Si përfundoi një vajzë shqiptare në “kthetrat e pamëshirshme” të trafikut

May 3, 2016 17:11

Si përfundoi një vajzë shqiptare në “kthetrat e pamëshirshme” të trafikut

Një vajzë shqiptare shkoi në Itali me premtimin e një pune dhe shpresën se kishte gjetur njeriun e jetës, por ajo ra në kurthin e tmerrshëm të një shqiptar, 37 vjeçar me iniciale L.B. Ai është arrestuar nga policia.

E reja kishte arritur në Itali më 20 prill, ku kishte marrë një shtëpi në Staggia. Por, me të shkuar në banesën e premtuar nga bashkëkombësi, është futur në një bodrum dhe është kërcënuar.

Aty, burri i ka treguar vajzës se nuk kishte qëllim të krijonte familje me të, por për ta shfrytëzuar si prostitutë.

Me qëllim për ta bindur, shqiptari e ka shfrytëzuar seksualisht dhe e ka dhunuar dhe poshtëruar me qëllim që ta bindte për t’u bërë prostitutë.

Në një moment, siç raportojnë mediat italiane, vajza ia ka vjedhur telefonin 37-vjeçarit duke i telefonuar të motrës që jetonte në Grosseto të Italisë, duke i shpjeguar gjithçka po ndodhte. Ajo ka rrëfyer se ishte e izoluar në afërsi të Poggibonsi.

Ishte motra ajo që ndërhyri duke bërë denoncimin. Më pas, janë lajmëruar autoritetet shqiptare për të përgjuar telefonin e burrit, por siç shkruajnë mediat italiane, ai dilte i fikur në gjuhën shqiptare.

Pavarësisht nisjes së hetimeve, asgjë nuk u zbulua. Ishte një telefonatë e një shtetasi italian, që lajmëronte se dëgjonte britma dhe klithmat e një gruaje që dilni nga një shtëpi në Staggia.

Operacioni i policisë nuk vonoi duke arrestuar shqiptarin me iniciale L.B. Vajza është dërguar në spital për trajtimet e nevojshme.

Burri është transferuar në burgun e Siena në akuzën e rëndë të rrëmbimit dhe lëndimeve trupore.

May 3, 2016 17:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*