“Siç e kanë nisur, Donald Lu e Vlahutin, do na i lënë gjykatësit e prokurorët vetëm me të brendshme”

December 14, 2015 22:37

“Siç e kanë nisur, Donald Lu e Vlahutin, do na i lënë gjykatësit e prokurorët vetëm me të brendshme”

Deklarata e ambasadorit amerikan Donald Lu, se orët e gjyqtarëve shqiptarë janë më të shtrenjta se makina e tij, kanë shkaktuar komente të shumta. Deputeti socialist Erjon Braçe ka thënë me ironi, se siç e ka nisur Lu dhe ambasadorja e BE-­së, Romana Vlahutin, do i lënë gjykatësit dhe prokurorët vetëm me të brendshme

. “Sic e kane nisur, Lu e Vlahutin, mbase do t’i lënë gjykatësit e prokurorët me të brendshme. Mediat raportojne se, kjo e sotmja, ishte mbledhja e pare e gjykatesve ku ata vete kishin hequr ora e bizhu nga duart, kishin lene makinat e shtrenjta ne shtepi e ishin veshur me t­shirt te zakonshem. Por pertej kesaj; Lu e Vlahutin jane dy njerezit me te kthjellet per reformen ne drejtesi. Dhe te duruar natyrisht; Te degjosh se si reagojne tamam pas tyre, gjykatesit e prokuroret­tamam ata te nivelit me te larte, duhen nerva e kohe e pa fund. Puna është se kjo reform është urgjente, nuk ka kohë më”, thotë deputeti socialist.

December 14, 2015 22:37
Komento

2 Komente

 1. Jäger -81 December 15, 08:26

  Kur e thote nje ambasador Amerikan dhe ambasadorja e Europes per luksin e prokuroreve dhe gjyqetareve Shqipetar, po nje qytetar i thjesht cfare duhet te thote? Mos valle duhet bere si ne kohen e Robin Hood e te fillojme te vjedhim te pasurit dhe tua japim te varferve?

  Reply to this comment
 2. LORA December 15, 19:46

  A nuk te shkon ne mend,Erjon djali,qe Lu-ja po I keshillon gjin gjonet te rrafinojne fshehjen e kusarive te tyre?????
  Nese nuk te le asnje dyshim,tepakten mos nxito t’i japesh merita ,kinezit Lu ,qe ende nuk jane faktuar me rezultate te prekshme e matshme,,,ne dobi te shqiptareve e te Shqiperise.
  Be careful,Brace djali.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*