Ngjela: Kriza zgjidhet brenda PS, kështu sfumohet pseudo-opozita

March 14, 2019 22:47

Ngjela: Kriza zgjidhet brenda PS, kështu sfumohet pseudo-opozita

Avokati i njohur Spartak Ngjela i ftuar në “360 Gradë” në Ora News tregoi dy hapat se si mund të zgjidhet kriza aktuale politike.

Pjesë nga diskutimet:

Ngjela: Partisë Socialiste i intereson të tërhiqet kryeministri dhe të vijë një kryeministër tjetër. Kështu e ka bërë Italia. Gjithë krizat i ka zgjidhur me tërheqjen e kryeministrit. Ka hequr De Gasperin. Ka ikur Andreoti nga kryeministër, në ministër Transportesh. Si do ta zgjidhi krizën PS-ja? Me heqjen e kryeministrit! Çfarë e gjeti kryeministrin aktual të shkojë ministër të Jashtëm. Po marrim precedentin italian që jemi më afër. Situata zgjidhet me këmbimin e kryeministrit. Sfumohet kjo pseudo-opozita që është jashtë. Pse nuk e bëjnë këta? Sepse i thonë hiq Edi Ramën. Midis ndërrimit të kryeministrit dhe zgjedhje në 45 ditë, unë them ndërrimin e kryeministrit. Nuk ka krizë parlamentare. Këtu nuk mund të ketë kriza parlamentare në majmunllëk. Majmunët nuk kanë vlerë. Nano e ka bërë vetëm një herë. I vetmi.

Më pas Ngjela tha:

“E kupton ky kryeministër që kjo zgjidh situatën? Është në rrezik sepse e kap reforma në drejtësi. Vendit nuk i intereson më interesi personal. PS duhet ta kuptojë. Interesi i vendit është që Ramën ta ndërrojë. Ata kanë kryeministra më të mirë se Rama. Ose do t’ju çojë në 45 ditë në zgjedhje”.

v.l/ Dita

March 14, 2019 22:47
Komento

20 Komente

 1. syri March 14, 22:55

  Po ku eshte ndryshimi midis Avukat Ngjeles,i biri i Ngjeles,burgaxhi qe nuk i rri goja rehet njelloj si Tosi e Bushati dhe Zheji! A nuk eshte bere edhe Dita njelloj me ta! Kafene-xhinjte na mbyten!

  Reply to this comment
 2. Arber iliri March 14, 23:48

  Taku ja ke fut kot. Rama nuk ka pse te ike se dyti kjo qe iku nuk ishte opozite politike ishte grup kriminal qe kishte zene politiken.vendimi ekstrem i tyre tregon se shteti po reformohet ne menyren e duhur.mos mendo se jane idiote thjesht kriminele te ashper e mizore.Rama edhe sikur te kishte per te ikur nuk duhet te iki tani sa te largohen perfundimisht banda kriminale berisha basha meta.

  Reply to this comment
 3. Nostradamusi na thote ndrroni tavolinen se u be e vjeter! March 14, 23:49

  Ky flet sikur Rama te ishte nje tavoline. Te ndrrohet Rama. Pastaj flet sikur Rama eshte kriminel i provuar. A jenij ju lexues ne dijeni qe Rama eshte denuar nga ndonje gjykate sepse une nuk jam. Por sigurisht qe ky burgaxhiu i Enverit dhe bllokmeni ka shume njohuri dhe flet sikur ka zbritur nga Olimpi. Mos harroni, Ky eshte Nostradamusi!

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro March 15, 10:54

   Nostradamus , te lutem me kthe nje pergjigje; Saliu eshte kriminel ????????? Di qe nuk eshte denuar nga ndonje gjykate!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
   • Fideli i kastruar nga trute March 15, 13:21

    Kush do ta denonte o Fidel Carri Gjin Gjoni dhe gjyqtaret e plepave qe i morri nga dhite dhe i beri zabite. Cfare mase muti ke ne vend te trurit more loqe???

    Reply to this comment
    • Fidel Kastro March 15, 21:34

     Po Ramen kush do e denoje o trushpelari i rilindjes , apo “Laja e Keshillit ” Nuk te le faj mbeturinat ushqimore qe rama shperndan per rilindasit injorante e sahanlepires, te kane demtuar trurin , ndersa koken te mbushur me parazite qe kane ngritu fole, ste lene te gjykosh drejte .

     Reply to this comment
 4. demo March 15, 00:08

  Z.Ngjela!Ne te gjitha situatat keto 30 vjet(qe te mos them qe ne 1966) ke dhene zgjidhjet ideale,por kurre nuk te kane degjuar.Kryeqeveritaret tmerrohen nga prania e Ngjeles,por nuk i kane shpetuar dot fundit qe ka parashikuar Ngjela.Qofte enver hoxha,qofte sali,fatosi edhe ky llustraxhiu qe po rreket te shpetoje pushtetin,duke i bere mbledhjet e qeverise neper restorante me shume yje.

  Reply to this comment
 5. Genti March 15, 00:09

  Ore mos i vini re se ky ka pjerdh nga nga trrut. E ka nga inati pse se beri Edi Rama minister.

  Reply to this comment
 6. mars March 15, 00:28

  Shko or psikopat te nderohet Rama po ke do ti Berishen , ti je per pension , RAMA i jep ketij vendi dhe eshte ne kye me qeveri legjitime ,po ti ke luajtur menc Kush te pjerth tyRAMA po ben reformat prandaj terboheni ju dhe shpura jote.

  Reply to this comment
 7. Jak Boston March 15, 05:14

  Jua tha Avokat Ngjela jua tha.
  Po cileve jua tha, tufes se Ripjelljes qe pervec se me perserit si papagalli ato cfare brockullit kryetari sdine te bejne gje tjeter duke filluar qe me Spiropaleshen dhe me rradhe e gjithe tufa e bagetive me veshje firmato.
  Kurse cjapi me zile I tufes eshte ai qe vesh brekushe dhe atlete me kostum..
  Ah Shqiperi cfare monstrash ke nxjerre….

  Reply to this comment
 8. NY. March 15, 06:00

  Deri ke enver hoxha e ke hapin o Taku,per ate kohe je i sakte,te tjerat ja fut kot,asgje s’te del,jo vetem aq por del
  e kunderta e atyre qe thua

  Reply to this comment
 9. shqipe March 15, 06:24

  Ç’te ketë xhanem Ngjela
  Që bluan tërshërë!
  Apo,duket burgu
  punen e ka bere…

  Reply to this comment
 10. Xhaa Suloja March 15, 07:16

  Sa mirë e ke menduar more avukat. ishalla realuzohet dëshira jite dge në kye të qeverisë të vish ti me sak-lul-monën. Po çbëni kështu more avuketër, analizçmëndur. Bjerini gomarit avoookaat dhe jo samarin. Gërrmo Tare dhe gjej të keqen. Si të gjeni të keqen ju “llafazanët” e intervistave të medieve me dhe pa syze, atëhere në zgjedhje të orientojmë turmën drejt shërimit të.plagës. Por më parë duhet ti vërviteni të keqes që ka 27,5 vjet që po na pinë gjakun. Hë si thua avukaaat?
  Tung. Xha Suloja

  Reply to this comment
 11. h March 15, 07:38

  Ky fut mufka që ta thërresin ne emisione për
  të fituar noi lek.

  Reply to this comment
 12. Spinoza March 15, 08:27

  Nuk iken Rama nuk ka nevoj per opozite opozita eshte dhe do te votoj reformen ne drejtesi te tjerat i di SPAK-u o Taku

  Reply to this comment
 13. 01 vlora March 15, 08:28

  Sa me shume flisni Ju dhe disa te tjer si puna jote aq me shume bindemi se Edi Rama eshte ne rrugen e duhur .

  Reply to this comment
 14. Gezimi March 15, 09:14

  Ky plak kurve nuk kerkon heqje te Rames se ka deshtuar krejt, por se do nje kryeminister tjeter qe ti lepije bythen.Pasi u rrek kaq kohe duke mallkuar opoziten me fort se vete rilindjotet per ta bindur Ramen ti jepte ndonje karrige, edhe idioti Ngjela e kuptoi me se fundi qe as Rama nuk e do ne canakun e pushtetit (apo Tepsine si ka qejf ta quaje). Ngjelen pra nuk e qas asnje pale e asnje kryeminister ne canak. Dhe Ngjela i pa pertuar tani kerkon tjeter kryeminister me shpresen donkishoteske se mbase ai mund ti jape nje kocke pushteti.
  Kete plak matuf e pederas Ngjela nuk e fut askush ne sofra pushteti. Te gjithe ja njohin kurverite ne politike te ketij plaku po aq sa dhe kurverite ne jeten e tij. Mire thone se huqi vdes me shpirtin. Dhe ky Ngjela keshtu me huqin e kurverise ka per te ngordhur.

  Reply to this comment
 15. fteri March 15, 09:20

  Avokat Ngjela një donkishot i lindur psikopat ordiner !!!

  Ju kujtohet kur tha ne fushatën për kryetar bashkie do të rrëzojmë kryeministrinë këto jan kartona ,dhe mori zero vota për k/bashkisë tiranës.

  Përse Saliu,Luli ,Monika dhe Iliri bëjnë zhurmë si rrugaq rrugve nuk e kan hallin për popullin e varfër se ata jan miloner por duan të shpëtojnë sekuestrimine e pasurirsë vjedhur dhe prangave.

  -Luli çdo javë shkon e bënë seks në aromën e tulipanve Hollandë ,nuk i pëlqen Tirana !
  -Saliu ka pasuri prrallore dhe ka kryer krime e vrasje ka llogari me drejtësin .
  -Monika megjithë se po e lag shiu e breshrin si dhi përsëri bishtin e mban përpjet ,me 11 banjot + një për macen në gjirin e lalëzit.

  Këtë opozitë të kriminalizuar i ke dëgjuar të flasin për hallet e popullit me shifra e fakte për rritje pensionesh e pagash -jo.
  -Për përmisim të ndihmës shëndetësore -jo ,
  -Për integrimin e vendit në BE- jo .
  -Për hapje të fabrikave apo uzinave -jo,
  -Për punsim të krahut punës dhe rinisë -Jo,

  Vetëm zhurmë ,destabilitet ,përleshje dhe gurë!

  Ata thërrasin si rrugaq rruge nuk duam qeveri me E.Ramën ,kur ky ka marr vota maksimale nga populli ,dhe po të bëhet një referendum përsëri Edi merr sa të gjithë opozitën .

  Atëherë ore avokat delenxhi përse të ikë E.Rama ?…,sepse keni frikë nga wetingu e ligji që do ju nxjerr cullak me bythë jashtë sistemit të korrupsionit e vjedhjes që keni ngritur për 29 vjet.

  Reply to this comment
 16. spata March 15, 09:52

  O i madhi Ngjela .I ke thene dhe ster thene keto .Rama e ka ber vet valixhen per te ikur .Nuk ka rruge per keta qe jane deri ne fyt te majmur me djersen e popullit.
  Reforma ne Drejtesi do kohe .Populli nuk ka me durim te presi mos funksjonimin normal te shtetit .Te zgjidhet ngerci i shkaktuar nga Pd e LSI qe te funksjonoj normalishte parlamenti per te marr vendime te drejta. Aktualishte strategjia e Pd e LSI eshte vetem nderrim karrikesh qe nuk ka asnje interes per popullin .Ik ti qe te vi une eshte vetem nderrim hajdutesh e kriminelesh.
  Ka aq shume shtremberime sa na duhet nje permbysje e gjitheanshme ne cdo qelize te aktivitetit politke e konomik e shoqeror . Keto behen vetem me nje ekip itelektualesh ,jo te shitur, per te hartuar nje strategji te re per te permbysur ne themele rrugen koruptive e administrative ne te gjitha organet e varura e te pavarura .Baza eshte hartimi i nje Kushtetute qe i paraprin dhe ndalon kedo qe vepron ne kundershtim me interesin Kombetar .Te gjithe personave me dosje tu ndalohet pjesmarrja ne politke e ne organet shteterore .Te kufizohet qenja ne pushtetin qendror e elementve qe kane perfituar nenshtetsin shqiptare sic e bene gjithe bota .Nuk mund ti varen fatet e nje kombi atyre qe nuk jane te pakten 10 breza me rrenje shqiptare .Vetem keshtu do te shpetoj Shqiperia e kombi shqiptare .
  Shikoni parlamentin 40% jane jo me prejardhje shqiptare .Ky eshte kontigjenti qe se bashku me te shiturit neper agjentuar bejne lemsh e hedhin benzin ne rrugen tone si komb e shtet i pavarur .Vetem ne shtetet me demokraci te avancuar si SH.B.A ,Angli ,Gjermani ,France ,vendet Nordike ,Austri,Zvicer e Itali nuk merren parasysh kombesit e tjera .

  Reply to this comment
 17. Kiri March 15, 18:17

  Avokati eshte artist e njeh situaten edi e dhjeu tani donte nje Dore te mire eurosh me tece e concesione o te ndihmonte grekun o serbin megjithate mendoj se eshte me mire se katunaret e tjere

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?