Si u xhirua dyluftimi me ariun në filmin “The Revenant”?

February 7, 2016 21:12

Si u xhirua dyluftimi me ariun në filmin “The Revenant”?

Të gjithë ata që kanë parë filmin “The Revenant”, kritika dhe kolegët e botës së kinemasë kanë pyetur mbi të gjitha për skenat e dyluftimit të Leo Di Caprios me arushën e racës Grizzly të viteve 800.

Regjisori Iñárritu, ka sqaruar se bëhet fjalë për një program special CGI Computer Generated Imagery (O.C), që të lejon të miksosh grafikën me imazhe dixhitale.

Në të vërtetë, gjashtë minutat e dyluftimit aq sa zgjat kjo skenë në film, janë xhiruar nga Di Caprio me një figurant të veshur me një kostum të përafërt ariu ngjyrë blu, në një pyll të Kanadasë. Ky kostum në këtë ngjyrë do t’i jepte mundësi grafistëve të montonin pamjen e ariut që ne pamë në film.

 

12647455_1287371687946948_5046380210534223570_n

February 7, 2016 21:12
Komento

1 Koment

  1. andromeda February 7, 23:02

    Ndaj thonë që filmat i bën Hollivudi edhe askush tjetër.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*