Simeone: Nuk mbaron La Liga me “El Classicon”

March 20, 2014 20:04

Simeone: Nuk mbaron La Liga me “El Classicon”

Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone tha se La Liga nuk mbyllet këtë të diel në “El Classico”. Ne kemi për të fituar, këtë gjë duhet ta kemi shumë të qartë nga këtu e deri në fund. Atletico Madrid duhet të fitojë, të fitojë, të fitojë dhe përsëri të fitojë. E përsëris, La Liga ka ende shumë ndeshje, nuk mbyllet këtë të diel.”, Real Madrid-Barcelona. Ne kemi për të fituar, këtë gjë duhet ta kemi shumë të qartë nga këtu e deri në fund. Atletico Madrid duhet të fitojë, të fitojë, të fitojë dhe përsëri të fitojë. E përsëris, La Liga ka ende shumë ndeshje, nuk mbyllet këtë të diel”, tha Simeone. Shefi i skuadrës së kryeqytetit spanjoll u shpreh se “ajo që ka rëndësi është që ne të fitojmë. Ne jemi  të etur, agresiv, ekip i fortë, por gjithashtu kemi vështirësi, sepse rivalët për titull janë shumë të mirë. Na duhet shumë maturi”, – shtoi ai.  “El Clasico”-n sipas tij është ndeshja mes dy rivalëve më të mëdhenj në betejën për titullin. Ndërsa shpreson që dueli mes  Realit me Barcelonën të mbyllet në barazim.

 

March 20, 2014 20:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*