Rikthehet teza e Mehmet Shehut si “agjent i CIA-s”

March 13, 2016 19:20

Rikthehet teza e Mehmet Shehut si “agjent i CIA-s”

27 vjet kryeministër i vendit, Mehmet Shehu u vendos me shpatulla pas muri me pretekstin se njëri nga djemtë e tij ishte fejuar me volejbollisten e talentuar të Dinamos, e cila rridhte nga një familje e deklasuar.

Shokët e tij të partisë e konsideruan më pas si agjent dhe poliagjent.

Një studiues, Thimo Bare, pretendon se ish-kryeministri shqiptar ka qenë realisht njeri i CIA-s.

“Nuk del poliagjent. Poliagjent duhet të jesh i shumë zbulimeve. Vetëm i njërit del Mehmet Shehu. Del i CIA-s. Misha e kishte pseudonimin: Mehmet Ismail Shehu” – thotë Bare në emisionin “Spiuni Made in Albania” në kanalin TCH.

Sipas tij, Shehu është rekrutuar në shkollën teknike amerikane në atë kohë, drejtues i së cilës ishte “Harry Fulz”.

Babai i tij u përpoq shumë që i biri të mësonte në një shkollë prestigjoze.

Sipas bashkëpunëtorit të vjetër shkencor Thimo Bare, pikërisht në këtë kohë, në vitin 1932, Mehmet Shehu është rekrutuar.

March 13, 2016 19:20
Komento

54 Komente

 1. Mark uk March 13, 19:41

  Dalin e na rikexojn historin e sajuar te Enver Hoxhes disa servil qe kerkojn te rihabitojn njeriun ma diktator qe ka pas e gjith kampi i socializmit mbas Stalinit.Ne fakt nuk e thon qind per qind si Enveri po ama agjent e nxierrin.Te kishte dasht Mehmeti do ja kishte ngordh morrat me kohe.Ajo ishte loja e Ramizit me zonjen e zeze per ti hap rrugen per te ardhur ne pushtet.

  Reply to this comment
  • mano mano March 14, 01:04

   Mark ! Po ik o i zi e merru me dhite se nuk ke kapacitet ti te merresh me probleme madhore qe kerkojne mend dhe dije. Shko dhe mos i ler dhite ne mal. Ky eshte zanati yt qe, madje, nuk e ke kryer mire sepse i ke lene dhite t’i haje ujku dhe ke zbritur ne qytet keto vitet e fundit. Mirepo, ai qe ke qene mbetesh, nje zog gamorit i klasit te pare.

   Reply to this comment
   • anticensurë 25642654 March 14, 10:50

    mano mano or lali,
    marki trap është por po të thotë një të vërtetë të madhe!!
    po të thotë atë që qorrllëku tënd nuk të lë ta shohësh!!
    si mehmeti,si kadriu po të kishin dash e kishin gropos enverin që në kohën e qepës!!
    ishte loja e nexhit e gjitha!ajo ndryshe nga i shoqi deshte të kishte dinastinë hoxha,njëlloj si dinastitë e lindjes së mesme,në pushtet!!ajo u përpoq pavarsisht se të bijt kishin marrë nga i jati!!nuk pranuan të merreshin me politikë!!

    Reply to this comment
   • Zeus March 15, 00:54

    Opo sa shume e mbrojne kete Mehmetin keta kelyshet e kolaboracionisteve,more aman,sikur ka qene komandant balli e jo armik i tyre!
    A nuk del hashiqare kjo pune se ai ka qene agjent i CIA-s,se ndryshe cfare duan keta ta mbrojne ate me kaq zjarr???
    Haaaaaaaa!
    Amerikanet vete thone se I KEMI THENE DISA HERE QE TA VRISTE ENVERIN” keta thone JOOOOOOO!
    Amerikanet thone se “NJERIU YNE E KA TAKUAR DISA HERE MEHMETIN NE TIRANE FSHEHURAZI” keta thone JOOOOO!!!
    Kesaj i thone “I ZOTI E SHET,tellalli se jep”!!!
    Lereni Mehmetin te qete atje ku eshte,qe te pakten tani pas vdekjes te fitoje ndonje BUST ne mes te Washingtonit dhe femijve e niperve t’i jepet ndonje dore dollaresh hapur,pra zyrtarisht!
    Te tjerat jane PORDHE ME RIGON!

    Reply to this comment
 2. Talenti March 13, 19:53

  A i kane marre leje per kete pune prof.dok.Qani Durajt?
  Ku nshkuan gjithe ato artikujt e tij duke mburrur M.Shehun dhe share Enver Hoxhen?
  He mo Qani mavria,si te del tani hesapi,a e vrau veten Mehmeti apo e vrau Enveri??
  Na shkruaj ndonje kryeartikull te madh ne faqen e pare qe t’ua perplasesh ne surrat te verteten ketyre armiqve te Mallakastres tende!
  Koke e madhe ke qene,o mavriu Qani ,por si ke shpetuar pa ndonje PLUMB PAS KOKE atehere?
  A po bertisje me shume nga te tjeter per PARTINE dhe ENVERIN,sic bertet sot Berisha kunder KOMUNIZMIT dhe ENVERIT!
  Qener jeni ju spiunet dhe armiqte e Shqiperise!

  Reply to this comment
 3. Ip March 13, 19:55

  CIA nuk ka egzistuar ne1932.

  Reply to this comment
  • Fenix March 13, 22:52

   E VERTETA DUHET THENE:
   —————————————–
   I nderuar! Mendohet se edhe Skenderbeu krijoi nje sherbim sekret, edhe Ahmet Zogu, jo me SHBA! Per te qene korrekt me ju dhe lexuesit Po jap te plote emrat e drejtuesve te sherbimit sekret te SHBA:

   1.William P. Wood (1865 – 1869)
   2.Herman C. Whitley (1869 – 1874)
   3.Elmer Washburn (1874 – 1876)
   4.James Brooks (1876 – 1888)
   5.John S. Bell (1888 – 1890)
   6.A.L. Drummond (1891 – 1894)
   7.William P. Hazen (1894 – 1898)
   8.John E. Wilkie (1898 – 1911)
   9.William J. Flynn (1912 – 1917)
   10.William H. Moran (1917 – 1936)
   11.Frank J. Wilson (1937 – 1946)
   12.James J. Maloney (1946 – 1948)
   13.U.E. Baughman (1948 – 1961)
   14.James J. Rowley (1961 – 1973)
   15.H. Stuart Knight (1973 – 1981)
   16.John R. Simpson (1981 – 1992)
   17.John W. Magaw (1992 – 1993)
   18.Eljay B. Bowron(1993 – 1997)
   19.Lewis C. Merletti (1997 – 1999)
   20.Brian L. Stafford (1999 – 2003)
   21.W. Ralph Basham (2003 – 2006)
   22.Mark Sullivan (dal 31 maggio 2006)
   23.Julia Pierson (dal 27 marzo 2013 al 1º ottobre 2014).

   Tani me thuaj i nderuar, a ekzistonte CIA ne vitet ’30?

   Mos aludo tek nderrimi i emrve te sherbimeve sekrete, rendesi ka thelbi. Genjeshtra juaj per te nxjerre te genjeshtert artikullin dhe mbi te gjitha faktin, se Enver Hoxha ka patur te drejte mbi Mehmet Shehun, eshte sa naive, aq dhe e djallezuar.

   Reply to this comment
   • mano mano March 14, 01:08

    Fenix ! Nuk ka rendesi fakti se Sherbimi Sekret Amerikan kishte nje emer tjetter ne vitet ’30. Ajo ishte paraardhesja e CIA-s. Pra nuk ka rendesi emri por fakti nese u vu apo jo ne sherbim te tyre. Per nje gje te jesh i sigurt: Harry Fultz ishte punonjes i zbulimit amerikan dhe, jo vetem ai por edhe te tjere vepronin ne gjithe boten nen masken e nje specialiteti tjeter se gjoja po ndihmonin vendet e varfera ne fusha te ndryshme si arsimi etj. Ketu nuk ka asnje cudi per te gjithe ata qe kane njohuri se si funksionojne keto organe te zbulimit dhe kunderzbulimit.

    Reply to this comment
    • Fenisx March 14, 19:14

     Kete them dhe une i nderuar mano mano, duke replikuar me Ip, i cili “i ve vulen” kur thote se “CIA nuk ka egzistuar ne1932.”

     Reply to this comment
   • anticensurë 25642654 March 14, 11:29

    është e vërtetë se CIA nuk ka egzistuar dhe se si çdo shtet amerika ka pasur shërbimin e saj informativ që në të vërtetë ishte një shërbim i një niveli tmerrëshisht të dobët!
    sidoqoftë kjo nuk do të thotë se mehmeti ka qënë agjent i tyre!!nëse do të ishte i tillë ai do të kishte mbaruar punë me kohë me enverin!!që në atë kohë kur enveri nuk ishte askush!që në atë kohë kur shkoje si qeni në vreshtë dhe se merrte vesh askush!!
    mehmeti ishte një shok besnik i enverit,për më tepër ai e adhuronte enverin!!
    të gjitha “dokumentat”,faktet që ka sjellë enveri nuk janë vërtetuar asnjëherë!!në tërë kuptimin e fjalës!!nuk mund të quash vërtetim faktesh thënjet e fiqeretit!deri më sot nuk ka dalë asnjë dokument,pas hapjes së arkivave ameirkane dhe britanike,që të vërtetojnë rekrutimin e mehmetit!po të ishte e tillë ndoshta amerikanët do ta kishin shpallur “herro të demokracisë shqiptare”,ska mbetur hajdut e përdhunues që nuk i është dhënë ky titull!!
    normalisht sot jemi në një periudhë që gjithkush që “ka luftuar komunizmin”quhet hero,quhet martir dhe përfiton sa mundet!!
    përse mendon ti se ne jemi idiotë,ose të djallëzuar për ti mohuar një nder të madh për kohën e sotme??
    përse mendon ti se ne të djallëzuarit duam ti bëjmë keq mehmetit??do të ishte më e thjeshta ta quanim një pararendës të demokracisë!!apo jo??
    ndoshta nuk është djallëzi tona o fenix!?ndoshta është budallallëku tënd!?e ke vënë ndonjëherë në dyshim fjalën e komandantit o oficer i shkollës së bashkuar??
    nëse jo!?
    nuk mund të të them gjë tjetër veçse!
    të pjerdhça në tru!ose vesh!!
    ku të të vij për mbarë ty!!

    Reply to this comment
    • Ruxheli March 14, 12:44

     Vetem me keto fjalet e fundit tregojne se c`mall je.Pra,nuk je thjesht pa vlere,por je me vlera negative e aspak i denje per ta komentuar per artikujt ekesaj gazete te nderuar.

     Reply to this comment
    • komunisti i eger nacionalist March 14, 15:25

     mano mano dhe ti asticensure te martuar jeni me njeri tjetrin,se sipas psoedimeve dukeni meshkuj domethene byth qi..ma,qe ktheni pergjigje te dy bashke,prandaj dhe e urreni sistemin komunist si nuk ju linte te pallonit njeri tjetrin ne by th,ikni or by th qim a se na i peshteroset ketu tek dita,prevesa.

     Reply to this comment
     • anticensurë 25642654 March 15, 15:08

      jo lali nuk jemi martuar,por po pate qef ti ta bëjmë një sanduiç!!manua nga pas e unë nga para!!nuk ka nga të çfryn pastaj!!

 4. ODISEJA March 13, 19:58

  RRUDHE GOJEN OR MAGAR

  Reply to this comment
 5. MH March 13, 20:04

  Mendere me thane cfare mutin doni kur vete juve e mendoni qe Mehmete Shehu asht rekrutuar qe ne vitin 1932 nexenes ne shkollen teknike Harri Fulz .Me pseudonimin MISHA(M ehmet-I samil-SH ehu).
  pse doni ta perdridhni muhabetin,thenie e juaja ketu ne gazete:

  “Enver Hoxha nuk e kishte problem që t’i quante bashkëpunëtorët e tij nga komandantë legjendarë në poliagjentë, tradhtarë e puçistë. Pasi asgjësoi shumë nga njerëzit që e mbështetën në marrëzitë e tij, ai mbërriti tek Mehmet Shehu”,

  sic thohet ne popull mos i hidhni boleve hi.
  Marrezit e Tije ishin te verteta dhe sot dalin hak te verteta qe paskeshin kene te gjithe spijun.Vertetohen me dokumenta ne arkivat e shtetve nga u rekrutuan,qe i sherbyne per spiunllek.
  Ti thuash tjetrit spiun dhe te dalin vertetesisht Nuk asht marrezi por zgjuarsi dhe kopetence mjafte serioze dhe njikohesisht dhe korrektes me ushtrimin e pushtetit paster ku me aq mundesi Shqiperia arriti suksese te pa parashukuara ase ne filozofine e Samiut.C’ka qene,C’esht e c’do te behet.Ishte me shume e lakmushme ajo kohe per qetesi jeteset se koha sot qe sa ma shume ecje drejt demokracise aq ma shume rritet stresi duke perfundue njerezit ne vetflijime ne lume dete,liqe varje ne litare dhe hedhje nga shume katet pa parashut drejt tokes.
  Ne keto 26 vjet demokraci agjentura Serbe ka krijua kuadrot e vete nga fidanishte e deri me mjekerr si xhihadistet,kudo ne cdo skaje e vrime miut.Per kete lavderohet Bersha qe ia ka kalue edhe Esat Pash Toptanit qe ajka e cdo pushtetit Serb i ben homazhe vit per vit vorrit te tije.

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 March 14, 11:40

   “Marrezit e Tije ishin te verteta dhe sot dalin hak te verteta qe paskeshin kene te gjithe spijun.Vertetohen me dokumenta ne arkivat e shtetve nga u rekrutuan,qe i sherbyne per spiunllek.”
   o HM-Ha Mut
   ku ke parë ndonjë dokument mor debil??
   deri më sot është vërtetuar e kundërta!!të paktën për mehmetin dhe kadriun!!që të dy,mehmeti në fillim për pak kohë,kurse kadriu për një jetë të tërë,ishin ata që siguruan shqipërinë dhe për pasojë enverin!!që të dy,mehmeti si ministër dhe kadriu si profesionist, krijuan atë agjenturë që e kishin zili shtete si ato për të cilët ata u akuzuan si spiunë!!si ta merr mëndja ty or gomar se këta nuk ishin në gjëndje të hiqnin qafe një enver??or debil çfar kujton ti se ishte enveri??zeusi i paprekshëm??shkoni mor gomerë të trashë!!jeni më keq se shelgu i thatë!!ska pykë që ju lë shënjë!!

   Reply to this comment
 6. Kopenhagen March 13, 20:32

  O Thimo,
  po c jane keto pallavra o pallavesh me titull “Bashkepunetor i vjeter shkencor” ?
  Si mund te rekrutohet dikush ne CIA ne vitin 1932, kur vete CIA u themelua ne 1947?
  Jeni bere per psikolog te gjithe

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN March 13, 22:40

   cna gjeti mor Kopenhagen ,cna gjeti me keta DEBILE
   Mehmuti ka lind ne 1923 , ne 32 u be poliagjent

   jeni ber per te vene kujen ,per ne psikiatri ,jo per psikolog !

   Reply to this comment
   • Elion March 14, 12:38

    Or kungull black dhe kunguj te tjere ..
    1. Mehmeti ka lindur ne janar 1913 dhe ishte afro 20 vjec ne vitin 1932, pra jo 9 vjec sic genjen ti, deri ketu arrini te genjeni diten per diell?
    2. Dokumenti zyrtar amerikan qe Mehmeti ishte agjent i tyre ndodhet ne dosjen e tij, eshte marre ne ambasaden amerikane ne Argjentine ne vitin 1986, kodi M – 008, Mjafton te klikosh pak online te vertetosh kaq gje
    Te verteten e ka marre me vete i ndjeri dhe mjaft i rate legeneve me komente ne ere,

    Reply to this comment
   • Haaaaa March 15, 00:47

    O sorre e zeze te dhjefsha trute!
    Mahmuti yt ka lindur ne 10 janar 1913 ne Corrush te Mallakastres!Pra i bie qe ne vitin 1932 ka qene 21 vjec, ta,am per t’u rekrutuar agjent!
    Do thuash ti,pse per spiunazh erdhi Fultzi ketu?
    Jo po do te pyeste ty se per cfare do vinte!
    Punet e spiunazhit nuk jane per nivelin e gomereve pa samar sic je ti,prandaj qepe llapen dhe mos ha mut kot!

    Reply to this comment
 7. demo March 13, 21:02

  Edhe agjent,edhe komandant legjendar,Edhe agjent edhe shoku i ngushte i halleve dhe e derteve,Edhe agjent,edhe ne dimrin e 44 e futi brigaden e I ne aventure mes maleve te Librazhdit per t`i shpetuar koken,more sikur nuk shkon!Se ketij mund t`i thuash aventurier, kriminel,i shkalluar,gjakpires,por jo agjent,!Agjent mund te kete qene ai tjetri,ai cmireziu,me buzeqeshje prej Jago,ai aktori qe lyente floket me brilantine,qe vishte kostume te shtrenjta edhe kur s`kishte te hante.Ai prestigjatori qe hidhte pamjen ne treg,per te fituar favore.Ai qe i tregonte Mufit bej Libohoves,cfare bisedonin Kole Tromara dhe Bahri Omari.Ai qe nga Brukseli i dergonte raporte ministrise se brendeshme te Zogut,se cfare komplotesh thurte mergta politike antizogiste ne Bruksel dhe Paris,Ai qe nga shtepia e ministrit te jashtem,postonte tek SIMI italian dhe me vone tek GESTAPO bazat ku strehoeshin shoket komuniste.Ai qe shiti Shqiperine etnike tek Miladini dhe Dushani,,Titon tek Stalini,Hrushovin per Maon.Ky qe e kishte zanat ate ppune.Kur e takoi njehere inkonjito ne Tirane,Fadil Hoxha i kosoves,per ti folur per terrorizmat e serbeve ne Kosove,me shpejt mberriti biseda e rregjistruar, ne Beograd,se mberriti Fadili ne Prishtine.Ky te vinte kopilin ne dere!Te mbledhesh gjithe kurvat e Shqiprise sot Sali Berishen,Fari Balliun,Blendi Fevziun,Alexander Frangajn,,Ardit Gjebrene,Ylli Rakipin;te mblidhen te gjithe bashke,prap s`e arrijne dot!

  Reply to this comment
 8. E po kjo pune! March 13, 21:10

  eshte veshtire per nje shtet te vogel te mos kete “spango” marionetash nga jashte qe i terheq drejtuesit, ndoshta jo te gjithe por disa prej tyre – shih ‘demokratet’ pas 1990 qe u hapen dykanatash jo me fjale por vepra ndaj serbo-grekut dhe qe nuk ka nevoje per 007 qe te zbardhen se jane sheshit – u dogj vendi kaq here, deti desh u fal etj etj. Kusuri i te tashmes se nje dite gjerat do zbardhen se do hapen arkivat por do jete ndoshta vone. CIA para krijimit ishte tjeter organizate ndoshta, me emer tjeter sepse sherbimi inteligjences ka filluar qe me shtetin.

  Reply to this comment
 9. spata March 13, 21:12

  Keto i dim .Por nuk dim arsyet qe Hoxha e vrau Mehmetin.Qe skemi per ti mesuar por veten i gjukojme si ndodhi me pikepyetje te medhaja .
  Perse nuk e vrau ne 1960 kur Mehmeti i dha garanci per tu shkeputur nga BRSSovjetike. Mehmeti ja kishte shpjeguar Hoxhes lidhjet qe kishte me amerikanet.Ishte jo si agjent per te rrezuar komunizmin por per te ballancuar forcat qe vepronin kunder nesh.Ku te linte Hrushovi qe nje brekgrisur sic ishim ne ti dilje haput kundra .Ku e gjeti mbeshtetjen ???????????.
  Te gjitha bandat azgjesoheshin .A e dini?Vrieni pak mendjen se do e nxirrni vete lonkluzjonin .
  Mehmeti nuk duhet konsideruar poliagjent.Ai nuk kreu asnje veprim kundra popullit te tij dhe shokve qe u kishte dale ne krahe .Eliminimi i tije eshte loje e agentve shqiptra qe kishin filtruar ne rangjet me te larta me ndihmen e Hoxhes .Ishte koha qe mendohej se kush do te merrte ne dore pushtetin mbas vdekjes se Hoxhes .Po Hysniu agjent i kujt ishte qe e helmuan ne Pariz.Nje burre babaxhane qe se bente dysh fjalen e Hoxhes .Skenaret kunder Ballukut ,Cakos ,Dumes e te tjere ,ta hapi gojen Lubonja ,tregon hapur qe ata nuk ishin armiq por duhej ngushtuar rrethi tek Mehmeti e me pas tek Kadriu. Pjesa tjeter ishin pleq qe shurrosnin ne brek . Per Mehmetin u sajua nendecja ne gjiun e Vlores ,per Kadriun Xhevdet Mustafa .Te jene te gjitha keto te vertea ,qe donin te eliminonin Hoxhen?????????Dhe kush .Ata qe per 45 vjete i qendruan ne krahe !!!!!!!!! Nuk kaperxehet kollaje kur ne kemi fakte te tjera se per te eliminuar nje udheheqes ose pretendent per pushtet shqiptari e zgjidh shume shpejte .Niseni nga I.Qemali e 104 vjete me pas tij .
  Sot kur ne jemi koke e kembe me amerikanet Mehmetin e quajme agjent te tyre .Kuvendi me kete llogjike duhet te mblidhet urgjentishte e te vendosi per ti ngritur bustin e demokracise .U kemi ngritur buste, atyreve qe se meritojne,e lem pa i vlersuar ata qe e kane aderuar me kohe kete demokraci qe duam sot.
  Ka vrare, ulurasin ballistat -sogistat, gjate luftes .Pa me thoni kush ka ngelur pa vrare nga udheheqsit e vendeve demokratike gjate luftrave ???????
  I lini prrallat e shkuara se keshtu nuk behet Shqiperia. Te bejme ato qe na kerkojne sot Evropjanet dhe amerikanet . Te mos ndjekim, te njejten rruge, kur te na vdesi i Madhi i te Medhenjve shqiptare,duke u marre me komente, se kush ishte ,por te bejme ato reforma qe nuk e pjelle kete fenomen .

  Reply to this comment
  • padrino March 15, 19:16

   Te jape100perqind, te drejte komentusi “spata “Enveri , eliminoi patriotet dhe shume nga ata qe e ndihmuan per te konsoliduar pushtetin e tij pas luftes.Hysni Kapon, Mehmet Shehun, Kadri Hazbiun, e shume te tjere, qe luftuan e punuan per Shqiperine. Duke i hapur rruge serbo -boshnjakut, nga fushe -tale e per te dale ne krye ,ramiz halese, qe shkateroi shqiperine bashke me sali udbashin e vicidolit, dhe me vllahogrekun tosi nanos, me gjithe merimangen e zeze, nexhin.

   Reply to this comment
 10. maks March 13, 21:22

  o zoterinj profesora mos u merrni me te vdekurit shikoni ku jemi katandisur qe i gjith populli do te iki nga shqiperia na tregoni pse u katandisem keshtu

  Reply to this comment
 11. alphade March 13, 23:12

  Heret apo vone do te dali ne drite e verteta mbi M. Shehun
  Nuk ka mbetur ne kete toke pa dalur e vertat dhe atehere
  do te thuhet : Si paska ndodhur keshtu ? Por nje gje duhet
  ditur se nuk mund te ekzistije qenje njerezore ne kete bote
  qe te marre ”dyfekun” dhe te vrase njerezit e tij me te
  afert ! Dicka me siguri ka ndodhur ne skutat me te errta
  te asaj qe quhej Byro Politike ! Si dje dhe sot spekullimet
  ne Shqiperi jane bere buka e dites ! Imagjinoni nedistan-
  cen e larget 35-36 vjetesh se cfare mund te sajjne njerezit
  perverse qe e edhe mushken e bejne me barre dhe e fundit eshte fakti qe u gropos komunizmi ne te gjithe lin-
  djen dhe demos impakti domino rrokullisi edhe komuniz-
  mIn shqiptar dhe pergjate 26 vjeteve ”hidh uje e hidh miell ”, duhet sulmuar ne cdo fushe e drejtim sepse salis-
  tet -elezbiberajt , fasllicet e udbashet u kane mbushur mendjen amerikaneve mbi ”rrezikun komunist” ne Shqi-
  peri dhe makartistet e besojne kete alibi dbashiste dhe
  lakejt e tyre ne Amerike dhe Shqiperi ! Fakt eshte se ko-
  munizmi ne Shqiperi ka 25 vjet qe ka vdekur dhe sot po te
  pyesesh edhe ”komunistin me te devotshem” do t’i thote
  JO ! asaj epoke !

  Reply to this comment
  • Jobs March 16, 00:06

   O alphade!
   Epoka e lavdishme e Enver Hoxhes as ka vdekur e as do vdese!
   Edhe sot pas 25 vjetesh ju tmerroheni per gjithcka ka ndodhur atehere!
   SOCIALIZMI ishte per fukarain,ndersa kapitalizmi eshte per kriminelin,hajdutin,politikanin etj!
   Pse tmerroheni sa here qe kujtohet ENVERI,ndersa per Mehmetin thurni lavde???
   Ka dicka ketu!

   Reply to this comment
 12. Profesori March 14, 00:20

  Nje sqarim per “bashkepuntorin shkencor”. z. Bare mesa prezantohet rezulton nje thashethemxhi ordiner qe sot i gjen me lopate. Se pari ku e bazon “rekrutimin” e Mehmet Shehut.ku i ke dokumentat origjinale te pa kontestueshme qe deri me sot nuk i ka disponuar shteti.Se dyti ku i ke faktet ose dokumentat qe “agjenti i CIA-S Mehmet Shehu” paska ndihmuar me vepra CIA-N kundra Shqiperise gjate mbi 40 vjeteve te tij ne qeverisjen e vendit si Kryeminister,Minister i Brendeshem dhe i Mbrojtjes. Se treti,çfarë shkencëtari qenke kur nuk ke asnjë titull apo grade shkencore.Prezantohesh si “bashkepuntor shkencor” por ky emertim nuk perben asgje, as titull as grade shkencore,nuk ka figuruar dhe nuk figuron ne sistemin e kualifikimit ie larte shteteror,pra vetquhesh si dava “shkencetari”.
  O i mjeri ti.

  Reply to this comment
  • Erion March 14, 14:30

   Nje sqarim per profesor Injorantin..
   Dokumenti origjinal amerikan qe verteton se Mehmeti ishte agjent i amerikaneve gjendet ne dosjen e Mehmetit
   Ky dokument eshte terhequr fshehtas prej ambasades amerikane ne Argjentine ne vitin 1986.. dhe eshte sjelle ne Tirane nga ambasadori yne i akredituar atje.. kodi i Mehmetit eshte M-008,
   Se ka pasur veprimtari apo jo ne kete drejtim kete gje e mori me vete i ndjeri
   Para se te mburresh se je profesor i tipit te djalit te umberto bosit, kerko online njehere para se te komentosh, se del bllof me veten tende pastaj

   Reply to this comment
  • Biri i Partizanit March 16, 20:54

   Shkelqesise se Tij,perfesorit anonim lindur e rritur bashke me dhite ne kasolle!
   -Disa pyetje per ty:
   1-Si e spjegon ti,qe te gjithe armiqte e Enver Hoxhes kane dale ne mbrojtje te M.Shehut?
   2-Ne se per skoten tende Enver Hoxha ka qene diktator dhe agjent i jugosllaveve,po M. Shehu si krahu i djathte i tij,A NUK PASKA QENE EDHE AI AGJENT I TYRE?
   3-Ne se Enver Hoxha ishte udheheqes i Shqiperise qe jepte ide,merrte vendime dhe urdhera ndersa M.Shehu ishte ekzekutues i tyre,bile shume i zellshem,KUSH DEL SE KA QENE ME KRIMINEL prej tyre,Enveri apo Mehmeti?
   4-Kush i tha M.Shehut gjate LUFTES qe te vriste pa gjyq qindra balliste e zogiste,Enveri apo padronet e tij,qe ta tregonin ate si TMERRIN E LUFTES???
   5-Ne se perfaqesuesi amerikan prane Shtabit te Pergjithshem,KUKIC i kerkoi 2-3 here M.Shehut qe ta ….VRISTE ENVER HOXHEN,a mund t’ia thoshte kete gje nje njeriu te pa besuar,per me teper krahut te djathte te vete Enver Hoxhes?
   5-Ne se M.Shehu nuk ishte agjent i CIA-s,si spjegohet qe ai nuk i raportoi vete Enver Hoxhes per keto kerkesa kriminale te amerikaneve,por HESHTI?
   6-Fakti qe disa ministra te Brendeshem si Koci Xoxe,Kadri Hazbiu,Fecorr Shehu kane kryer KRIME MONSTRUOZE gjoja ne emer te PARTISE dhe Enver Hoxhes,sidomos Koci Xoxe,qe deri ne 1948 vrau pa gjyq qindra njerez edhe te pa fajshem ,ndersa M.Shehu ishte epror i tyre,A NUK TE LE TE DYSHOHET SE AI ISHTE REGJIZORI I TYRE?
   7-Si spjegohet qe demaskimin e te gjithe pucisteve ne ushtri e drejtoi personalisht M.Shehu,deri sa u plotesuan dosjet per ne gjyq???
   8-Si spjegohet qe M. Shehu,pas pushkatimit te K.Hazbiut,pervec kryeministrit mori nen komande edhe Ministrine e Mbrojtjes,kur ate mund ta merrte nje ushtarak i larte ose nje antar tjeter i Byrose Politike?
   9-Si spjegohet qe sapo u vu minister i Mbrojtjes,M.Shehu hartoi nje plan GJIGAND per FORTIFIKIMIN E MBROJTJES SE VENDIT,qe perpiu 80-90 % te buxhetit te shtetit,gjoja duke vene ne jete parullen e partise “MBROJTJA E VENDIT DETYRE MBI DETYRAT”???
   10-A e di ti se fortifikimi gjigand,jashte mundesive te shtetit shqiptar,preu te gjitha investimet ne industri,bujqesi,arsim,,shendetesi etj,duke e cuar vendin drejt vendosjes se….TALLONIT,pra ne mjerim te plote,duke e kthyer vendin 50 vjet prapa???etj,etj!
   Ka edhe plot te tjera,qe vertetojne me fakte kokeforta se M.Shehu ka qene jo vetem agjent i CIA-s,por edhe nje DINAK I MADH,sa kreu veprimtari armiqesore me rrezikshmeri te madhe,qe vetem zgjuarsia e ENVER HOXHES e detyroi te dorezohej dhe te vriste veten pa e perfunduar misionin e tij!
   Dhe kemi 26 vjet,qe M.Shehu nuk akuzohet nga ARMIQTE E TIJ,sic akuzohet Enver Hoxha dhe kjo eshte nje pranim i hapur se ai ka qene nje agjent potencial i tyre me veprim te vonuar,por qe deshtoi me sukses si te gjitha tentativat e tyre te meparshme!
   Vetem R.Alia e coi ne vend amanetin e CIA-s per rrezimin e SOCIALIZMIT ne Shqiperi!

   Reply to this comment
 13. XXXL March 14, 01:01

  Cfare ke more Mark uk, gjyshen te ka tundur Mehmet Shehu kur erdhi me partizanet e Brigades se Pare, ju permiresuan rracen e qelbur qe bini era perc dhie. Ne fakt ju shpellaret e keni per nder dhe mikut ja fusni vete ne kravat naten grate e fisit qe te largohet i kenaqur si nga stomaku dhe placka para me bolet.

  Reply to this comment
 14. NETI VJOSA March 14, 08:44

  Medet , medet per Thimjo Pordhen!
  Duhet tu besojme perrallave te Thimjos?!
  E degjova kete Thimjo Kokqenin, qe ish dhjamosur dhe trashur Koka, më i ishin mbyllur dhe syte nga Dhjami, tek supozonte se Mehmet Shehu na qenka rekrutuar qe 10-15 vjeç, me nje pseudonim fantastiko shkencor duke i bashkuar germat e para te emrit, emrit te Babait dhe mbiemrit…jane po ato pordhe me rigon qe shkruante Enver Hoxha i currufjapsur, ne gerrhamat e fundit te jetes se tij, kur njelloj si Stalini dyshonte dhe vriste bashkpuntoret e tij më besnikë!!…
  Te shkruaje nga keto fantazira para 40 vjetesh, ndoshta edhe mund te genjeje ndonje merhum, por te shkruash sot qe Mehmet Shehu ish Agjent, eshte nje Marrezi qe qe nuk ka kandar ta ngreje, perveç Kandarit te Thimjo Zagarit!!!!….
  Sot , pas 40 vjetesh shume gjera jane te qarta si Drita e Diellit!
  Deri ne vitet 70-te E. Hoxha dhe regjimi tij punoi shume per Shqiperine, per transformimin e saj dhe kjo eshte nje e Vertete historike qe nuk duhet mohuar kurre sepse flasin vet transformimet gjigante qe u realizuan ne vetem Çerek Shekulli, por pas 1970-es, NISI E TATEPJETA E PANDALSHME E CILA REZULTOI FATALE ME PRISHJEN E MARDHENIEVE VELLAZERORE ME KINEN!
  Veprimet politike te EHoxhes,e rrezuan Keshtjellen shqiptare, shume me shpejt se sa ajo u ndertua…Specialiste dhe studjues te shquar të Shqiperise se asaj kohe parashikuan se e Tatepjeta do niste pas 5-6 vjetesh pas prishjes me Kinen, por Shkaterrimi nisi menjehere pas nje viti:
  EKONOMIA MBETI SI PESHKU PA UJE!
  SHQIPERIA U IZOLUA TOTALISHT!
  Dhe E.Hoxha i semure, nisi te godise shoket e vet te Luftes e te punes, vrau njeripastjetrit Kuado nga me te miret, deri dhe ata qe ne kohe lufte i kishin shpetuar Koken…!
  Krimbi me Thimjo Kokedhjamet dhe Ramiz Dhelprat kish hyre keq…Nisi perçarja dhe lufta e eger per pushtet,
  vdiq ne rrethana te dyshimta nje nga Shtyllat e Shtetit, Hysni Kapo,
  filluan turbullirat,
  u pa qarte qe E. Hoxha i semure po ja kalonte pushtetin jo atij qe e meritonte me merita, por ja dha nje Koneje Servil dhe Dhelper, ndoshta nje nga ata qe i shpetuan spastrimit te ish perkrahesve te Titos,
  ÇELSAT E KASAFORTES DHE TE SHTETIT PO I MERRTE RAMIZ JAGUA…
  Ketu nis thyerja e M.Shehut, pakenaqesia etij dhe njekohesisht dyshimi i E.Hoxhes se M.Shehu mund ti merrte pushtetin….
  …ndaj perdori gjithe autoritetin e tij ne Parti dhe ne popull , trilloi historit fantastiko-shkencore te Thimjove (akuzat e Thimjos jane motamoto ato qe shkruante mendja e rrjedhur e Enverit, me nje ndryshim te vogel, jo poliagjent, por Agjent, thote Thimjo Zagari…)
  Jo ore, Thimjo, po te ish Agjent M. shehu , i kish likujduar me kohe E. Hoxhen, sepse, per afro 40 vjet hanin e pinin bashke dhe benin be, per Koken e njeritjetrit!…
  M.Shehu ish njeri me ideale, luftoi dhe punoi per ato ideale dhe kish aq shume autoritet ne popull qe pas prishjes me Kinen ta kthente vendin me Perendimin.Ai sh nje Strateg ushtarak, nje Burre Shteti me pervoje, me autoritet dhe E.Hoxha, ne vend qe ta ndihmonte, e shihte si konkurent dhe nisi te dyshoje deri sa e likujdoi ne menyren më makabre, me shpifje dhe ndoshta, me shume siguri, deri me eleminimin fizik!…
  Paska qene Agjent M.Shehu qe drejtoi Shqiperine si Kryeminister per afro 30 vjet!?!…
  Pordhë me rigon…!
  Eh, çfare po na degjojne veshet!…
  Ky agjent,ai agjent, keta agjent…Agjent…agjent…Agjent…!!!!
  Po te ishin te tille ata nuk qeverisnin Shqiperine per disa dhjetvjeçarë!
  Ka nje zell te tmerrshem per te hedhur balte mbi Heronjt e Vertete te Shqiperise!
  Dhe per kete gjenden gjithnje te marre dhe L a n g a r a q e Zorraxhinj si Thimjot me shokë!…
  Pas prishjes me Kinen, ndoshta M.Shehu ish Personaliteti qe mund te merrte vendimin per ta kthyer Shqiperine me Perendimin, por E. hoxha i marrosur, ne vend te vepronte si Kina qe thelloi bashkpunimin me SHBA-te,
  iu duk vetja si Qendra e Botes, qe do mesonte Boten, kur shtetit te tij nisen ti ekunden themelet…U desh te pritej Kryeministri Bavarez e tu thoshe Shqiptareve:
  KESHTU DO TA NDERTONI SHQIPERINE, TE IZOLUAR NGA BOTA?!…
  PSE NUK MBANI MARDHENIE ME SHBA-te,
  AMERIKA I FUTI JAPONIS DY BOMBA ATOMIKE DHE JA KU KA MARDHENIE TE SHKELQYERA ME JAPONINE…!
  PO SHQIPERISE BOMBA ATOMIKE I KA HEDHUR?!…
  Sot Shqiperia eshte mire ti forcoje sa me shume mardheniet me Perendimin,
  te shohin vet shqiptaret me se shumti çfare i bashkon dhe jo çfare i ndan dhe
  TI SHTROHEMI PUNES, SE BOTA ECEN PARA E PUNE DHE TE MOS MERREMI ME PROFKAT E THIMJOVE TE RRJEDHUR…
  PUNE DHE VETEM PUNE, ME PAK LLAFE DHE PERÇARJE, SE ATDHEUN E KEMI NGA ME TE MIRET, POR KUR JEMI TE PERÇARE TA HIPIN TE TJERET NE ZVERK…
  BOTA ESHTE E MBUSHUR PLOT
  ME P E S H K A Q E N…!

  Reply to this comment
  • Agjenti 009 March 15, 00:36

   Ah,moj Neti,sa hapur e demostron felliqesine tende?
   Si mundet qe te mbrohet sot M.Shehu me te gjitha forcat,kur Enver Hoxha akuzohet per te gjitha,bile edhe per adoleshencen e tij,kur nuk njihej fare?
   M.Shehun e mbrojne po ata qe e akuzojne Enver Hoxhen dhe kjo nuk eshte pak per te vertetuar ne rekrutimin e tij tek CIA!
   Se cfare demi i solli ai Shqiperise,ka shume fakte te njohura,por me shume te panjohura!
   Ato fillojne qe nga LANC-i e deri diten qe vrau veten!
   Si mund t’i festohet me buje ditelindja e M.Shehut,ndersa sa here del fotografia e Enverit fillojne protestat dhe sharjet mbare e mbrapsht??
   Enveri dhe Mehmeti kane qene ngjitur me njeri tjetrin!
   Ne se Enveri urdheronte,Mehmeti zbatonte!
   Atehere si mund ta akuzosh Enverin dhe te mburresh Mehmetin??
   Qe ketu duket djallezia!
   Akuzohet Enver Hoxha per PUCISTET,por injorohet fakti qe DOSJET E TYRE i plotesoi M.Shehu neper aktivet e ushtrise qe drejtoi ai vete!
   Akuzohet Enver Hoxha se e katandisi popullin me TALLONAT E USHQIMIT,por injorohet fakti se ishte M.Shehu qe i vuri minat ekonomise duke kryer SHPENZIME KOLOSALE,JASHTE MUNDESIVE REALE TE SHTETIT PER FORTIFIKIMIN E VENDIT!
   Me nje “GUR” ai vrau dy zogj:
   -“U mburr para Enver Hoxhes se po ndertojme nje fortifikim gjigand,duke dale vete si “gjenerali” i tij,por nga ana tjeter i vuri kazmen buxhetit te shtetit duke thare burimet per te gjithe ekonomine!
   Parulla “Mbrojtja e Atdheut detyre mbi detyrat” u shfrytezua me djallezi nga M.Shehu,qe justifikonte te gjitha HARBIMET ne shperdorime!
   Jo pak kriminale ishte edhe detyra qe i vuri kooperativave per te ndertuar objekte fortifikuese ne interes te mbrojtjes duke i furnizuar ato me CIMENTO,HEKUR,ZHAVORR etj,qe ne pergjithesi u vodhen,se liheshin ne rruge,ndersa cimentua pervec vjedhjes edhe NGRIU nga lageshtira se u fut ne depo te papershtateshme!
   Te gjithe e shikonim kete grabitje kriminale dhe shpenzime te kota,por as operativet e sigurimit nuk pranonin t’u thoje ndonje rast te kesaj natyre se sic duket ashtu e kishin marre detyren!
   KJO ISHTE SUPER TRADHETI gje qe verteton se M.Shehu ka punuar nen rrogoz per interesa anti shqiptare!
   Askush nuk e mbron sot edhe ate se ndersa Beqir Balluku u akuzua si tradhetar me shume per hartimin e tekstit te “OPERACIONI I KALIMIT” apo ndryshe “STRATEGJIA E TERHEQJES”,qe i kundervihej hapur “kushtetutes se Mbrojtjes se vendit,tekstit te “ARTIT USHTARAK TE LUFTES POPULLORE”,por ne fakt autori i vertete i saj mund te ishte vete M.Shehu!
   Dhe futi B.Ballukun si koke turku dhe kur e pa se Enver Hoxha nuk e hengri sapunin per vdjathe u be DEMASKUESI ME I FLAKTE I TYRE deri ne pushkatim njeri pas tjetrit!
   Lereni M.Shehum me kaq sa i ka thene Enver Hoxha,se ka shume deshmitare qe kane pare e gjykuar nga afer se cfare i ka bere ketij shteti ai!
   Shumica e popullit dine vetem anen siperfaqesore,ndersa “BOTEN NENUJORE” te tij e dine vetem ata qe i ka lidhur puna me ate direkt!
   Per me teper ata qe kane ditur te gjykojne drejt veprimet e tij!
   LAVDI ENVER HOXHES!

   Reply to this comment
  • hani i elezit March 17, 14:11

   “neti vjosa ” .
   asht krejt e verteta cka ti ke shkrujt n’ komentin tand .
   une nuk i hjeki asnji presje .
   mark uki ,mor vic kopshtijesh ,pa me duket se tash sa kohe ke hi ne “toke te xanum ” .
   lene pash zoten ,mos i shtie ma mish dhiet se njitash ke fillu me e dhi krejt

   Reply to this comment
 15. intelektuali March 14, 09:23

  MEHMET SHEHU ISHTE THJESHT NJE FSHATAR GDHE DRU ME PRE NGA CORRUSHI I MALLAKASTRES.

  Ky Thimo Bare qe hiqet si profesor ose eshte debil total, dallkauk dhe idiot apo psikopat i lindur, ose nga ana tjeter eshte nje spiun i regjur i Sigurimit te Shtetit, nga ata spiune vrastare qe rekrutonte Sillo Gradeci per te siguruar familjen sadiste Hoxha nga lincimi nga ata qe i quante “SHOKE” dhe qe i kishte tradhetuar dhe spiunuar me pare tek fashistet e Bahri Omarit me nje pabesi prej pederasti tipike per djalin kopil te Gjyles nga Gjyrokastra.

  prandaj:

  SI MUND TE ISHTE MEHMET SHEHU SPIUN I CIA-S KUR TREGOI DHE NUK FOLI PER PABESINE E AGJENTIT TE BOLSHEVIKE KIM FILBI QE SPIUNOI TEK KGB-JA DHE VRAU DHE MASAKROI PATRIOTET SHQYPTARE PAS LUFTE?

  Eshte e vertete qe CIA kur e pa qe Enveri i kishte ditet e numeruara pas 1974 dhe kerkoi kontakte me Mehmetin per te ndryshuar kursin politik te vendit pas vdekjes se Enverit, por Mehmeti nuk kishte kapacitetin shtetformues te LIDERIT as edhe guximin e BURRIT te shtetit per te ndryshuar fatin e Vatanit,

  sepse:

  MEHMET SHEHU ISHTE THJESHT NJE FSHATAR GDHE DRU ME PRE NGA CORRUSHI I MALLAKASTRES

  qe per nga ligesia dhe dinakeria nuk mund te krahasohej me ANTIKRISHTIN Enver Hoxha, i cili nga lakmia per pushtet jo vetem qe mbushi lumenj me gjak njeriu ne vendin tone, por edhe falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin si kurre me pare ne histori.

  prandaj o spiuni i Enverit Thimo Bare:

  PERRALLAT E TUA NE DITA TREGOJA ME MIRE KALAMLAJVE TE TU NE GJUMIN E NATES SE NUK TE BESON KUSH.

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 March 14, 10:59

   “MEHMET SHEHU ISHTE THJESHT NJE FSHATAR GDHE DRU ME PRE NGA CORRUSHI I MALLAKASTRES.”
   që ti je një koqe gomari,bile i çmëndur dhe i tredhur këtë nuk e vë në diskutim!!
   por që ke të drejtë që nuk e pranon këtë idiotësi të thimo bares,të jap të drejtë!!
   nëse mehmeti dhe kadriu kanë qënë agjjentë atëherë kanë qënë agjentët më të këqinj që mund të ketë pasur historia njerzore!bile nuk mund të dalin agjentë më të këqinj se ata!!
   për pasojë të kësaj që thashë më lart dele se sulo gradeci ka qënë numri një në historinë botërore të agjenturës dhe sigurimit të personit!!
   këtë titull të shkrimit tënd që ta kopjova dhe ta postova si vërtetim për idiotësinë tënde mund ta përdorësh për sulo gradecin!të cilin shumë idiotë e quajnë një gjeni!!sulos mund ti bashkangjitësh dhe gani kodrën!!dhe ai e meritonte një përmbledhje të tillë!

   Reply to this comment
   • intelektuali March 14, 13:22

    Sillo Gradeci ishte “JAMES BONDI” i Enverit qe vrau me pabesi xhelati komunist me nje plumb pas koke ne gjumin e nates “DRUVARIN” e Corushit Mehmet Shehu qe kishte ne dore pothuaj te gjithe pushtetin me Fecorin dhe Kadriun me shume besnike nga pas per te pranuar oferten e CIA-s per ndryshimin e kursit politik nga Lindja bolshevike drejt Perendimit Demokratik, por qe ky DRUVAR mallakastre e la veten ta vrase vampiri Sulo Gradeci si nje zog pule, pa j’u dridhur asnje sekonde syri i KILLERIT vrastar qe me pas t’i jepte mundesine pederastit Enver Hoxha ta shpallte bashkepuntorin e tij ne te gjitha krimet komuniste monstruoze kunder popullates civile, si POLIAGJENT edhe te rusit edhe te amerikonit dhe t’i masakronte familjen e MIKUT te tij per t’i hapur rrugen Ramizit qe e kishte krushk dhe ne kete menyre te siguronte familjen nga lincimi i Klanit te Mallakastres.

    prandaj:

    INTELEKTUALI KA GJITHMONE TE DREJTE!

    Reply to this comment
  • Jobs March 16, 00:10

   O alphade!
   Epoka e lavdishme e Enver Hoxhes as ka vdekur e as do vdese!
   Edhe sot pas 25 vjetesh ju tmerroheni per gjithcka ka ndodhur atehere!
   SOCIALIZMI ishte per fukarain,ndersa kapitalizmi eshte per kriminelin,hajdutin,politikanin etj!
   Pse tmerroheni sa here qe kujtohet ENVERI,ndersa per Mehmetin thurni lavde???
   Ka dicka ketu!

   Reply to this comment
 16. Mark uk March 14, 09:47

  mamo mane:Me fal more sekretari i partis se fshatit me kater klas qe ju lendova te kaluaren.Edhe sikur te ruaja dhite per nder do ta kisha,po jo te jem i urryer si puna jote o shoku spiun ne pension.Per dijeni tesh 20 vjet jetoj ne nje vend qe ju qelbesirat komuniste i quanit kapitalist.

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 March 14, 11:10

   marki
   të jetuarit në një vënd kapitalist dhe ka shumë mundësi të të jetë dhe demokratik,nu do të thotë se të bëjnë demokrat dhe aq më pak të mënçur!!shkrimet e tua tingëllojnë shpesh,në shumicën dërmuese,idiote dhe injorante,por dhe ti ja qëllon ndonjëherë!!nuk e di a është llotari apo thjeshtë llogjika popullore!!ose thjeshtë llogjika e thjeshtë e bariut të dhive!!kam shumë rrespekt për çdo profesion që bën njeriu!!nuk kam fare respekt për injorancën!
   që ti nuk je i metë kjo duket,por dhe që ti nuk do të mësosh,nuk do të ndryshosh mendim në bazë të përvojës tënde!?prap kjo duket që larg!!prandaj ti nuk pranon,injoron çdo gjë,asgjë që nuk përputhet me dëshirën,emocionet e tua!!për të prapambeturin mendor kam rrespekt!!aq ka aq bën!!për ty jo,sepse ti mund të bësh më shumë por nuk do!!
   shpirti i keq,ose drejtohesh nga emocionet dhe jo nga llogjika!!

   Reply to this comment
 17. Lexuesi. March 14, 09:58

  Veprimet e Sigurimit i di vetem Salishpellari,qe fshiu dosjet e veta dhe pellet per te tjeret si gomari.I dine mire edhe Markaruku,Mjellma e zeze dhe Çakallintelektuali qe kane dale nga pyjet dhe shkerryhen ne kallamishtet tek kanali.Erudite jane te tre, kur thone se M.Shehu nuk ka lindur me 1913,por me 1923.

  Reply to this comment
 18. anticensurë 25642654 March 14, 10:45

  i vjen që dhe unë të them,me të njëjetën sasi faktesh që ka sjellë dhe thimo bare,se thimua është pederast!!sepse për ina të të jatit,ai i urrente pederastët,thimua u bë i tillë!!
  shko mor debil!!sill fakt dhe mos ha mut!!vet nexhmija e tha se ajo që ndodhi pas vetvrasjes së mehmetit ishte thjesht tërbimi i enverit,ose thjeshtë manipulimi i situatës nga nexhmija dhe ramizi për të kapur në dorë kreun e shtetit!për të bërë atë që deshin!!me ata që spastruan ajo nuk kishte mundësi të mbante rrolin drejtues që ishte mësuar të kishte!!

  Reply to this comment
  • Askushi March 14, 11:49

   Nuk eshte mire me sharje e fyerje. Mehmeti dhe Enveri ka vdekur. Ata I dine vete punet e tyre. Historia e tyre nuk na ndihmon, se qofte spiun ose jo, qofte I vrare ose I vetevrare Mehmeti, Shqiperia e sotme ka nevoje per pune, drejtesi, liri dhe barazi. Merruni me kete. lerini shtigjet pa krye ku ju fut gazetaria e pjerdhur shqiptare.

   Reply to this comment
 19. tomsojeri March 14, 11:30

  <Po pse o Dita nuk mi cfaqni komentet !!! Qe mbrem shkruajta mendimin tim per kte idiotizem te ktij Thimios e per kte gomarllek agjenturomanie ! Esht kaq banale te akuzosh Mehmet Shehun per agjent te Cias sa banale u be edhe epoka postEnver me shkaterimin e Shqiperis !Po e perseris . Me shum mundesi ka te jet agjente sorra e zez qe ne ate koh te gjith e pam qe ish byth e brek me kobren Ramiz qe i hodhi "bomben atomike" Shqiperis se Mehmet Shehu ! O Thimjo po brezi qe jetuam ate koh akoma skemi vdekur e kto pralla banale nuk te hecin ! E kemi te paster e te qart filmin pas vdekjes Enverit e mos u mundo te lash m….. me sh……..Qe ky komb ra ne dor armiqsh, mese e pam dhe e ndjem ne ,mese po shofim pasojat shkatrimtare te dores se hidhur e spo dim kush esht derri e kush daja ! Ajo koh mbushur me "agjenta" e beri Shqiperin shtet e shqiptaret ndonese te varfer por me Atdhe e tani ter shteti esht armik i Shqiperis dhe shqiptareve !E zhyten ne borxhe per tu pasuruar vet e shqiptaret u shperndan e spo kan atdhe ma e ti po na flet pallavra "agjentesh" heroj ! Turp turp…….

  Reply to this comment
 20. gjermani i fundit March 14, 12:50

  kur shkon ne ato nivele si kryeminister nuk behet fjala me per agjent. Ai behet interlokutor, i thone, me jep te te jap, shkembyes balancash. Behet fjale per lufte per pushtet ne nivelin me te larte.Beni ca muhabete futja kot qe s’hahen dot, Mehmeti agjent? Jo po shites zarzavatesh

  Reply to this comment
 21. . March 14, 12:54

  anticensurë 25642654

  Hrushovi ne vitin 1961 iu turr kritikes qe i beri E.Hoxha ne ,bledhjen ne Moske te 81 partive marksiste-leniniste.
  Shqiperia u shit per 30 aspera perendimit.E kishte fjalen per agjentin M.Shehu.Kjo “shpifje”beri qe Shqipria te vet izolohet duke krijuar vetem nji dlaje ne lidhje me mardhenie me Kinen.Qe dhe me kete e pesoi ne vitin kur kina priti Presidentin Nikson ne Kine dhe gazetat shkruanin per Ping – Pong.Hoxha e kritikoj viziten dhe lidhjen dypaleshe. Detyrimisht Shqiperia u burgos ne vetveten dhe mori rrugen e regresit e te kapitullimit me 1990 ku u shperba e gjithe ngrehina Marksiste – Leniniste si te mos kish ekzistuar ndonjihere.

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 March 16, 09:15

   “Hrushovi ne vitin 1961 iu turr kritikes qe i beri E.Hoxha ne ,bledhjen ne Moske te 81 partive marksiste-leniniste.
   Shqiperia u shit per 30 aspera perendimit.E kishte fjalen per agjentin M.Shehu.”
   a me të vërtetë aaaaaa??
   sipas agim hamitit e ka pasur për djalin e enverit,ilirin si kryetar i nuk e di se si e quan gimçja!!ose ndoshta thjeshtë për enverin,sipas interpretimit tim!
   kështu o pike o pyke nuk di si të të quaj!!ti me të vërtet që i vë pykën!
   ” E kishte fjalen per agjentin M.Shehu.”-prrrrrrrrrrrr
   e ke parasysh se çështë të imitosh pordhën!!

   Reply to this comment
 22. Profesori March 14, 13:27

  z.NETI VJOSA,
  Bravo,jam 100% i një opinioni me ju.Nga shkrimi juaj mjaft i sakt dhe objektiv kuptoj se duhet ta kesh jetuar,sakrifikuar dhe kuptuar plotësisht avantazhet dhe veprimet kriminale te Enverit pas viteve 1970.
  Ne qofte se do te ishte Mehmet Shehu pas vdekjes se Hoxhes,Shqiperia nuk do te ishte katandisur ne gjendjen mjerane koloniale te sotme.
  Mehmet Shehun e kam njohur personalisht nga afer, jam perplasur me te me fyerje dhe sharje ne Kine,per mendime politike ndryshe,mbi bazen e fakteve eshte terhequr,ka kerkuar ndjese dhe ka shprehur deshperimin per situaten e rende ekonomike ne Shqiperi dhe per mundesite e ndryshimit per mire te saj,qysh ne vitet 1967.

  Reply to this comment
  • Haaaaa March 16, 21:06

   Uaaaa,profesori,qe ia paskaperplasur M.Shehut ne fytyre dhe ku pale?NE KINE!!!
   Uaaaa,cfare trimi pasdke qene,more profesor?
   Dhekulmi i pordheve te tua na del,qe M.Shehu,nga qe ti e vure poshte me argumenta shkencore,PASKA KERKUAR NDJESE!!!!
   Uaaaaa,cfare mrekullie??!!
   Kaq gomar qenke,o profesor mavriu sa nuk e di qe kuure nuk ka mundur njeri ta bente M.Shehun te kerkonte FALJE!
   Po ai per te mos kerkuar falje ia dha vetes,more sharlatan!!!
   Ku kishte burre nene,t’i dilte para M.Shehut,pervec ENVER HOXHES???
   Dhe per cfare qenke perplasur se:Per mendime ndrysheb politrike!
   Uaaaaaaa,sa i zoti qy profesori!
   Ne se do kesh qene antar i Byrose politike,mo???
   Po ata te gjithe kane vdekur,ndersa ti mos na shkruan gje nga VARRI???
   Jallah,jallah,more profesor leshi!

   Reply to this comment
 23. kristo March 14, 18:02

  Keso fantazira te Thimos tone mund ti lexosh vetem ne avanturat e Baronit Munchhausen. Spaku gazeta duhet
  te kete sado pak konsiderate per intelektin e lexuesve.

  Reply to this comment
 24. Arben March 14, 18:12

  PERSE, A KA PATUR NDONJE UDHEHEQES KOMUNIST QE NUK KA QENE SPIUN????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  VRASESIT ME PAGESE GJITHMONE REKRUTOHEN KOLLAJ, SEPSE I KANE DOSJET E VRASJEVE ME KILOMETRA.

  Reply to this comment
 25. Mark uk March 14, 18:51

  Nuk me habisni aspak qe leshoheni si qenet ne mbrojtje te veglave te komunizmit.Kjo tregon se kush jeni e cfar i keni bere kti populli.Te gjith ata qe na tregojn historin sikur na tregonin ata komunistet te pa shkolle edhe sikur te ishin te verteta nuk ju beson njeri.O idioter 73 kantidat e antar te byros politike qe i eleminoj Enveri ishin armiq.

  Reply to this comment
 26. Rita March 14, 18:56

  S”ka asgje te cuditshme ,cdo shtet e ministri e mbrojtjes qe mbulonte Mehmeti ka pasur lidhjet e fshehta me shume shtete ,si me ish-Yugosllavine ,Greqine ,Italine ,Francen e tj, !! Cudia qendron ne ate ,kur kemi parasysh propaganden e perditshme per anti-imperjalizmin e kapitalizmin e nga ana tjeter te kishin lidhje te ngushta me C I A –an dhe me agjenturen Angleze !!! Si shpjegohet takimet qe bene nene e bir pas vdekjes se babait ,( Nexhmija dhe Iliri) fill pas vrasjes se Mehmetit me persona te ardhur nga Amerika ,nenpunes te CIA — as ????? N e se vetem Mehmeti kishte lidhje c”kerkonin nene e bir ,??? Nje shpetim e zgjidhje te situates se ndere te vitit 1982 !!! Per kete lexoni autorin vlonjat Agim Hamiti qe i ben nje akuze direkte qe deri me sot mjerisht pa asnje pergjigje nga te dy superfuqite e sotme e te djeshme !! Ishte agjent i ketyreve dy superfuaqive enferri se pari e Mehmeti ishte vetem nje zbatues i urdherave te eprorit !!! Prandaj dhe diktatori s”donte te dinte as per Yugosllavine e Titos ,as per Rusine e Hrushovit e as per Kinen shume miljoneshe se prapa kishte dy miqte qe e aprovonin per cdo marrezi e “trimeri ” te pashoq !!! A do t”i hapin dosjet sot ,apo neser keto dy superfuqi ,,kjo eshte ceshtja e cdo dyshim merr fund !! E ndoshta duhet te kalojne dekada e pse jo dhe shekuj se quhen sekrete shteterore !!!

  Reply to this comment
  • ganiu March 14, 20:31

   Rita prrrrrrrrrr. Italianët i thonë pernachia.
   Agim Hamitin sjell ti si dëshmiiiii?
   O è xhexha ti.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim