Situatë alarmante në Infektiv, edhe 12 mjekë të tjerë me koronavirus

May 28, 2020 10:53

Situatë alarmante në Infektiv, edhe 12 mjekë të tjerë me koronavirus

Situatë alarmante në spitalin Infektiv në QSUT. Burime për “News 24” bëjnë me dije se kanë rezultuar pozitiv edhe 12 persona nga stafi mjekësor.

Ndërsa, një ditë më parë u raportua për 15 raste vetëm brenda këtij spitali. Ata u infektuan nga një infermiere, e cila thuhet se ka marrë koronavirusin jashtë ambienteve të Infektivit.

Ndërkohë, pritet që Ministria e Shëndetësisë të bëjë publike të dhënat në 24 orët e fundit.

o.j/dita

May 28, 2020 10:53
Komento

2 Komente

 1. Deri sa te kete nje vaksine, duhet patur kujdes te shtuar ndal ketij virusi kopil May 28, 12:24

  Tani cfare ka per te thene ai legeni A.Gjoka qe iu kundervu Rames per masat. Cfare arsenali me fjale banale.

  Reply to this comment
  • info analitike May 28, 17:16

   Ne fakt ketu fajin e ka pikerisht ai stafi me ne krie Piperon e Bratajn. Keta kishin dijeni per infermieren e infektuar dhe i kishin thene te mos paraqitej ne pune. Cuditerisht ajo eshte paraqitur dhe keta nuk e kane kthyer mbprapsht. Tani si mendon ti kush mban pergjegjesi ketu? Jane po keta mjeke qe tashme jane kthyer ne megafone te urdhrave qeveritare e qe nuk jane te zotet te respektojne per vete rregullat qe propagandojne. Sa vete jane infektuar duke dale nga liqeni? Po duke dale neper qytet? A e di ti se numri me i madh i te infektuarve perbehet nga fasonerite dhe call center-at te cilet kane punuar edhe ne kohet kur kriekaqoli kercenonte me burg? Sipas modifikimee te bera ne kodin penal ne te gjitha rastet qe te permends duhet te kishte njrez qe te shkonin ne burg. E kupton pra pse nuk e merr me njeri seriozisht as Piperon e as kriekaqolin. Jo vetem kaq po ne Skrapar e paskan shpallur edhe qytetar nderi Piperon. E kupton se cfare estrade? Ti vazhdo prit vaksinen por qe ta dish ka qene vitin 2012 qe po punohet per te e nuk kane zbuluar akoma nje te tille. Sandri vertet perdori fjalor banal por shprehu gjendjen psikologjike qe po kalon cdo shqiptar kur degjon nje psikopat qe jep urdhra e drejton shtetin ne facebook.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim