Nishani i quan retorikë akuzat për korrupsion në drejtësi

June 2, 2014 16:11

Nishani i quan retorikë akuzat për korrupsion në drejtësi

Presidenti Bujar Nishani i quan retorikë akuzat për korrupsion ndaj gjyqtarëve. Gjatë një takimi me bashkëraportuesin e Këshillit të Europës për Shqipërinë, Jonathan Evans, kreu i shtetit u shpreh se korrupsioni nuk luftohet me akuza publike dhe kolektive ndaj gjyqtarëve.

“Presidenti Nishani vuri në dukje se lufta kundër korrupsionit në radhët e gjyqësorit nuk ndihmohet aspak, përkundrazi dëmtohet nga retorikat dhe akuzat publike e kolektive që artikulohen rëndom ndaj anëtarëve të ndryshëm të gjyqësorit”, tha ai.

Sipas njoftimit të Presidencës, gjatë takimit, Nishani, në cilësinë e kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, informoi zotin Evans mbi punën dhe arritjet e shënuara deri më tani duke shtuar se përpjekjet e KLD-së për rritjen e transparencës, integritetit dhe kapaciteteve profesionale në gjyqësor do të vazhdojnë pa u ndërprerë.

 

June 2, 2014 16:11
Komento

12 Komente

 1. ismeti June 2, 16:17

  ky me te vertet asht shum i pa aft per ket detyr qe e mban ,te dorhiqet apo shkarkohet ky i mjer

  Reply to this comment
  • mira June 3, 10:15

   po ceshtja GJINI more president te thencin, edhe kjo eshte retorike?qe e sheh dhe e kupton edhe bufiiiiiii.

   Reply to this comment
 2. . June 2, 16:30

  ——————————————————————————————————————–

  Zoteri te BE-se.

  A e dini se Z.Rama pengohet dhe sabotohet nga:

  Presidenti
  Prokurori
  Shishi
  Gjykatat
  KLD-ja … etj.

  te luftoje korrupsionin ne Shqiperi ?

  ———————————————————————————————————————-

  Reply to this comment
 3. Jozi June 2, 20:15

  LARGOU O I SEMUR SE TE KA AVANCUAR SEMUNDJA TE KA PREKUR TRUT SE PO INGJIT SEMUNDJEN TENDE NJE KOMBI TE TER

  Reply to this comment
 4. bathorja June 2, 20:39

  e gjithe europa thote problem drejtesia ky thote jane lloqe

  Reply to this comment
 5. Pëllumb zaimi June 2, 21:18

  Nishan? Jeni një ulok i dyfishtë,nga këmbët dhe nga truri !? Nishan ik ! S’paske marë vesh asgje zotrote deri tani? Mbaje mazhorancë,mbaje? Mbajeni oportunistë mbajeni? Rilindja juaj ka për te vdekur nga paburrëria juaj!? Në mos ka vdekur!?

  Reply to this comment
 6. populli June 2, 21:27

  President koqe kandari. Ti po e shkaterron kete vend me ato gjyqtaret tuaj te korruptuar e kriminele.

  Reply to this comment
 7. mark brunga June 2, 22:32

  Ore z Kryeminister po cfare e mbani kete sakat ne krye te shtetit or burre, ai dhe ne yzyrhane do nje ndihmes ti liroje ushkuret, dhe jo te beje reforme ne drejtesi, aq te domosdoshme per te kthyer ndjenjen e pergjegjshmerise ne kete vend, te rjepur, e te vjedhur nga pseudodemokratet dhe bythlepiresit e tyre. Qelbesira dhe krimineli Arshive kapi institucinet me 63 deputete, kurse ti, rri e ben sehir me 75 deputete, cfare pret akoma te besh me ketto kukulla te Arshives se nuk po te kuptojme fare, do apo sdo te besh Rilindje, nuk vjen Rilindja kurre, me keto vemje te regjistruara nga Arshiva. Veri gishtin kokes dhe vepro shpejt sepse Arshive me shoket e tij po ti shkurtojne ditet!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 8. dajti June 2, 22:37

  U tu thafte dhe dora tjeter ishalla …po epaske mendjen bosh fare mor derezi ……pu pu pu sa turp per kete president me aftesi te kufizuara …po ky qenka per te mar ndihme sociale ……..Hiqeni kete te papergjegjshem ….hiqeni se po mer ne qafe nje popull te gjithe ………………….Vaj medet o shqiperi………..
  ………………Ne duart ,,e kujt ke rene ….moj mavri

  Reply to this comment
 9. Meteh June 3, 05:47

  Po ky Nishani qenka IDIOT fare.Ky nuk lexoka,degjoka e shikon se çbehet ne kete vend nga gjyqtaret e prekuroret,kur nderkombetaret po vene KUJEN.Maxhoranca siç duket nuk do qe te beje reformen ne drejtesi.Dhe pa larguar preidentin reforma nuk behet kurre dhe ky vend jo vetem statusin nuk e merr,por do te perfundoi keq e me keq.

  Reply to this comment
 10. shqiptar June 3, 08:14

  Po ku jeton ky njeri.A ka sy e veshe ky njeri.Po te doje fakte le te me shpjere mua ne gjyqtaret e tij

  Reply to this comment
 11. edi June 3, 08:47

  FARA e keqe duhet shkulur me gjithe rrenje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim