Si një replikë me “antikomunistët”

Arben Duka August 21, 2016 11:28

Si një replikë me “antikomunistët”

(Pjesa e parë)

Kur sollën sistemin e ri,
na thanë: “Ky është më i miri!”,
dhe meqë kish’ shumë liri,
çdo qen u zgjidh nga zinxhiri!

E dija që s’qe krejt kështu,
se ndryshe e mendoja lirinë,
por po vinte koha – dhe këtu,
njeriu të hante njerinë!

Nihilistët sjellin nga diktatura,
vetëm pamje të mjerueshme,
sy nuk kanë këta palo burra,
të shohin sot krimet më të paimagjinueshme!

Enverin mund ta shani sa të doni,
por do e provoni përplasjen,
se ju zuzarë duhet të kujtoni,
Enveri ndaloi qind për qind vllavrasjen!

Enverin mund ta shani sa të doni,
dhe mos ta mendoni hakmarrjen,
po ju zuzarë duhet të kujtoni,
Enveri ndaloi qind për qind gjakmarrjen!

Sot vriten të paktën dhjetë në ditë,
dhe s’jemi hiç në gjendje lufte,
ndaj ju zuzarë mos i nxini historitë,
kur siguria e jetës qe absolute!

Enverin mund ta shani sa të doni,
duke qenë një zë me banditizmin,
po ju-o zuzarë duhet të kujtoni,
se Enveri zhduku analfabetizmin!

Enverin mund ta shani sa të doni,
duke shtrembëruar gjithë të vërtetat,
po ju-o zuzarë duhet të kujtoni,
si Enveri i thau gjithë kënetat!

Enverin mund ta shani sa të doni,
po ta rrëzoni nga maja s’kini bythë,
se ju-o zuzarë duhet të kujtoni,
në atë kohë kish’ punë për të gjithë!

Enverin mund ta shani sa të doni,
po atë kohë e jetova vetë,
po ju zuzarë duhet ta kujtoni,
jo Enveri – po Ligji ish’ Mbret!

Enverin mund ta shani sa të doni,
ju larot e kohës së parë,
po në luftën e madhe që ju mohoni,
Enveri qe komandant- komisar!

Enverin mund ta shani sa të doni,
Hitler e shkuar Hitlerit,
po ju zuzarë pse nuk i dorëzoni,
diplomat e kohës së Enverit?!

Kini liri të shani sa të doni,
hidhni mbi të shkëmbinj e gurë,
po ju zuzarë pse nuk i mohoni,
veprat që shkruat nën diktaturë?!

Tani pa fund ka liri,
të shajë e të ndyjë çdo kërriç,
por pa ato vepra tani,
do ishit më pak se një hiç!

Enverin mund ta shani sa të doni,
t’i hidhni tonelata me gure,
po në çdo fshat-ju zuzarë harroni,
kish shkollë-spital, shtëpi kulture!

Po ju s’shikoni-mendje nihiliste,
gjithë vendi ku ka përfunduar,
nuk u shembën vetëm veprat komuniste,
po fshatra e qytete janë rrafshuar!

Ju Enverin shani sa të doni,
ta shponi me gjemba si ferrat,
po ju legena dot s’i numëroni,
kombinatet, uzinat, minierat!

Ju Enverin shani sa të doni,
si qyqe nga mëngjesi në darkë,
po ju zuzarë duhet të kujtoni,
Enveri s’mori borxh asnjë qindarkë!

(Vijon nesër pjesa e dytë)

Arben Duka August 21, 2016 11:28
Komento

48 Komente

 1. info analitike August 21, 11:41

  Ja tek lexon bejtexhiun e kupton se sa e thelle ka qene trushpelarja dhe se si ia ka gjymtuar mendjen njerezve propaganda e diktatures. Kini meshire per kete qen qe kujis tani qe padroni i ka lene shendene.

  Reply to this comment
  • PO.PO August 21, 12:29

   Shtazeve si Infoanalileshi , iu dhembin syte nga e verteta dhe vetem nxjerrin diare nga goja , pa diskutuar fare per, problemet qe shtrohen ketu. Vetem kaq, do te mjaftonte e tepronte per te kuptuar se me cfar idjotesh kemi te bejme !

   Reply to this comment
   • bill right August 21, 14:51

    Kush eshte e verteta…??? Nuk ta ka fajin njeri se ke deshtur si njeri..Atehere do haje buke se do I lepije B…. partise. Tani trego veten, deshtak

    Reply to this comment
  • Geri August 21, 18:05

   Shum e vertet ! Po keta qe ciren sot kan qene myrtebere ne kohen e Enverit dhe tani jane sahanbythlepirsa

   Reply to this comment
  • Dulla August 21, 20:19

   Info ta kam thene edhe here tjeter. Po ta them edhe tani pa te ofenduar. Thjesht ate qe je. Qeni qe kuis, info, je ti. Arbeni aty ka qene edhe ne kohe te Enverit, edhe me pas, edhe tani. Po kete emer ka patur dhe po keshtu ka folur, por nuk ka qare e kuisur kurre. E ka thene ate qe mendon me burreri.
   Ti je qeni qe kuis per ngordhesiren, kermen, Saleh Pleh Vucidol Berishen.
   Do kuisesh ti info per nje kohe te gjate..Edhe te paret e tu ne kohe te Enverit kuisnin, duket qarte nga komentet e tua qe e keni zanat e trashegim kuisjen.
   E di pse?? Se keni qene dhe mbeteni bisht qeni….Hahahaha Info kulishi…qe kuis..

   Reply to this comment
 2. perkthyesi August 21, 11:48

  E sakte! Ky ka qene realiteti! Me anatemimet qe perdoren per ate kohe, ku sigurisht ka patur dhe te meta dhe gabime jo te vogla, zuzaret dhe delenxhinjte e sotem, kerkojne te fshehin paaftesine dhe babezine e tyre proverbiale, por njerezit, pervec nihilisteve dhe analfabeteve, e kuptojne dhe nuk mund te mashtrohen nga perralla te tilla ! Medet, ne c’vend jetojme!

  Reply to this comment
 3. Drini August 21, 12:12

  Ju Enverin mund ta shani sa te doni,
  se armikut i thosh armik,
  po ju plehera qe sot perfitoni,
  shkelni mbi kufoma e mut!

  Reply to this comment
 4. labi 100% August 21, 12:14

  Fiks fare….I madh je Arben!

  Reply to this comment
 5. Merohuana August 21, 14:33

  Ramy more kopil i saliut ja ke perqafuar ndonjehere fevziun enverit. Nderroi emrat more kopil i ndyre kriminel.
  Po ky pellumb kulla intelektual nastrudin, nuk qenka zgjuar akoma nga gjumi te na beje ndonje koment pa ment per zogun.
  Kur te kap skleroza, ne nje birre i bie fyellit.
  Bravo arben. Ja ke ngulur mire kunjin ketij pseudo haleje qe si mbyllet derr derrrr derrrr.
  Fatkeqsi eshte te iki mendja ne pleqeri.

  Reply to this comment
 6. intelektuali August 21, 14:45

  ENVER KASAPIN NUK E SHAJME POR DUAM TA DENOJME
  QE HISTORIA TE MOS PERSERITET E TE AGONIZOJME
  SE O DUKE BEJTHEXHIU NE, SHQYPTARET DUAN TE JETOJME
  JO SI SKLLEVER MJERANE TE ENVERIT POR SI
  BOTA QE SHIQOJME

  Reply to this comment
 7. elio August 21, 14:53

  Keto bejte mjerane, me kujton qe sot e kesaj dite ka nga ata qe lavderojne Hitlerin…Mjerane…Nena e idioteve, populisteve dhe lepiresve eshte gjithmone shtatezane..

  Reply to this comment
  • mateo August 21, 15:13

   O elio!
   Meqenese eshte me barre nena jote nuk do jene dhe te tjerat.

   Reply to this comment
  • [email protected] August 21, 15:17

   Kini liri të shani sa të doni,
   hidhni mbi të shkëmbinj e gurë,
   po ju zuzarë pse nuk i mohoni,
   veprat që shkruat nën diktaturë?!

   Reply to this comment
   • BLACK SWAN August 21, 18:02

    o norrra me morrra
    Shqiperia kishte observatorin me te mire ne Europe ne Shkoder ,
    o norrrrrrra me morrrrra , pse ne kohen e evorrit filluan te shkruanin shqiptaret ????
    o norrrra me morrra
    a e di sa libra kishte Mit’hat Frasheri kujt ja la dhe ku i çoi bolshevizmi yt ???
    o norrrrra me morrrra
    hesht moj/mor kromozom difektoz ,heshtni mor idiot
    dhe e quani diktature dhe pretendoni per vepra ??

    Reply to this comment
 8. Adriatik August 21, 14:57

  Turp per nje bastard qe i ka zene syte paranoja … MESHIRE PER KETE BASTARD DHE IDHTARET E TIJ TE CURRUFJASUR

  Reply to this comment
 9. vjola August 21, 15:17

  Te kesh jete e miresi , realiteti nuk mohohet dot nga larot e shitur

  Reply to this comment
 10. Kori i Roberve August 21, 15:20

  I shkreti Arben
  Nderron hera here
  Kur mbetet pa busull
  te ka Ty, Enver!

  Po te ish Memeti
  pas tij do kish shkelur
  por c’e do qe Njeshi
  e desh Dyshin dekur!

  Beni me te Tjeret
  u vune pas Ramizit
  edhe pse “Jagua”
  sillte pluhur-Alizmin!

  Nanua ish Fatos
  nuk se ish Thanas
  Por ishte i kuq
  Duka i shkon pas

  Kthen gota me fund
  Majko, Meta, Rama
  Sala…po sikur
  te ish tjeter ana?!

  Pse s’e xgjodhem ne
  Saliun si Njesh
  bukur do te qe
  vo kish Zot ku vresht!

  Por te gjithe zhgenjejne
  Beni kthehet prape
  Ku je o Enver
  Nuk mbete dot gjalle?

  Pse nuk vdiqem Ne
  Ti, te mos vdisje?
  Te tere po rilindin
  ska per Ty Rilindje?

  Ah qe thame “s’ka vdekje”
  C’beme qe thame “s’ka dekur”
  “Ka vetem Ditelindje…”
  Mbete pa Rilindje…

  Ah Edvin zagari
  luajti keq me Ne
  Vec te ngjallte Ty
  Reforme do qe!

  Do presim dhe pak
  sa t’ja fus Brukseli
  sa t’ja dredh Daj Sami
  dhe te ngrihet…Shpati!

  Ku je Enver Djali
  kaluan vjet 40
  si jemi pa Ty
  si rrojme pa dek?

  Ben Duka kthehet
  hera here tek Ty…
  Ngrehu dhe nje here
  Vdesim Ne per Ty…

  Reply to this comment
  • shqipe August 21, 16:37

   Je nga Laberia?
   Shoh qe, lab s’je!…
   Ngjan’, si qeneria
   E shqupit hale…

   Shko te 55.a
   E f. balliut
   Ku jane bicimseset
   Dhembet e Saliut!..

   Edhe qe andej
   nduke Arben Duken!
   nga qe dot s’e ben
   qe te ndukesh gjuhen…

   Shaje qe andej..
   Ku eshte lemeria…
   Femia i mire!!!!
   S’ndahet nga familja!

   Apo jo, o kori
   I pellgut te shqupit
   Ku i par eshte korbi
   m.. i sterr… m…

   Reply to this comment
   • BLACK SWAN August 21, 17:54

    na mor labi , na mor djepi i djallit te kuq
    po te duket vetja si brigadier dhe sot , po na tregon se ku duhet te shkojme e te shkruajme ,
    te kam thene disa here ,mos u ngut ,mos u ngut merre qete e mos ha ….kjo vlen dhe per bejtexhiun
    je nxehur dhe ti per enferrin ??
    pse ? dhe ti je i idese qe njohet vetem arritje ??
    qe u studioset ne shkollat e te pashkollit ??

    Ah,At Fishta,nuk ta dim’ vlerën
    do mallkoj rregjim kolerën
    haram i qoft’, Enver skiptarit
    që t’ka shkul,eshtrat prej varrit
    Ç’të bën eshtrat o Enver,çfarë
    pa kto eshtra, mor trutharë
    pa kto shkronja, mor dobiç
    do të thrrisnin, Enveroviç
    Enverovski, a Enverson
    Enveroglu ,a Enverxhon
    Pa kto kocka,q’ja hodhe Drinit
    do flisnim gjuhën, e Stalinit
    gjuhn’ e Titos, a të Zervesë
    gjuhn’ e turkut dhe t’halese
    Më fal Fishtë,bre arkitekt
    do vij ,e t’përulem, me respekt
    ku të vij, s’ka shënjë varri
    tre pëllëmbë ,rritur bari
    Ne q’na dhe, shkronja dhe dritë
    s’ishim mirë, nga burgjitë
    nuk di mendja,pse na iku
    na trullosi , bollsheviku
    Të trullosur. nga gënjeshtrat
    s’di se ku, ti hodhëm eshtrat
    thyem pllakë,e fshimë emër
    për të liga, mendje femër
    mëndjet tona, për keq pjellin
    mbajnë krundet,dhe flakin miellin

    çfare beret me eshtrat e te vdekurve , dhe me te gjallet e pakallur ju derra , ju truthare e shpirtkatran ??
    ku eshte gjithe Europa qe nuk pati udhehqes si Enderri ????
    ptu ,rrace e felliqur idiotesh !

    Reply to this comment
    • shqipe August 21, 20:49

     Shyqyr qe m’a mbajti, vec maja e gjuhes
     E dot s’te them: ” Me hengesh mun!”
     Se fundja ti, si ndjellse e kujes…
     Per ate Zot, askujt,s’i prish dot pune!…,

     Heret, ja ke nderruar vendin bythes!
     E ne vend te saj, gojen ke vene…
     Te pata harruar,moj e ballit… sythes !!!…
     Moj shija e veres,njeqind’ vite zene….

     Reply to this comment
  • Samiu August 21, 23:03

   vo kish Zot ku vresht!

   Ma perkthe pak cfare domethene?

   Reply to this comment
 11. KOZi August 21, 15:32

  Problem per neve qe nuk e njohim mire ate periudhe, e njohim me te lexuar. Sido si koment timin kam qe – Lexoni librin “Refleksione” Edi Rama, Ardian Klosi ,Tirane 1992. Pastaj vashdojme, Mendoj qe aty jane pergjigjet per cdo varg sot si dhe per neser……….tung

  Reply to this comment
 12. likuid August 21, 16:18

  Dobet Arbeni sot
  E kam fjalen per ritmin dhe rimen.
  Sa per temen, sakte e ka: Per ca gjera rrofte diktatura

  Reply to this comment
 13. Mark uk August 21, 16:27

  Po ju poetaruc pse nuk heqni dori nga spiunlleku qe e ke filluar ne komunizem.

  Reply to this comment
  • PO.PO August 21, 21:17

   Po te te kishin spiunuar atehere , ore Mark – shpellari i Tropojes , do kishe vajtur ne te sateme,ti edhe soji yt i shpellareve,por…ti derdellit keshtu, se atehere rrinit si mut, vetem tani na u bete “trima” .

   Reply to this comment
 14. BLACK SWAN August 21, 16:44

  si replike me koqet komuniste qe nuk i do as perendia
  kane ngelur ne toke ku si do me njeri dhe ne ferr ku do perfundojne te gjithe !
  ‘ enferrin mund ta shani sa te doni po do e provoni perplasjen ‘ – mos harroni veglat e rrojes , nisuni gjithmone per ‘lufte’ me veglat e rrojes ….dhe protezat
  mos harroni protezat se dhembet jua kemi shkulur
  lexo ti pensionist pijanec qe gjithe jeten e kalove si gaztor oborri , lexo se ketu jane shkruar gjithe arritjet tuaja ,dhe gjithe ate qe historia do shkruaj per juve
  (jo per ty jo , se ty sherbimi komunal do te çoj ne ferrin qe gjithe jeten i lutesh ,ty nuk te ka njeri ne histori )

  Ah diktator, me 200 shokë
  që vret mendje,që pret kokë
  o shpirtkazëm,o Enver
  Musinenë,mos ma merr
  Ju diktatë,ju rezilë
  ju bre bisha,xhebrailë
  ju ministra,ju bllokmenë
  pse prangosni Musinenë
  Vratë mendjen,aq të zgjuar
  ata sy,aq të kulluar
  ata sy që,diku treten
  vrat’ shkrimtaren ,vrat’ poeten
  Pse ma kalbët në tortura
  se tha;- Poshtë diktatura
  pse ma lidhët me zinxhira
  pse bre, pse,ju vraft’ e mira
  O diktatë,o syleshë
  mos e mbytni,një mbretneshë
  lidhur syt’ ,e lidhur gojën
  pse mor’..,mos ju pafsha bojën
  Ju pyklesha,ju gdhënj në drasë
  ju prokurorë,me 4 klasë
  pse ma lidhët këmb’ e duar
  a kini zemër,o të uruar

  Pse Enver ja nxive jetën
  në sy, ta tha të vërtetën
  pse s’e le,të shkoj’ përpara
  pse, Enver,të humbtë fara
  Të humbtë, fara që mbolle
  pse e mbylle, n’at’ kasolle
  aman ,mos kujtoj se plasa
  at’ barakën me dërrasa
  ja,aty, ku mbaron Rrësheni
  pse e mbylle,o qen, bir qeni
  atë zonjëzë,nga Kokalarët
  soj i pari,ndër të parët
  E kujtoj, të qaj,të thërres
  po çfar’ bëtë,o derëzes
  pse më vratë Musinenë
  ptuu… u çmëndshi….e marçi dhenë.
  L’image contient peut-être : 1 personne

  Reply to this comment
  • Fijet qe priten....... August 21, 18:05

   Poezi e bukur. Kjo eshte e verteta !
   Enver qeni e la Shqiperine ne Borxhe prandaj dhe Ramizi e kthey se per keta zuzare Bolshevik nuk do te kishin te ngopur ta benin edhe me keq Se ZUZARET e POL POTIT. Ptu ju shofte fare……

   Reply to this comment
  • xxx August 21, 20:23

   Je totalisht idiot i zi

   Reply to this comment
   • BLACK SWAN August 21, 21:43

    kam pershtypjen se shikon shume programet me xxx
    lexo dhe ti diçka qe te shikosh idiotizmen qe ju polli

    Fshatarët ishin në mesin e fushatës së korrje-shirjeve sepse lufta për bukën ishte luftë për socializmin. Kooperativa synonte flamurin e kuq të garave. Në pushimin e drekës vjen një ekip i Komitetit të Partisë së Punës së Elbasanit, i cili nga larg pa një numër të mjaftueshëm fshatarësh për të zhvilluar një temë. Një instruktor i propagandës do u fliste fshatarëve për luftën e “popullit hero vietnamez” kundër imperialistëve amerikanë. Fshatarët lanë menjëherë bukën e misrit që po hanin. Po ashtu mbuluan me kujdes edhe shëllirën e vjetër me të cilën shoqëronin këtë bukë dhe nisën të dëgjojnë instruktorin. Propagandisti foli gjatë për fitoret e “popullit vëlla vietnamez”. Në këtë ligjëratë ai përmendi dy grupe forcash kundërshtare: të Sun Dom Vanit dhe Van Don Sumit. I përmendi kaq shumë këto dy emra saqë fshatarët nuk kuptuan asnjë çfarë ishin. Në fund instruktori i ftoi fshatarët të bënin pyetje nëse kishin të tilla. Guxoi vetëm njëri prej tyre, i cili tha:
    -O shoku instruktor! Nime kjo partia jonë marksiste ene leniniste e vërtetë, me çin osht, me atë që e ka sumën përpara apo me atë që e ka sumën prapa?

    Reply to this comment
 15. katarakti August 21, 16:45

  Interesant eshte se larot dhe zuzaret ne vend qe te kundershtojne me fakte dhe argumenta ato qe thote Duka i sulen atij me sharrje. Qendrim tipik demokratikas. Nga ata me dy gishtat lart.

  Reply to this comment
  • KOZi August 21, 22:06

   perseris per argument-Problem per neve qe nuk e njohim mire ate periudhe, e njohim me te lexuar. Sido si koment timin kam qe – Lexoni librin “Refleksione” Edi Rama, Ardian Klosi ,Tirane 1992. Pastaj vashdojme, Mendoj qe aty jane pergjigjet per cdo varg sot si dhe per neser……….tung..

   Reply to this comment
 16. alphade August 21, 16:50

  Zuzaret e tanishem ,as te thembrra kembes nuk i vijne
  Enverit. ,!
  Malit te Tomorrit nuk mund t’ i bejne hije ish-keneta e
  Terbufit ! ,
  Sali Berishovici- Tradhetari me i madh i kombit shqiptar !!

  Reply to this comment
 17. Ilir Floriri August 21, 16:59

  Vetem nje pyetje kam! Kush eshte me i mire. Enveri apo Ilir Meta?

  Reply to this comment
 18. padrino August 21, 18:00

  Bravo, Arben Duka. Enveri , eshte Shqiptari qe ka punuar,me shume Shqiperine, dhe SHqiptaret . keta plehrat e postkomunizmit qe kane 25vjet drejtojne vendin, e kane shqiperine, republike bananesh, placke, tregu, droge, prostitucion, kriminalitet, duke filluar me salivari vucidolin, nano bixhozxhiun, lilo floririn, lulush hollandezin shalngjiturin, per te mbritur, te piktori rilindjes mavri, frikacaku edvin, qe fajeson sistemin, per korrupsionin, dhe jo politikanet, e korruptuar qe mbajne ne kembe sistemin kriminal , ne shqiperi. Enveri me gjithe gabimet, qe i diktoi koha, apo fajet e tij, eshte pozitiv, patriot vuri popullin, dhe atdheun, mbi interesat e tij personale, dhe familjes se tij. Burreshteti.

  Reply to this comment
 19. info analitike August 21, 18:32

  Shoke enveriste nje pershendetje nga nje enverist si ju:
  https://www.youtube.com/watch?v=sx7TmNIluhU

  Reply to this comment
 20. info analitike August 21, 18:34

  Ja dhe ketu shikoni si jane katandisur: https://www.youtube.com/watch?v=2Bflus0Lh0o

  Reply to this comment
 21. Qarri i zigurit August 21, 18:45

  Ramy more kopil i sales me dashnoren e trete. Ke fut njezet komente dhe na ke bere dhe vjershe more idiot.
  Me ato brisqet qe permend rruaja nje here bevziun dukes. Po beja qeros ama. Te duket tamam si fevzo i opinionit. Pastaj laja me shampo. Te duket sikur e ke lare me llape. Pastaj coje tetem per nje interviste te shkurter.

  Reply to this comment
 22. Safet August 21, 20:03

  Vtem nje pytjeje ti pergjigjen keta gjoja vendosesit te demokracise ; A kane nje fije dinjiteti qe bota i terheq zverre per veshi dhe i con ne parlament per te votuar reformen se e katandisen vendin ne kthetrat e mafies se nuk diten ( deshen ) te benin shtet per shqipetaret?.

  Reply to this comment
 23. Marinari August 21, 20:25

  Bravo Arben. Te verteta jane keto qe thua, i kemi jetuar,kishte mjaft gabime ai sistem por keto nuk i mohohen.

  Reply to this comment
 24. demo August 21, 20:56

  Keq dje e keq sot
  Nje kulish qe mbet pa zot
  nje rrace bishe nga malsia
  rritur tek Kapo Hysnija
  Nje rrace qeni nga Serbia
  e leshoi Ramiz Alia
  qe ta provonte njerezia
  C`ishte Demokracia.

  Reply to this comment
 25. paci August 21, 21:54

  Te lumte Arben Duka , je si gjithmone ne nje mendje me shumicen e shqiptareve , Enveri kishte gabime por punonte per Shqiprine e shqiptaret kurse mbas Enverit elita vodhi , dogji e shkaterroj Shqiperine se keshtu donin antishqiptaret . Turp mbas 30 vjetesh te mos kuptojne disa palo komentues se si u ngrit arsimimi , atdhedashuria , industria , bujqesia , shendetsia , fuqia ushtarake , hekurudha , elektrifikimi dhe siguria per jeten e pronen , Shqipria nga jugu ne veri ishte kthyer ne hambar prodhimesh bujqesore ku prodhoheshin mijera tonelata drithra buke , perime , fruta e agrume kurse sot jane kthyer edhe nje here ne parmenden e mesjetes . 30 vjet qe vendi zhytet ne borxhe me popullsi te pergjysmuar me korrupsion , papunsi , pa siguri , pa drejtesi , dhe ka maluketer qe shajne Enverin , kto ose jane te marre ose duan shkatrrimin qe nuk po i ndalet ketije vendi .

  Reply to this comment
 26. Samiu August 21, 23:07

  JU qe lehni kot se koti…. beni nje gje me arsye e logjike: rrezojini nje nga ato te verteta qe ka thene Arben Duka… Keshtu behet debati… me logjike… dhe argumenta ..jo me te sharra e pocaqi….

  Reply to this comment
 27. Agroni Jaupi August 22, 01:26

  Arbenin nuk e kuptojne vetem ajo race zagaresh qe tere jetenjane munduar si te cvatin e shkaterojne kete shtet.Je perle e ketij kombi ARBEN DUKA,qe ne menyre perfekte thur ne vargje te verteten mbi tragjedine e ketij kombi.Jete te gjate o poeti i te vertetes qe i ben zagaret te mjaullijne.

  Reply to this comment
 28. Lugina August 22, 10:32

  Të lumtë dora e mendja. Je Qajupi i dytë. Paqë jetë të gjatë.

  Reply to this comment
 29. Lugina August 22, 10:35

  Je i madh Arben Duka. Paqë jetë të gjatë

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*