Sizmiologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm: Po ndodh diçka e pazakontë

November 21, 2020 11:24

Sizmiologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm: Po ndodh diçka e pazakontë

Kreu i Institutit të Gjeodinamikës në Athinës, Akis Tselentis ka bërë një parashikim të kobshëm në lidhje me ishullin Samos të Greqisë, pas tërmetit të fuqishëm që goditi zonën me tyre dhe Turqisë në 30 tetor.

Duke folur për mediat greke ai është shprehur se pritet një tërmet edhe më i fuqishëm se 6.4 të shkallës Rihter që goditi zonën në 30 tetor duke kërkuar largimin e banorëve prej ishullit.

“Mos i lini njerëzit që të presin vdekjen aty”, është shprehur ai duke ngjallur mjaft reagime në Greqi.

“Ështe krejtësisht e pazakontë që një tërmet me forcë 6.4 të shkallës Rihter të ketë këto pasgoditje. Parashikoj një tërmet tjetër edhe më të fuqishëm referuar këtyre të dhënave”, u shpreh ai.

 

o.j/dita

November 21, 2020 11:24
Komento

2 Komente

  1. Kokbullgar November 21, 11:36

    Gërmo, greko gërmo, s’e do gjeni detin aty!

    Reply to this comment
  2. demo November 21, 14:39

    Qy greku i di te gjitha.Ja ka treguar edhe Ilir Metes termetin e Durresit.Prandaj meerni masa se nuk ha mut kot Ay.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim