Basha mbledh PD-në e Beratit (dhe e bën në një godinë pa leje)

Elton Koka January 15, 2014 12:17

Basha mbledh PD-në e Beratit (dhe e bën në një godinë pa leje)

Kreu i PD Basha do jetë sot në qytetin e Beratit per 23 vjetorin e themelimit te PD-se ne kete qytet. Interesante eshte qe takimi do mbahet në një… ndërtesë pa leje. Ajo i përket deputetit të tij Astrit Velia. Rreth tre vite më parë ish-materniteti i Beratit u mor nga zoti Velia dhe u kthye në një ndërtesë universitare. Ai ndërtoi aty Universitetin e Beratit edhe pse më 5 qershor 2011 gjykata e faktit Berat e dënoi me 10 milionë lekë për veprën penale të ndërtimit pa leje.

Debati i madh që shoqëroi këtë çështje solli dhe përplasjen e vazhdueshme mes policisë bashkiake Berat dhe policisë së shtetit. Policia bashkiake  tentoi disa herë të ndalonte dhe ndërpriste ndërtimin e zotit Velia, por ky i fundit duke pasur mbështetjen e policisë së shtetit arriti ta mbante larg  ndërhyrjen e policisë.

Elton Koka January 15, 2014 12:17
Komento

16 Komente

 1. pro dhe kunder January 15, 11:31

  -Ky me duket si puna e qiririt qe nuk do ndizet kurre,pasi ikane hequr fitilin..

  Reply to this comment
 2. ALBANO January 15, 11:38

  ma leje pa leje e keni bere shqiperine si bagdati ne bombardime me ndertime koti dhe me leje te hajdutave qe marrin perqindje :::turp qe e mbani veten per shqiptare ju berisha rama :meta ::: cfare turpi qe komandoni shqiptaret :::ndaloini te gjitha ndertimet se nuk mban me uje pilafi ::::shkoni ne kroaci dhe do shikoni cfare ndryshimi ka ::::

  Reply to this comment
 3. Pilo Shpiragu January 15, 12:46

  Vajti krimineli ne Berat. Do takoj fshataret e Ilir Metes. Qe kan zbrighr nga fshati skrapar ne Berat

  Reply to this comment
 4. pelivan January 15, 14:09

  E kujt i p….

  Reply to this comment
 5. Arjan January 15, 14:30

  PD e Beratit e drejton nje nga intelektualet me te shquar te zones quhet Bexhet Alia i cili edhe pse ka mbaruar vetem 2 klase shkolle fillore aktualsihty ka 3 universitete juridik, ing mekanik dhe ekonomist, dy i mbaroi sivjet tek UFO i Beratit, nje e mbaroi dy vjet me pare tek kristal

  Reply to this comment
 6. Quo vadis............. January 15, 16:03

  Historia e nderteses se UFO ne Berat eshte shembulli me i qarte kur shteti shkelet me te dy kembet dhe perdhoset si mos me keq………….
  – Prona publike (ish-Materniteti Rajonal i Beratit) shkaterrohet pa asnje leje.
  – Trualli publik (ish-prone e Ministrise se Shendetesise) uzurpohet pa asnje leje.
  – Ndertohet nje godine e re qe quhet Universiteti UFO, ne mes te dites, pa leje ndertimi.
  – Hapet nje pseudo-universitet kioske qe shperndan diploma per njerez te cilet me keto letra deshirojne te mbrojne ose kapin nje vend te ri pune ne institucionet publike.
  – Godina qe supozohet te jete ambjent arsimor i pavarur kthehet ne vend mitingjesh dhe konferencash te Partise qe informalitetin e kishte ne themel te pushtetit.
  – Bashkia beri zhurme sa per te qene ne rregull me veten e vet
  – Policia Bashkiake e pafuqishme
  – Edi Rama qe perdori tritolin aty ku deshte dhe qe hesht aty ku me shume se kudo duhet
  – Shteti ende nuk ekziston, dhe kam frike se kurre nuk do te ekzistoje ne Shqiperi………..

  Reply to this comment
 7. Bilal camurri January 15, 17:48

  O Berat,s`e pate fat ate lugat!

  Reply to this comment
 8. Petrit January 15, 19:59

  QE PAS 23 QERSHORIT ESHTE VETE PD ja PA LEJE. LEJEN IA HOQEN NJE MILION SHQIPTARET. TASHME KJO PARTI ESHTE NJE SHOQATE E RENDOMTE.

  Reply to this comment
 9. MARKO January 15, 22:50

  O Berat, e pate Lulashin qe hidhte shurren ne trat.

  Reply to this comment
 10. tanino January 16, 02:59

  basha do ishte mire te bente zedhenesin e pd se aktualisht ate pune po ben.njeri pa kellqe pa bythe dhe pa dinjitet.me kujton dordolecet qe i vene neper te mbjella per te trembur zogjte.sa keq ?

  Reply to this comment
 11. Gjerazi January 16, 04:55

  Ne te vertete basha ka te drejte: koalicioni Rama – Meta deshtoi ne luften kunder korrupsionit, sic premtoi para zgjedhjeve te 23

  Reply to this comment
 12. Gjerazi January 16, 04:57

  qershorit 2013, duke mos arrestuar ne radhe te pare: Lulezim Bashen dhe Sali Berishen.

  Reply to this comment
 13. mohimi January 16, 09:44

  Me mijra objkte te tilla te ndertohen pa leje eshte me mire, se qindra mijera pallate pa vlere me leje ku jetojne njerez qe i kane paguar shume shtrenjte dhe nuk vlejne. Une jam krenar qe ne shqiperi jane dy objekte te tilla si ne Berat dhe Fier dhe qe te dyja jane universitete dhe jo objekte leshi. Ato objkte i kane zili shume vende.
  Astrit ti do vrare per ate, qe kujt i ka bere kete te mire, njerezve mosmirenjohes. Ti i ben me Universitet, qe Berati e ka merituar dhe enderuar prej vitesh dhe ata tallin bythen.
  Bexhetet jane plehra kalimtare dhe s’bejne pershtypje, se e njoh mire Behxhetet e Beratit, vete i kane pranuar dhe vete i shajne, por gjithmone prape kraheve .
  Nese ka afariste qe do bejne objektet me vlera te tlla pavaresisht nga bindjet, qofte edhe pa leje une do isha dakort. Pse nuk flisni per ate te bishti ures apo ate tjetren qe duket si k… mes qytetit pa asnje vlere. Ate si K… mes qytetit po nga i njejti fshat eshte apo sua mban bytha, por flisni per ate objekt qe eshte krenari per Beratitn dhe ne te aedhmen mund te jete njelloj si vlera e atyre ndertesave qe jane krenaria e Beratit prej qindra vjetesh.
  E bukura gjithmone eshte share per te shemtuar, por koha e ka vleresuar.
  Berati gjithe jeten ka ngrene vetveten me te shara dhe thashe theme.
  Basha bravo qe e ben tek kultura mbledhjen pervjetore, por kujdes me ata qe ftoni ne pervjetore se shumica e tyre skane kurfare vlere dhe rendesie per PD-ne, por jane te gjithe me dy bythe, nje nga PD dhe nje nga PS . Diten flasin per te ndertuar PD, naten tek PS flasin si ta prishin. Ja fillojne me letra anonime.
  Astrit kujdes, se ne Berat peshku 250 gram behet maksimumi. Kete e dine te gjithe nuk eshte e re, vetem se e harojme ti kujtojme shpesh vetes.

  Reply to this comment
  • Quo vadis............. January 16, 12:37

   Historia e nderteses se UFO ne Berat eshte shembulli me i qarte kur shteti shkelet me te dy kembet dhe perdhoset si mos me keq………….
   – Prona publike (ish-Materniteti Rajonal i Beratit) shkaterrohet pa asnje leje.
   – Trualli publik (ish-prone e Ministrise se Shendetesise) uzurpohet pa asnje leje.
   – Ndertohet nje godine e re qe quhet Universiteti UFO, ne mes te dites, pa leje ndertimi.
   – Hapet nje pseudo-universitet kioske qe shperndan diploma per njerez te cilet me keto letra deshirojne te mbrojne ose kapin nje vend te ri pune ne institucionet publike.
   – Godina qe supozohet te jete ambjent arsimor i pavarur kthehet ne vend mitingjesh dhe konferencash te Partise qe informalitetin e kishte ne themel te pushtetit.
   – Bashkia beri zhurme sa per te qene ne rregull me veten e vet
   – Policia Bashkiake e pafuqishme
   – Edi Rama qe perdori tritolin aty ku deshte dhe qe hesht aty ku me shume se kudo duhet
   – Shteti ende nuk ekziston, dhe kam frike se kurre nuk do te ekzistoje ne Shqiperi………..

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim