Si ky dhjetor nuk keni parë ndonjëherë! Parashikimi i meteorologes për muajin e ardhshëm

November 22, 2017 14:46

Si ky dhjetor nuk keni parë ndonjëherë! Parashikimi i meteorologes për muajin e ardhshëm

Duke iu referuar ditës së djeshme, ku temperaturat pësuan një ulje të ndjeshme, mund të themi me siguri se dimri ka ardhur zyrtarisht.

Në emisionin e pasdites së Rudina Magjistarit, e ftuara meterologia e “Meteoalb” Tanja Porja, tha se ky muaj rezulton me temperatura 2 gradë më të larta se një Nëntor normal.

Për muajin e ardhshëm u shpreh: “Temperaturat do të jenë 1-1.5 gradë më të ngrohta se një Dhjetor normal, por kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë temperatura të ulëta, por parashikohet të jetë me difiçit në reshje”.

Sa i përket ditëve në vijim, fundjava pritet të rikthejë një mot të paqëndrueshëm, ku herë pas herë do të ketë dhe vranësira.

November 22, 2017 14:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?