme LIVE se si do te ngordhe.

  Reply to this comment
 2. AUTOCHTONUS November 30, 02:18

  Gezuar baftjar vella !!! me te mira !!!

  Reply to this comment
 3. Autocthonus November 30, 02:19

  Gezuar Baftjar vella!! Me te mira !!

  Reply to this comment
 4. KAVAJOTI November 30, 10:58

  Skena eshte e montuar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*