Si ndodhi aksidenti dhe çfarë tha në polici deputeti Rakipi

August 12, 2017 10:08

Si ndodhi aksidenti dhe çfarë tha në polici deputeti Rakipi

Zbardhen detaje nga aksidenti i mengjesit te sotem ne Vore-Tirane, ku deputeti i PDIU-se, Aqif Rakipi perplasi per vdekje nje 53-vjecar.

Policia njofton se rreth orës 04:41, eshte njoftuar se në rrugën Interurbane kryesore Vorë-Tiranë, në afërsi të mbikalimit të kthesës së Kamzës, konkretisht përballë me Tregun ushqimor ka ndodhur një aksident automobilistik.

“Menjëherë është nisur patrulla e policisë për të verifikuar informacionin, e cila pak minuta më vonë ka konstatuar një person në rrugë pa shenja jete, dhe në këto momente, afërsisht në orën 04:51 minuta, Komisariati i Policise nr.2 ka njoftuar që në këtë Komisariat është paraqitur shtetasi A. R., me automjetin e tij, tip Mercedes (i dëmtuar në pjesën e përparme të tij) i cili deklaroi se ka përplasur një person në autostradë.

Ndërkohë është formuar grupi hetimor dhe është kërkuar ndërhyrja e Prokurorit të gatshëm, por nuk u mundësua lidhja nëpërmjet celularit, të cilin e kishte të fikur.

Në keto kushte u kryen veprimet e para hetimore në vendin e ngjarjes dhe gjatë kryerjes së veprimeve, u njoftua Prokurori i Rrethit Gjyqësor Tiranë, i cili pasi u informua për rrethanat dhe veprimet e para, kërkoi që krahas Ekspertit autoteknik të Policisë, të caktoheshin edhe dy ekspertë të tjerë autoteknik të jashtëm, me qellim kryerjen e një ekspertimi autoteknik me grup ekspertesh”.

August 12, 2017 10:08
Komento

2 Komente

  1. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare August 12, 12:03

    TE BURGODSET KADAVERA E DENOHET ME VDEKJE SI ‘KOKE PALARE’ QE RRI RUGEVE SI BARBON PAS MES NATE!!!!!!!!!!!!!

    Reply to this comment
  2. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. August 12, 13:00

    Aksident me pasoja humbje jete njerezore,cudija nga politika shqiptare ne dite vite,njeri dje e hodhi ne kanal,duke mos i dhene as ndihmen e pare,kurse ky tjetri largohet nga vendi krimit,perseri pa i dhne as nje ndime viktimes!Ne kete konteks lind pyetja,o keto palo poitikane jane te drogura nga droga,apo fuqia e pushteteve,ose jane te marre e kriminele te veshur me pushtet qe nuke duan t’ja dine as per rregulla,popull dhe atdhe,para kenaqesive te dites,dhe lekeve te piset e pushteteve pa kufi me c’do forme e cmim?Perjashto kur ndonje fatkeq pasoje e politikave te dites ne dite e vite,na i eshte merzitur jeta dhe na i hidhet deputetit para rrotave te makines se tije,por dhe ne kete rast deputeti ky bicimsez duhej ti kisht dhene ndimen e pare,apo te njftonte policine per aksidentitn, dhe jo te braktiste viktimen dhe te shkonte me pas vete ne polici.Turp dhe krim sebashku,qe duhet hetuar, gjykuar dhe denuar me tere fuqine e ligjeve,ku pandeshkueshmeria te mos kete me vend ndaj krokodilerve qe derdhin lot per te mashtruar dhe shqyer prene e rradhes,pra popullin dhe popujt.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim