Si ndryshoi jeta e politikanes më të re në botë: Dikur DJ, sot kryeministre

March 6, 2018 18:28

Si ndryshoi jeta e politikanes më të re në botë: Dikur DJ, sot kryeministre

 

Është një histori frymëzimi, që tregon se nuk ka rëndësi ku je tani, nesër mund të jesh aty ku ëndërroje ose ku nuk mund ta imagjinoje.

Jacinda Adern është liderja më e re në botë.

Ajo është kryeministrja e Zelandës së Re.

Është 37 vjeçe, e martuar dhe në pritje për t’u bërë nënë në fillim të muajit qershor.

Përpara se të merrte të gjitha fuqitë politike, Jacinda ka pasur një rol të sajin si DJ në festivalin muzikor të Auckland-it në vitin 2014.

Ajo ka performuar për plot 45 minuta si DJ, në këtë festival të njohur të muzikës.

Kryeministrja e Zelandës së Re është liderja e parë në botë që pret një fëmijë në këtë detyrë të rëndësishme.

a.s/dita

March 6, 2018 18:28
Komento

2 Komente

  1. Mark U.K March 7, 19:02

    Pse shkoni aq larg.Erjon Velija nga shites fiqesh sot kryetar bashie.

    Reply to this comment
  2. keshtu ndodh March 8, 10:01

    Kemi dhe Sali Berishen; nga fshatar idiot viçi-dolas, doktor e udheheqes shteti, pastaj kriminel i çmendur. Ndodhin keto.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*