“Si guxoni ju!”

September 25, 2019 11:57

“Si guxoni ju!”

Gerta Thunberg, aktivistja suedeze 16-vjeçare që prej kohësh proteston për mbrojtjen e tokës nga ngrohja globale, ka bërë bujë me fjalimin e saj, i cili ka qenë si një shuplakë e fortë për udhëheqësit botërorë.

Greta Thunberg mbajti fjalimin e hapjes në samitin e OKB-së, ku u përqëndrua tek ndryshimet klimatike.

Ndërsa Presidenti amerikan Donald Trump e ka devijuar fjalimin e vajzës që i ka tërhequr vëmendjen çdo njeriu në botë duke shkruar: Duket si një vajzë e re shumë e lumtur që pret një të ardhme të ndritshme dhe të mrekullueshme”.

 “Jemi në fillimet e një zhdukjeje masive ndërsa ju flisni vetëm për para dhe tregoni përralla të rritjes së përjetshme ekonomike. Si guxoni”, u shpreh Thunberg.

Fotoja që bëri bujë në rrjet tregon momentin kur Greta hedh një shikim “gozhdues” drejt Presidentit Trump kur ai hyri në sallë për fjalimin e tij.

j.l./ dita

September 25, 2019 11:57
Komento

8 Komente

 1. Arben September 25, 17:48

  Kjo aktivistja 16 vjecare, ka sjellje si grate pas menopauzes.

  Reply to this comment
  • 666 September 25, 23:05

   Te lumte Arben,si motra apo vajza jote para menopauzes tek semafori!
   Suksese ne jete!
   Te fsla sat eme!

   Reply to this comment
 2. brrrrr !!!! September 25, 18:32

  Po, arben debili!
  Ke pare vehten tende pas menopauzes
  Kjo eshte e vertete!

  Reply to this comment
 3. sapa September 26, 11:57

  Kemi pare edhe ne parlamentin shqiptar nje grua me lot ne sy qe akuzonte politiken kriminale shqiptare ?
  Cfare ndodhi pastaj?

  Reply to this comment
  • Arben September 26, 14:15

   Nuk e di per me flet, por une per vete kam pare nje qe u jepte gjithshka shokeve te udheheqjes, vetem qe ata te mos ziheshin me njeri tjetrin

   Reply to this comment
 4. demo September 27, 06:10

  Prindet e kesaj majmunes,ta dergojne tek mjeku lagjes,ti japin lodrat e moshes,se njerezimi nuk kthehet me ne epoken e gurit.
  Le te shohe moshataret e saj,qe lejne xhunglat e Afrikes ku jetojne BIO dhe shkojne ne Suedi ..si
  Ka nevoje te punoje ne bujqesi.

  Reply to this comment
 5. Ylli September 28, 07:04

  Keta medemek majtistet e Shqiperise na qenkan prekur nga Greta ?!?!?
  Shume e cuditshme kjo ,se modeli i gruas majtiste ne Shqiperi eshte ose kanabalja Liza Hoxha e Vlores qe godiste shikasin e vdekur ose ajo famozja e Beratit qe nuk donte as uje ,buke ,korent edhe car ,vetem udheheqesit e majte te mos zihen !!
  Si ka mundesi qe e majta qe nga koha e Fan .S.Nolit eshte e pafytyre ,demagoge dhe hipokrite !?!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim