Si mund t’i adresoni pyetje Presidentit Obama nga Shqipëria!

August 15, 2016 21:41

Si mund t’i adresoni pyetje Presidentit Obama nga Shqipëria!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë vë në dispozicion një adresë për të gjithë shtetasit shqiptarë që duan të adresojnë pyetje për Presidentin e SHBA-ve, Barak Obama.

Bëhet fjalë për një link në faqen zyrtare të Shtëpisë së Bardhë, ku të gjithë mund të adresojnë pyetje të drejtpërdrejta për presidentin amerikan Obama.

“Nëse do të kishit mundësi, çfarë pyetje do t’i bënit Presidentit Barack Obama? Tashmë, faqja e Shtëpisë së Bardhë në Facebook ju mundëson që t’i shkruani drejtpërdrejtë Presidentit: https://goo.gl/FNnSO4”, thuhet në faqen zyrtare të ambasadës së SHBA-së në Tiranë.

August 15, 2016 21:41
Komento

3 Komente

 1. intelektuali August 15, 23:37

  Pyetja jone si intelektuale properendimore dhe miq te SHBA per Presidentin amerikan Obama eshte:

  KUR DO TE CRRENJOSE NGA POLTIKA JONE KOMBETARE ENVERIZMIN ASHTU SIC KANE IMPONUAR VENDET E TJERA ISH KOMUNISTE TE EVROPES LINDORE?

  sepse:

  Po shikojme qe kryeministri yne kur shkoi ne Berlin kerkoi falje per krimet e komunizmit por me t’u u kthyer ne Rinas hodhi lekat e buxhetit badiava per te festuar me buje 29 nentorin e ZI jugosllav qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet tona, nga ana tjeter dekoroi NexhmijeHoxhen dhe Vito Kapon me medalje trimerie dhe u akordoi krimineleve te Enverit pensione shtese, por edhe deputete dhe pushtetare te qeverise aktuale shkojne dhe bejne homazhe me fotografine e Enverit ne dore dhe Piramida e Enverit ne mes te tiranes vazhdon te frikesoje edhe femijet ne barkun e nenes dhe Edi Rama as nder mend nuk i shkon per ta prishur kete Piramide te HITLERIT shqyptar, por prish Monumentet e Kultures se italianit njera pas tjetres sikur t’i kishte prona te babes se vet. Nga ana tjeter si Ilir Meta nxorri ne Permet femijet me shall te kuq ne qafe te betoheshin njesoj si pionieret e Enverit dhe VEMJET enveriste kaqe gje duan dhe tani jane hedhur ne kundersulm per te kthyer Kohen e Qepes te Partise se Punes.

  AMAN O PRESIDENTI OBAMA NDIHMOJI SHQYPTARET

  per te shpetuar nga MURTAJA bolshevike qe mbolli Enver Hoxha ne trojet tona!

  sepse:

  Mafia e Kuqe qe ka kapur pushtetin ketu e 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit nuk ka ndermend fare qe ta beje realitet kete gje patriotike.

  Nga intelektuali shqyptar.

  Reply to this comment
 2. intelektuali August 15, 23:39

  Pyetja jone si intelektuale properendimore dhe miq te SHBA per Presidentin amerikan Obama eshte:

  KUR DO TE CRRENJOSE NGA POLTIKA JONE KOMBETARE ENVERIZMIN ASHTU SIC KANE IMPONUAR VENDET E TJERA ISH KOMUNISTE TE EVROPES LINDORE?

  sepse:

  Po shikojme qe kryeministri yne kur shkoi ne Berlin kerkoi falje per krimet e komunizmit por me t’u u kthyer ne Rinas hodhi lekat e buxhetit badiava per te festuar me buje 29 nentorin e ZI jugosllav qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet tona, nga ana tjeter dekoroi Nexhmije Hoxhen dhe Vito Kapon me medalje trimerie dhe u akordoi krimineleve te Enverit pensione shtese, por edhe deputete dhe pushtetare te qeverise aktuale shkojne dhe bejne homazhe me fotografine e Enverit ne dore dhe Piramida e Enverit ne mes te Tiranes vazhdon te frikesoje edhe femijet ne barkun e nenes dhe Edi Rama as nder mend nuk i shkon per ta prishur kete Piramide te HITLERIT shqyptar, por prish Monumentet e Kultures se italianit njera pas tjetres sikur t’i kishte prona te babes se vet. Nga ana tjeter si Ilir Meta nxorri ne Permet femijet me shall te kuq ne qafe te betoheshin njesoj si pionieret e Enverit dhe VEMJET enveriste kaqe gje duan dhe tani jane hedhur ne kundersulm per te kthyer Kohen e Qepes te Partise se Punes.

  AMAN O PRESIDENTI OBAMA NDIHMOJI SHQYPTARET

  per te shpetuar nga MURTAJA bolshevike qe mbolli Enver Hoxha ne trojet tona!

  sepse:

  Mafia e Kuqe qe ka kapur pushtetin ketu e 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit nuk ka ndermend fare qe ta beje realitet kete gje patriotike.

  Nga intelektuali shqyptar.

  Reply to this comment
 3. Stef Staku August 16, 06:22

  Shumë interesante.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin