Si të zbulon “Facebook”…mund të rrezikosh dhe vizën amerikane

June 3, 2019 17:19

Si të zbulon “Facebook”…mund të rrezikosh dhe vizën amerikane

Të aplikosh për një vizë amerikane, tashmë do të duhet të japësh llogari edhe për profilet e tua në Facebook apo Instagram.

Kjo pasi në rregulloren e re që ka lëshuar Departamenti Amerikan i Shtetit kërkohet që aplikantët për vizë të japin hollësi për llogaritë në median sociale. Përveç këtij informacioni gjithashtu kërkohet adresa e email-it dhe numri i telefonit.

Rregulloret e reja për ata që kërkojnë vizë amerikane si vizitorë apo si aplikantë për të imigruar në Amerikë përfshijnë emrin e llogarisë së aplikantit në median sociale, të gjitha adresat e emailit dhe të gjithë numrat e telefonit që ka përdorur aplikanti gjatë pesë vjetëve të fundit”, shkruan “Zëri i Amerikës”.

Sipas njoftimit, afro 15 milion shtetas të huaj do të preken nga kjo kërkesë. Vetëm aplikantët për viza diplomatike dhe zyrtare do të përjashtohen nga këto kërkesa.

l.h/ dita

June 3, 2019 17:19
Komento

2 Komente

  1. Arben June 3, 20:38

    Agjitacion propoganda

    Reply to this comment
  2. Epiriot me Zemer e Shpirt June 3, 21:43

    na plasi raku kokrradaku per diktaturebn ameriqene edhe bythshkerdhymit kelyshet e saj shqiplehes edhe per facebookun gjithashtu..Enveri jau shkerdhey rrobt sa ishte gjalle sju la te preknit asnje shqiptar o degjenerata perendimore.Do te vij dita e do ta clirojme token tone nga krejt vampiret ameriqene eedhe zagaret e perandorise eurosllave eu gjasme .Do tju kapin rob e do tju shesim si dikur ,neper portet e perandlorise osmane.Edhe loqen do tja masni shqiptareve sa e kane o shkerdhata.Ja ma masni pak trapin sa e kam o degjenarat ,thuajini atyre te komisionit te shqiplehesve te facebookut.Se ata e masin me llape direkt.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim