“Simboli i Lirisë” bën bashkë kundërshtarët politikë (FOTO)

October 17, 2015 20:02

“Simboli i Lirisë” bën bashkë kundërshtarët politikë (FOTO)

Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi janë ulur afër njëri-tjetrit në Kinemanë ABC në Kosovë.

I pari kryetar i Kuvendit dhe nënkryetar i PDK-së, ndërsa i dyti kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, morën pjesë në shfaqjen e filmit dokumentar për simbolin e rezistencës kombëtare Adem Demaçi.

Dikur bashkë në PDK, Veseli dhe Krasniqi tani janë kundërshtarë në politikë. Madje Krasniqi shpesh në deklaratat e tij akuzon rëndë krerët e PDK-së për mungesë transparence.

Afër Krasniqit është ulur edhe akademiku Rexhep Qosja, ndërsa në këtë aktivitet morën pjesë edhe zyrtarë të partive tjera politike, kryesisht ish-të burgosur politikë.

 

 

October 17, 2015 20:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*