Si e kuptoi dedektivi që Xhon ishte vrasësi i mikut të tij përmes avullit të dritares?

February 29, 2020 19:24

Si e kuptoi dedektivi që Xhon ishte vrasësi i mikut të tij përmes avullit të dritares?

Ben u gjet i vdekur në studion e tij nga miku i ngushtë Xhon. Xhoni telefonoi policinë dhe u tha atyre se çfarë ndodhi.

Ai tha: “Unë po ecja në shtëpinë e Benit dhe pashë dritën në dhomën e tij. Vendosa të shikoja nga jashtë ditares për të parë nëse ai ishte atje. Dritarja ishte e veshur me avull, kështu që e fshiva atë dhe kur pashë trupin. Kam shkelmuar derën e përparme dhe zbulova se shoku im ishte i vdekur. Unë e thirra menjëherë policinë. ”

Oficeri e dinte menjëherë se Xhoni po gënjente.

Pyetje: Si e dinte detektivi? (përgjigja është poshtë vizatimit)

PËRGJIGJE: Avulli ishtë në pjesën e brendshme të dritares, jo në pjesën e jashtme. Kështu që Xhoni nuk mund ta fshinte për të gjetur mikun e tij.

l.h/ dita

February 29, 2020 19:24
Komento

4 Komente

 1. Jimi March 1, 13:27

  Dritarja vishet nga brenda me avujt e shtepise dhe jo nga jashte, keshtu qe nuk kishte c’te fshinte per te pare brenda.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 2, 09:29

   kjo është për kushte normale!!
   pra avull brënda e thatë jashtë!!
   POR në kushte të veçanta,kushtet ambientale nuk janë përcaktuar në këtë gjëagjëzë dedektivësh,mund të ndodhë e kundërta!!pra xhama të veshur me avull nga jashtë!!

   gano,VK dava …………….!

   Reply to this comment
 2. ganiu March 1, 17:37

  John apo Gjon, kush ishte brënda e kush jashtë?

  Reply to this comment
 3. Artur March 4, 12:12

  Gopi sateme qe e ke perkthyer

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim