“Si në 11 shtator”, avioni ushtarak futet mes gradaçelave në Australi (Video)

October 11, 2018 10:24

“Si në 11 shtator”, avioni ushtarak futet mes gradaçelave në Australi (Video)

Punonjësit e zyrave mbetën të tmerruar kur një avion i Forcave Ajrore Australiane fluturonte vetëm pak metra në distancë nga ndërtesat e larta gjatë një festivali.

Avioni Boeing C-17 ishte pjesë e repartit ikonik të Brinbane “Riverfire”.

Pamjet e avionit gjigant duke fluturuar në mes të qytetit e gradaçelave, i habitën të gjithë.

Madje një spektator i krahasoi këto pamje me ato të 11 shtatorit 2001 kur avioni terrorist përplasi Kullat Binjake në SHBA.

Në rrjetet sociale ky numër u cilësua si “i panevojshëm dhe i rrezikshëm”.

l.h/ dita

October 11, 2018 10:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*