“S’ka integrim pa Tahirin në burg”, Rama i drejtohet PD-së: Në Bundestag, ju e çuat baltën

May 3, 2018 12:12

“S’ka integrim pa Tahirin në burg”, Rama i drejtohet PD-së: Në Bundestag, ju e çuat baltën

Kryeministri Edi Rama vendosi të merrte fjalën në Kuvend, pasi deputetët e Partisë Demokratike braktisën sallën e Kuvendit.

Ai komentoi shprehjen e kreut të Grupit të PD-së, Edmond Spaho se “nuk kishte integrim pa Saimir Tahirin në burg”.

Sipas kryeministrit, kjo shprehje nuk është gjë tjetër veçse baltë e eksportuar nga demokratët në Bundestag.

Rama u shpreh se Gjermania nuk mund të jetë një burim budallallëqesh sikurse është, sipas tij, opozita e përfaqësuar sot nga Spaho.

“Na paska thënë Gjermania s’ka të ardhme për Shqipërinë po nuk hyri Tahiri në burg, kështu tha profesori. Në Bundestag dëgjova në gjermanisht ato që kemi dëgjuar këtu për 4 vjet sepse është normale për një grup parlamentarësh, është shumë e vështirë të arrish në atë nivel kuptimi që duhet të ketë një i huaj kur ndeshet me baltën e eksportuar nga Tirana. Është shumë e vështirë, duke qenë grusht miqsh, që ta kuptojnë se këta janë baba e rrenës dhe nona e shpifjes. E vërteta në fund është që, në asnjë rast dhe pa asnjë arsye, një vend anëtar si Gjermania nuk mund të jetë kurrë një burim budallallëqesh siç është kjo opozitë e përfaqësuar sot nga profesori. Ne morëm rekomandim pozitiv për të çelur negociatat pa kushte”, tha Rama.

s.a/dita

May 3, 2018 12:12
Komento

8 Komente

 1. intelektuali May 3, 12:36

  O Edvin Karagjozi,

  Po Bundestagu nuk i merr urdherat nga spiunat e Enverit ne PD komuniste te Saliut as nga PS enveriste e Rilindjes sovjetike, mos i fyej deputetet gjermane sic bere me Trumpin nga CNN me urdher nga mafiozi Soros,

  Por:

  Kerkoi falje Komisarit te Policise te Shtetit tend, Dritan Zagani qe e masakrove dhe e shpalle ARMIK te Kllases vete sepse guxoi i pari te tregoje me gisht Kapobanden e droges qe ishte Ministri Beniamini tend personal Sajmir Tahiri

  KERKOI FALJE PUBLIKE DRITAN ZAGANIT DHE MOS LESHO LLOGJE ENVERISTE PER ARMIQ TE BRENDESHEM NE MEDIA SE NUK TE BESON KUSH

  Reply to this comment
  • Cun i lagjes May 3, 17:50

   Dritan Zagari nuk osh hajn?

   Reply to this comment
   • intelektuali May 3, 20:19

    Keshtu hajna i bente edhe Enveri te gjitha ata shqyptare te Frances qe e treguan me gisht Enverin, sic e tregoi Zagani Saje Qorrin, si nje sadist pederast qe harxhoi lekat e Bahri Omarit me kurvat dhe qe mori pushtetin pas Luftes duke i shitur bythen e tij te homos, Kosoven dhe Vatanin Titos dhe Jugosllavise komuniste,

    prandaj:

    O MUT dhe rrugac i pacipe zagarin shko dhe tregoja sateme qe te ka lindur halabak trupeshk dhe nuk te ka dhene edukaten miniale te komunikosh si njeri normal ne gazeten DITA.

    Reply to this comment
 2. Arben May 3, 12:43

  grupi armiqesor

  Reply to this comment
 3. Milan May 3, 13:33

  O intelektual je trap nga koka tek kembet

  Reply to this comment
 4. shqiptar Kanada May 3, 14:58

  ‘intelektual’ i pordhes……
  E njoh mire ka qene tere jeten ne sherbim te ish bllokut qe i lante breket shoqes VITO dhe tani qe eshte me alzajmer e paguan Andi Bushati nipi i shoqes Vito djali i Medi Bushatit nip i shokut Hisni qe drejtojne 28 vjet vendin me doktorin serb te bllokut Karaxhixh Sali qe tere jeten ‘intelektualin’ per te òfryre KOQET e kane QI…

  Reply to this comment
 5. XXXL May 3, 15:54

  Prap ti, “intelekt-kar” shko shpejt bej gojore pastro gojen dhe na nxirr motren dhe gruan, per te bere debat nga poshte, bythe-qire. Prostitute.

  Reply to this comment
 6. intelektuali May 3, 20:20

  Keshtu hajna i bente edhe Enveri te gjitha ata shqyptare te Frances qe e treguan me gisht Enverin, sic e tregoi Zagani Saje Qorrin, si nje sadist pederast qe harxhoi lekat e Bahri Omarit me kurvat dhe qe mori pushtetin pas Luftes duke i shitur bythen e tij te homos, Kosoven dhe Vatanin Titos dhe Jugosllavise komuniste,

  prandaj:

  O MUT dhe rrugac i pacipe zagarin shko dhe tregoja sateme qe te ka lindur halabak trupeshk dhe nuk te ka dhene edukaten miniale te komunikosh si njeri normal ne gazeten DITA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim