S’ka ndërrim stinësh në Korçë, dëbora vijon edhe në pranverë

March 15, 2016 13:00

S’ka ndërrim stinësh në Korçë, dëbora vijon edhe në pranverë

Pavarësisht ndërrimit të stinëve në kalendar, për qytetin e Korçës ende nuk ka nisur stina e pranverës. Kjo pasi mbrëmjen djeshme dhe mëngjesin sotëm janë shënuar në këtë zonë reshje dëbore, ku trashësia e saj ka arritur deri në 30 cm në fshatin turistik të Dardhës.

Ndërsa në komunat Vithkuq dhe Lekas tashësia e dëborës ka arritur në 15 cm.

Pavarësisht reshjeve të dëborës, nuk është krijuar asnjë problem dhe rrugët janë tërësisht të kalueshme. /H.M/ Dita

March 15, 2016 13:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*